0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Главоболие по време на бременност
« -: Март 04, 2008, 14:29:39 pm »
Здравейте момичета

От 10 години страдам от мигрена. Понякога лекарствата ми помагат а друг път не. И тук идва проблема. Бременна съм в 7 седмица, но вече втора не мога да се отърва от главоболие. Следващата ми консултация е чак на 13.03. Единственото нещо което ми облекчава болката е горещия душ. Но работа не мога да си взимам душ. Не смея и да пия лекарства. Моля ви дайте ми съвет какво да правя.

Благодаря ви предварително  :bighug:

Re: Главоболие по време на бременност
« Отговор #1 -: Март 04, 2008, 14:55:59 pm »
Пробвай с парацетамол.
*
Re: Главоболие по време на бременност
« Отговор #2 -: Март 04, 2008, 15:17:09 pm »
за съжалението главоболието е неизбежно през този етап на бременността. доста момичета се оплакват, потърси в темите на бременните коментарите, ако искаш. при всички случаи единствено парацетамол би могъл да ти помогне, но не на 100 %
Re: Главоболие по време на бременност
« Отговор #3 -: Март 04, 2008, 16:00:15 pm »
До колкото знам, горещи душове не се препоръчват по време на бременност. Но за съжаление нищо незнам какво може да се вземе против главоболието. По-добре званни на лекаря си и го попитай, вместо да рискуваш. Пожелавам ти скоро да ти мине и да изкараш една лека и щастлива бременнос и на финала здраво и пухкаво бебче.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Главоболие по време на бременност
« Отговор #4 -: Март 04, 2008, 17:05:30 pm »
Здравейте момичета

От 10 години страдам от мигрена. Понякога лекарствата ми помагат а друг път не. И тук идва проблема. Бременна съм в 7 седмица, но вече втора не мога да се отърва от главоболие. Следващата ми консултация е чак на 13.03. Единственото нещо което ми облекчава болката е горещия душ. Но работа не мога да си взимам душ. Не смея и да пия лекарства. Моля ви дайте ми съвет какво да правя.

Благодаря ви предварително  :bighug:
аз съм в подобно положение,освен парацетамол или фервекс друго неможе да се пие,и никакви горещи душове!!!
лично аз пия Фервекс защщото по-малко ми дразни жлъчката и гастрита,и действа по-бързо
облекчава малко......... :D
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Главоболие по време на бременност
« Отговор #5 -: Март 04, 2008, 17:12:08 pm »
Не прави горещи душове!
Взимай парацетамол, но в ограничени количества, гледай да търпиш. колкото може повече.

Това е нормално състояние и няма как да се избегне.

Повече разходки на въздух, течности и прочие.

Успешна бременност
и здраво бебе накрая

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Главоболие по време на бременност
« Отговор #6 -: Март 04, 2008, 18:50:03 pm »
Мигрената доказана ли е? Щото с "минаването от горещи душове" по ми наподобява на шипове. Пробвай с Алгезал сурактив за мазане - гърба и врата. Аз лично го прилагах по време на бремеността при главоболие.
Друго обяснение - щом ти минава от горещи душове, те действат съдоразширяващо. Вземи един Валидол /има и такова действие/, което също може да се прилага по време на бременост но не системно.
Трето обяснение - промяна в хормоналните нива /то май е най-вероятно/. Нищо не може да се направи по въпроса. Търпиш и стискаш.

Внимавай с горещите бани и се обърни за съвет към гинеколог и невролог.
*
Re: Главоболие по време на бременност
« Отговор #7 -: Март 05, 2008, 08:04:14 am »
Много ви благодаря за бързите отговори. снощи бях на очен, мойто джипи реши че е от очите. Е не е от тях. Когато се прибрах си напарих главата и си легнах. Днес съм добре, но ще видим до кога.

Благодаря ви още веднъж. :youwoman: :bighug: :bighug: :bighug:

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Главоболие по време на бременност
« Отговор #8 -: Март 05, 2008, 08:14:35 am »
Цитат
Когато се прибрах си напарих главата и си легнах.
Девойко, не си прави такива експерименти. От "напарване на главата" можеш да вдигнеш кръвното налягане, а прееклампсията както всички знаем е много опасна за плода.
*
Re: Главоболие по време на бременност
« Отговор #9 -: Март 05, 2008, 08:30:24 am »
Цитат
Когато се прибрах си напарих главата и си легнах.
Девойко, не си прави такива експерименти. От "напарване на главата" можеш да вдигнеш кръвното налягане, а прееклампсията както всички знаем е много опасна за плода.

Обещавам че няма повече да се затоплям така. :oops: Снощи не бях в състояние да прочета какво сте ми писали, защото очния ми слага капки и всичко ми беше размазано, едва сега прочетох че не бива топло. :oops: :oops: :oops:

Re: Главоболие по време на бременност
« Отговор #10 -: Март 05, 2008, 11:13:03 am »
При главоболие е добре да си провериш кръвното, дали е от ниско или от високо.
"Напарването на главата" може да правиш и без да влизаш цялата в банята продават в по-добрите аптеки термокомпреси, които може да загряваш в микровълнова или да охлаждаш в хладилника според нуждите.
До третия триместър може да се пие и Нурофен.
При мен главоболието през същия период определено се дължеше на повечкото притеснения около някой неща. Интересното е, че определено намаляваше след като си похапна и се изостряше няколко часа след това, поради което решихме, че е свързано с кръвната захар, изследванията не показаха нищо притеснително. Все пак може да си пуснеш едни изследвания за албумин (вече не помня кръвни либяха или урина). Добрата новина е, че отминава с времето. Лошата е, че има жени при които се появява периодично през цялата бременност.
В няколко американски сайта четох, че затъмнените помещения и дрямката помагат да минеш през периода.
*
Re: Главоболие по време на бременност
« Отговор #11 -: Март 06, 2008, 00:02:13 am »
И аз мога да се похваля с такава екстра от няколко дена. По принцип издържам на всякаква болка, на глад, на студ, но не понасям да ми посягат на главата. А от няколко дена имам чувството, че  ми пускат електричество по главата - и денем, и нощем. Кръвното е нормално, та дано е нещо временно, че ми затруднява мисловните процеси.  Помага ми лед от хладилника по болящите места за малко. А и болката се мести. От парацетамола не ми минава. Ще се търпи, то е ясно.
biby21, хубавото е, че поне си имаме компания тук, както виждаш! Не се плаши, ще мине!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Главоболие по време на бременност
« Отговор #12 -: Март 06, 2008, 07:06:45 am »
И аз мога да се похваля с такава екстра от няколко дена. По принцип издържам на всякаква болка, на глад, на студ, но не понасям да ми посягат на главата. А от няколко дена имам чувството, че  ми пускат електричество по главата - и денем, и нощем. Кръвното е нормално, та дано е нещо временно, че ми затруднява мисловните процеси.  Помага ми лед от хладилника по болящите места за малко. А и болката се мести. От парацетамола не ми минава. Ще се търпи, то е ясно.
biby21, хубавото е, че поне си имаме компания тук, както виждаш! Не се плаши, ще мине!
неискам да те плаша ,но поне на мен не ми минава с времето:D,дори става по зле