0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ин витро матурация /Някой да е правил?/
« -: Януари 16, 2006, 17:17:30 pm »
Здравейте!
Та значи на мен ми предстои такава. Възнамерявам да я правя в Медицинцки център по репродуктивна медицина и оплождане ин витро /д-р Владимиров/. Докторът ми разясни в какво се състои процедурата, аз също посъбрах информация от нет-а, но ми се искаше ако някоя от вас е минала през това да ми разкаже малко повече за преживяването от емоционална и практическа гледна точка. Как е минало, има ли резултат и т.н

Благодаря предваително :D


*
Ин витро матурация /Някой да е правил?/
« Отговор #1 -: Януари 16, 2006, 17:19:38 pm »
via, разкажи повече какво представлява това? И защо се прави?
Късмет ти желая от сърце !  :)
*
Ин витро матурация /Някой да е правил?/
« Отговор #2 -: Януари 16, 2006, 17:42:48 pm »
Уф, все се каня да си направя един дневник, ама не стигам до там :oops:
Ами значи накратко: лапароскопия, две снимки, две хистероскопии, предстои ми втора лапароскопия /аз съм със запушени тръби/ и още, ама не са толкова важни.
Мъж ми - варикоцеле 3та степен (първа спермограма-лека астенозооспермия и 10% нормална морфология; втора спермограма след витамини и билки- нормозооспермия, но 9% по Крюгер).
По съвет на доктора решихме да започнем с инвитро на спонтанен цикъл през ноември миналата година, защото на практика единствения проблем беше тубарен фактор(надупчили са ми поликистозните яйчници по време на лапарото, вследствие на което имам доказана спонтанна овулация и досега). Цикълът ми е на 25-26 дни с овулация на дванайстия ден. Започнахме инжекции пурегон 100 (три поредни дни, но не помня от кой ден) успоредно с инжекции цетротид /cetrotide/ за блокаж на хипофизата /четири дни/. Оказа се обаче, че въпреки последните ЛХ-то се е качило. Все пак ми сложиха прегнил и определиха деня за пункция. Но в деня на пункцията фоликула се пукна на път за клиниката./много специфична болка/. И не се стигна до продължение. Предвид тази случка се налага да продължим с ин витро матурация. Мисля, че няма стимулация (а дори и да има тя е минимална). Вадят се няколко незрели яйцеклетки (преди доминантния фоликул да е достигнал 10 или 12 мм-не помня точно), отглеждат се до зрялост в лабораторни условия и оттам нататък процедурата е като при класическото инвитро /или икси/.
По принцип се прави при жени с поликистозни яйчници или при такива, при които има по-голям риск от хиперстимулация. Или при такива като мен :?


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Ин витро матурация /Някой да е правил?/
« Отговор #3 -: Януари 16, 2006, 17:51:13 pm »
брех, това голема наука...
аз не бях и чувала за такъв метод, сигурно е нещо ново в българската практика...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Ин витро матурация /Някой да е правил?/
« Отговор #4 -: Януари 16, 2006, 18:18:03 pm »
Цитат на: jam
брех, това голема наука...
аз не бях и чувала за такъв метод, сигурно е нещо ново в българската практика...

И аз съм впечатлена. Браво!

*
Ин витро матурация /Някой да е правил?/
« Отговор #5 -: Януари 16, 2006, 18:23:56 pm »
Ами да, сравнително нов метод е. За съжаление статистиките не са с успеваемост колкото при класическото инвитро, ама това е само според моите интернет разходки в разни сайтове..... Пък и си му вярвам на доктора....дано, дано... :roll:


*
Ин витро матурация /Някой да е правил?/
« Отговор #6 -: Януари 16, 2006, 21:09:26 pm »
Бравос! И аз не бях чувала за такова :)  :roll:
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Ин витро матурация /Някой да е правил?/
« Отговор #7 -: Януари 16, 2006, 23:28:01 pm »
А каква ще е цената на процедурата?
Аз също обсъждах подобно предложение...но ми се стори твърде рисковано,с неизяснена успеваемост...
Това,което  ме накара да се откажа,бе недоверието ми към това как ще се отгледат яйцеклетките в какви среди и какво ще бъде качеството им.

Желая ти успех Via!
Дано се осъществи най-съкровената ти мечта!
 :sunshine:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Ин витро матурация /Някой да е правил?/
« Отговор #8 -: Януари 17, 2006, 05:29:02 am »
Нов метод е но не чак толкова поне на 5-6 години http://www.sen.parl.gc.ca/lpepin/print.asp?PgId=364