0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #60 -: Май 10, 2009, 14:29:50 pm »
 При мен има месеци с подути гърди и други, в които нямам никаква промяна у тях. Явно си има някаква закономерност, но нямам идея защо всеки месец е различно, а при различни жени да се сравнява пък - съвсем не е възможно ! И аз знам, че се дължи на повишени нива на прогестерона, но ето че този месец моите гърди взеха да се надуват преди предполагаемата ОВУ ( дано я е имало нея, поне ) ...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #61 -: Май 10, 2009, 15:37:41 pm »
При мен този месец, при доказана овулация,гърдите са ми супер спокойни и изобщо не ме болят.Има месеци,веднага след овуто(поне аз си мисля,че е имало такова  :lol: )гърдите ми се издуват,втърдяват и болят.Какаво да се прави - женски неволи  :lol:
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #62 -: Май 12, 2009, 22:57:34 pm »
Здравейте,аз сащо имам този проблем с болките в гардите но и стомаха ми се поддува и ме боли кръста,това е преди всеки цикал.Някой има ли идея защо се получава така?
*

    rangelina

  • *
  • 4
  • ЧАКАМ ТЕ МИЛО ДЕТЕ
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #63 -: Май 12, 2009, 23:12:56 pm »
Здравейте на всички момичета, аз съм нова тук и искам да задам едно въпросче. Възможно ли е още от първия прием на Дуфастон гърдите ми да станат болезнени понеже ми е още рано за МЦ, който трябва да настъпи след 13-14 дни или това е един от признаците за дай Боже бременност? Благодаря ви много предварително.
« Последна редакция: Май 12, 2009, 23:22:09 pm от rangelina »
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #64 -: Май 28, 2009, 16:33:19 pm »
Здравейте!
Миналия месец нямах редовните напрегнати и болезнени гърди преди МЦ но сега, седмица преди лелката, гърдите ми страшно са натежали и ме болят, нямат докосване... Нямам спомен до такава степен да са ме боляли. На какво ли се дължи това се чуда?!? Дали на предстоящия МЦ или нещо очаквано и желано! 
Една звезда - светлинна и далечна ...
*
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #65 -: Май 28, 2009, 17:25:40 pm »
Здравейте!
Преди 8-9 години имах операции на гърдите от фиброаденома (доброкачествен тумор), от тогава ходя 2 пъти годишно на мамолог. Тогава се оплаках на д-ра, че преди менструация много силно ме болят гърдите и особено едната отстрани. Той ми каза, че не е страшно, на мястото с най-силна болка съм имала много групирани жлези (ако добре си спомням) и ми предписа за мазане 3 месеца Прогестогел (за болки и напрежение в гърдите и прогестеронов дефицит). Гелът облекчаваше болката и няколко години не са ме боляли толкова много. Сега пак ме болят след овулация, но не толкова силно, а предполагам и хормоните за стимулация оказват влияние.
Преди 1 година водих приятелката ми при същия мамолог, тя имаше страшна болка в едната гърда, не помня каква беше диагнозата (май пак някакви жлези, които при нервно напрежение се активират), но й предписа същия гел и не съм я чула да се оплаква повече.
Ако много ви болят гърдите и се притеснявате, не е лошо да посетите мамолог. Моите доброкачествени тумори ги откриха след няколко години болки в гърдите случайно при гинекологичен преглед. Оказа се, че туморчетата са почнали развитие още от пубертета, а аз през цялото време си мислех, че болката преди менструация е нормална. Разбира се моята беше много силна и точно на мястото на аденома. Все пак профилактиката е важна!

« Последна редакция: Май 28, 2009, 17:34:18 pm от Meme »
*
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #66 -: Май 29, 2009, 18:50:42 pm »
Здравейте!
Миналия месец нямах редовните напрегнати и болезнени гърди преди МЦ но сега, седмица преди лелката, гърдите ми страшно са натежали и ме болят, нямат докосване... Нямам спомен до такава степен да са ме боляли. На какво ли се дължи това се чуда?!? Дали на предстоящия МЦ или нещо очаквано и желано! 
vivera,според мен щом и не можеш да ги докоснеш от болки даже-според мен трябва да се е получило.Аз като забременях,същоне можех да ги докосна от болки,а това че си тежат и са горещи си е нещо нормално при мен
   
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #67 -: Май 29, 2009, 20:32:02 pm »
Здравейте! Да си кажа и аз  :D . От трансфера насам имам болки в гърдите. Не е силно, но е нетипично. Много ми се иска да е признак на  preggo , но се съмнявам. По-скоро е от утрогестана и естрофема, които пия от тогава. Но веднъж имах слаба втора черта на уринарен тест и тогава ме боляха също.
vivera  yahoo_17 :crossfingers:
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #68 -: Май 31, 2009, 13:06:03 pm »
Благодаря ви момичета. След два дена ще кажа точно защо са ме болели толкова много.
 yahoo_33
Една звезда - светлинна и далечна ...
*
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #69 -: Май 31, 2009, 22:09:00 pm »
Искам и аз да попитам нещо.Правим опити за бебе и от тогава започнаха да ме болят зърната на гърдите, може ли това да е признак за  preggo ? Ще бъда щастлива ако е така, отговорете ми моля.
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #70 -: Юни 01, 2009, 00:06:30 am »
tedyto87 възможно е! И дано е от това  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Ако пиеш някакви лекарства, може и те да са повлияли. А друг път случва ли ти се преди цикъл?
Мен ме боляха една седмица след овулация, а сега вече не. Пък да вдим - ще знам във вторник дали  :bfp1:
*
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #71 -: Юни 01, 2009, 14:48:43 pm »
Искам и аз да попитам нещо.Правим опити за бебе и от тогава започнаха да ме болят зърната на гърдите, може ли това да е признак за  preggo ? Ще бъда щастлива ако е така, отговорете ми моля.

Бременна си!
Честито  :)
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #72 -: Юни 01, 2009, 18:46:01 pm »
Искам и аз да попитам нещо.Правим опити за бебе и от тогава започнаха да ме болят зърната на гърдите, може ли това да е признак за  preggo ? Ще бъда щастлива ако е така, отговорете ми моля.

Бременна си!
Честито  :)
Мен ме болят зърната всеки месец преди да ми дойде цикълът.Май е раничко да честитим на момичето.Нека да си направи едно тестче,пък дано да е положително  :crossfingers:
Препятствията са тези ужасни неща, които виждаш, когато не гледаш към целта си


*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #73 -: Юни 01, 2009, 19:14:19 pm »
На момичето днес няколко пъти му отговориха на този и подобни въпроси. Така че иронията в поста на zayana е разбираема.
*
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #74 -: Юни 02, 2009, 13:30:34 pm »
Благодаря ви момичета. След два дена ще кажа точно защо са ме болели толкова много.
 yahoo_33

Какво стана!!Има ли  :D резултати?Верен показател ли са биле чувствителните гърди?
   
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #75 -: Юни 04, 2009, 22:50:19 pm »
Офффф още чакам. Не ми е дошло, а съм винаги точна като часовник. Правих си тест от нетърпение и е отрицателен. Незнам вече какво да мисля... Иначе имам още болезнени гърди а предменструалните симптоми изчезнаха. Сега само ме наболява кръста и от време на време ме прерязва корема.  :(
Една звезда - светлинна и далечна ...
*
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #76 -: Юни 07, 2009, 20:01:33 pm »
Ами ако спрат да те болят гърдите една-две седмица след зачеването-означава ли че е прекъснала бременността,или има хормонален проблем и ще продължи???
   
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #77 -: Юни 07, 2009, 22:56:13 pm »
Ами ако спрат да те болят гърдите една-две седмица след зачеването-означава ли че е прекъснала бременността,или има хормонален проблем и ще продължи???
Мисля, че при всеки е индивидуално. Чела съм за момичета, които нямат болки в гърдите и за други, които и без бременност имат силно чувствителни такива. Мисля, че ако нещо те притеснява е редно да посетиш лекар и ако трябва да пуснете изследвания, но като цяло не се тревожи за всяко нещо, а действай по-спокойно !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #78 -: Юни 09, 2009, 13:06:22 pm »
Здравейте .Мисля че както в повечето случаи при всеки е строго индивидуално. Моите гърди почти постоянно ме болят и са много чувствителни и напрегнати.От доста време зная че гърдите ми са полукистозни и за това в дадени моменти се подуват и болят повечко.Тук ще вмъкна това че е изключително важно поне 1 път годишно да се ходи на профилактичен преглед при мамолог без значение на колко сте години.А при доказан проблем на 6 месеца 1 път.Така че болезнените гърди може да се дължат на много фактори.
*

    titibar

  • ****
  • 696
  • Няма невъзможни неща ако Бог реши да се случат!!!
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #79 -: Юни 09, 2009, 16:31:24 pm »
Във връзка с болезнените гърди-винаги са ме боляли от О до МЦ,но с идването на М преставаха да болят което обаче не се случи и този път.Вече 3 ден от така начречения МЦ в който почти няма нищо,а гърдите все още ме болят-???Много странни за мен са този и предния ми цикъл.Ще трябва сериозно да се обърна към лекар да видим какво става.
  <br />