0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Връзка стерилитет-инсеминация?
« -: Януари 17, 2006, 11:06:51 am »
Момичета четейки за инсеминациите ми направи впечатление връзката между дългогодишен стерилитет-и инсеминациите т.е по -малката успеваемост.Та в мен изниква въпроса-защо и каква е връзката?От спермограмата на мъжа ми излиза че сме направо за икси което нямаме възможност първо финансова възможност и второ при нас диагнозата е така наречения вторичен стерилитет от страна на мъжки фактор.Ние сме по на 29 г. и мисля че разполагаме с още малко време а правим опити от 2,5 г .Благодаря предварително за отговорите.Успех на всички.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Връзка стерилитет-инсеминация?
« Отговор #1 -: Януари 17, 2006, 11:11:10 am »
Не разбрах какво питаш.
Но ще ти кажа, че чудеса стават. Късмет и успех.
Връзка стерилитет-инсеминация?
« Отговор #2 -: Януари 17, 2006, 11:39:03 am »
Благодаря Лали .Успех и на теб .А за въпроса -прочетох че при инсеминациите или по точно за тяхната успеваемост има значение продължителността на стерилитета по точно след 3 години намалява успеваемостта та се чудех  каква е  тази зависимост и защо всъщност пада успеваемосста?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Връзка стерилитет-инсеминация?
« Отговор #3 -: Януари 17, 2006, 12:28:00 pm »
феодора, я напиши показателите от спермограмата на мъжа ти, да види старото дали сте за икси или не :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Връзка стерилитет-инсеминация?
« Отговор #4 -: Януари 17, 2006, 12:48:05 pm »
ОБЕМ ПЕТ МЛ
ВИСКОЭИТЕТ НОРМАЛЕН
PH ОСЕМ И ЕДНО
КОНЦЕТРАЦИА 3*10 НА 6/МЛ
ОБЩ БРОЙ 15*10*6
ОБЩ МОТИЛИТЕТ 33%
ПРОГРЕСИВЕН МОТИЛИТЕТ ЭА 1 МЛ 21%
НОРМАЛНИ ФОРМИ 25%
АБНОРМАЛНИ 75%
КРЪГЛОКЛЕТЪЧНИ ЕЛЕМЕНТИ ПОД 1*10*6/_МЛ
АГЛУТИНАТИ НЕ
ОТА SD- ТЕЖКА СТЕПЕН
ОПТИМАЛНА ПРОЦЕДУРА ICSI
Връзка стерилитет-инсеминация?
« Отговор #5 -: Януари 17, 2006, 12:56:14 pm »
Това е положението от преди една година.Спермограмата е правена във Варна при д-р Александров.Впоследствие ходихме при проф. Нанов  http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=902 .Сега записах час при д-р Саръев за 24.01 да видим какво е положението. И така и така пиша да вмъкна едн въпрос още -при какво положение се изписва лечение с Нолвадекс  мисля да попитам и д-ра но да отида подготвена.Благодаря прдварително.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Връзка стерилитет-инсеминация?
« Отговор #6 -: Януари 17, 2006, 13:03:08 pm »
Феодора, мъжът ти спря ли да пуши? Направи ли диета за сваляне на килограмите? Изобщо нещо прави ли по въпроса?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Връзка стерилитет-инсеминация?
« Отговор #7 -: Януари 17, 2006, 13:06:34 pm »
ами правилна ви е препоръката, според мен...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Връзка стерилитет-инсеминация?
« Отговор #8 -: Януари 17, 2006, 13:45:04 pm »
Момичета благодаря ви за отзивчивостта.Мели  :oops: старае се  ама май надделява спокойствието че има едно  :(   и някой път си мисля че желанието е едностранно въпреки декларираното желание от негова страна .Аз и затова не пиша защото за мое съжаление няма много развитие по въпроса.И пак да върна въпроса си -защо по дългия стерилитет е равен на по -малка успеваемост?Поне така е дадена една от причините в една статитиите за инсетата.
Връзка стерилитет-инсеминация?
« Отговор #9 -: Януари 18, 2006, 11:17:56 am »
Феодора, разбрах ти въпроса (още първия път :lol:  :lol: ) - според мен отговорът се крие във факта, че не винаги са абсолютно ясни всички причини за стерилитета и тяхното точно влияние върху процеса. (Да не кажем, че едва ли някога са известни напълно въобще). Та ако има примерно един проблем - да кажем варираща спермограма при мъжа, и всичко останало е ОК, за примерно две години все се случва забременяване. Ако обаче жената има и ендометриоза, за която не знае, натрупването на двата фактора водят до 4 години (примерно) неуспешни опити.
Затова, ако стерилитетът е отскоро, не се предполага непременно, че причините са по-сериозни и повече от една.
Ако стерилитетът е от, да кажем, 5 години, се предполага, че ако имаше по-леки проблеми, или само един, то все за толкова години е можело да стане (е, разбира се, не и при да кажем отстранени две тръби, но тогава не говорим за инсеминация въобще). За тия години също се предполага, че си положил усилия за преодоляване на проблема, например ако си констатирал къса лутеална фаза, си взимал прогестерон. Но ако продължава да няма забременяване, вероятно има и други пречки. Които други пречки, особено неизвестни, биха пречили и при инсеминацията, може би.

Та така мисля. :D
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Връзка стерилитет-инсеминация?
« Отговор #10 -: Януари 18, 2006, 11:40:45 am »
мда, Фреши го е формулирала много точно!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Връзка стерилитет-инсеминация?
« Отговор #11 -: Януари 19, 2006, 17:05:35 pm »
Благодаря Фреш .Има логика наистина .Доста се зачудих аз ама това не ми дойде на ум :oops: Успех на всички и много късмет :) .