0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Пиете ли лактобацили?
« -: Януари 16, 2006, 16:34:54 pm »
Момичета, приемате ли лактобацили орално?
Бихте ли споделили под каква форма, какви марки?
Има ли съществена разлика при различните марки?
И има ли изобщо полза от тях?...
Аз досега съм пила Лактофлор, но въпреки продължителния непрекъснат прием (около 4 месеца), въпреки здравословното хранене, памучното бельо и т.н. - пак се изолира Кандида.
Тъй като до вчера лекувах и стафилококи с Далацин С (според антибиограма), ми се иска да се подсиля с малко полезни бактерии.
Преди време ми бяха изписали пак лактобацили на капсули + екстракт от чесън мисля, но не помня марката.
Споделете малко опит с мен!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Пиете ли лактобацили?
« Отговор #1 -: Януари 16, 2006, 16:51:37 pm »
Пила съм лактобацили на Буров, но въобще не ми помогнаха.
Пиете ли лактобацили?
« Отговор #2 -: Януари 16, 2006, 19:14:06 pm »
Цветенце, имаше някакви френски хапчета с лактобацили, попитай в аптеките.
*
Пиете ли лактобацили?
« Отговор #3 -: Януари 17, 2006, 15:52:35 pm »
Цвете,
а хапваш ли кисело мляко?
*
Пиете ли лактобацили?
« Отговор #4 -: Януари 17, 2006, 16:00:55 pm »
хапвам, как да не хапвам:)
само дето знаеш ли вече какво мляко ядеш...
*
Пиете ли лактобацили?
« Отговор #5 -: Януари 17, 2006, 16:40:06 pm »
Тук си много права, за съжаление. Но все пак - по-добре с кисело мляко, отколкото без никакво!  :D

Може да си го приготвяш и сама, но аз лично не мога да се занимавам с такива неща. Ако пробваш някои от тези лекарства, моля те да споделиш впечатления.
*

    shenevski

Пиете ли лактобацили?
« Отговор #6 -: Април 16, 2006, 17:56:22 pm »
Ето ги лактобацилите с чесън.

http://www.ramcopharm.bg/allact-bg.html
*
Пиете ли лактобацили?
« Отговор #7 -: Април 17, 2006, 07:03:14 am »
Цитат
Тук си много права, за съжаление. Но все пак - по-добре с кисело мляко, отколкото без никакво!  


За съжаление не е точно така. Голяма част от кисилите млека и почти 100% от плодовите не съдържат L. Bulgaricus /или L. Acidophilus/ и S. Thermophilus, това което прави к. мляко полезно.
Пиете ли лактобацили?
« Отговор #8 -: Април 17, 2006, 08:19:29 am »
Аз съм пила Enterosan-S2, останах доволна, но за съжаление сега след 6 месеца пак имам проблеми. Преди се оплаквах на 2-3 месеца. От тази марка има и вагинални глобули в които има полезни бактерии.

Пиете ли лактобацили?
« Отговор #9 -: Април 20, 2006, 14:10:59 pm »
Темата ми е интересна. Досега имам богат опит с лечение на хронична кандидоза. Последното, което пробвах беше лечение с лактофлор био плюс и хомеопатия. Пия го от февруари 2005 по 4 таблетки на ден, още през първия месец имах облекчение. Продължих с приема, може би стана година, като в някои периоди намалях дозите. Сега не го пия, но то е повече от мързел. Ползвала съм и ентеросан вагинални таблетки, от които бързо изчезва течението. Поне при мен беше така.
Мисля следващия път да пробвам с противогъбния ентеросан, но дано не се налага.
Пиете ли лактобацили?
« Отговор #10 -: Април 20, 2006, 14:13:01 pm »
Извинете, но нещо ми забива нета и се повтори.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Пиете ли лактобацили?
« Отговор #11 -: Май 04, 2006, 15:22:53 pm »
Намерих това:
ГастроБулгарикус включва в състава си концентрирани лиофилизирани пробиотични култури на Lactobacillus delbrueckii sp. bulgaricus, които възстановяват и поддържат нормалното ниво на полезната микрофлора не само в стомашно-чревния тракт,а и в устната кухина и хранопровода, провеждайки биологична борба с нежеланата микрофлора; подобряват храносмилането; снижават нивото на серумния холестерол; подпомагат изхвърлянето на токсините; забавят канцерогенните процеси и активират имунната система на организма.

В 1 таблетка се съдържат концентрирани лиофилизирани пробиотични култури на Lactobacillus delbrueckii sp. bulgaricus - 900 mg.

Няма странични ефекти и противопоказания.

ако някой се интересува:
http://www.vigorasco.com/bg/products.htm

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум