0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Защо 10-12 дни преди края на цикъла започтват да ме болят гърдите, натежават и са доста чувствителни? Знам, че това е един от признаците на ПМС, но какво го предизвиква? Някой хормон, може би?
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #1 -: Март 01, 2008, 20:09:27 pm »
 Мисля , че се дължи на покачването на нивото на прогестерона . Дано не се лъжа.
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #2 -: Март 02, 2008, 01:08:15 am »
Повечето жени забелязват, че точно преди менструация техните гърди се уголемяват и зърната им стават чувствителни, дори болезнени. Текстурата на гърдите се променя и те стават по-скоро на бучки, с малки дискретни оттоци, които имат сходство с портокалови пори по текстура и размер. Тези бучици са жлези в гърдите, които се увеличават при подготовката на организма за бременност.
 
Ако бременността не се случи, гърдите се връщат в техния нормален размер и жлезите стават нечувствителни на докосване за няколко дни, подготвяйки се за повторно нарастване през следващия месец. Тези промени в гърдите са само една част от многото промени, които протичат в женското тяло, като резултат от ежемесечното намаляване притока на женските хормони естроген и прогестерон.
*
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #3 -: Март 04, 2008, 16:12:19 pm »
преди езвестно време мен също доста ме боляха гърдите. никога преди това не съм имала ПМС. доки каза, че е от хормоните.
 

*
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #4 -: Март 04, 2008, 16:28:06 pm »
След овулация болезнените гърди се дължат на прогестерона.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #5 -: Март 04, 2008, 16:33:19 pm »
След овулация болезнените гърди се дължат на прогестерона.


Прогестерон, който се покачва ли? И това, означава ли че е имало задължитерлно овулация?
*
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #6 -: Март 04, 2008, 16:38:17 pm »
Да, прогестерона който се покачва (на 7-ми ден след овулацията има пик и за това, точно тогава и се изследва).

Лично при мен болезнените гърди винаги са показателни, че овулацията е минала.
Но мисля, че гърдите могат да болят и при повишен пролактин, което пък не е хубаво.

Мисля, че при теб болките се дължат на повишен прогестерон (щом се повтарят по правило след предполагаема овулация), а той и такъв трябва да е :)

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #7 -: Март 04, 2008, 16:56:04 pm »
Ех, значи е на хубаво все пак, че имам болки и това е от прогестерона, т.к. пролактина при мен си е напълно в норми.
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #8 -: Март 07, 2008, 20:16:22 pm »
Добре момичета тогава някои може ли да ми обесни защо от почити 10мес.вече не ме болят гьрдите,преди това по време на ову.ме боляха сега не..и така ми получава горе-долу една год.ме болят после не и незнам дане би да имам проблем с прогестерона или пролактина и се замислям дали пьк да нямам ову.след като нямам болки и не се оголемяват?Май щте взема да попитам д-р.
http:
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #9 -: Март 07, 2008, 21:56:25 pm »
Последната година , че и повече и мен не са ме боляли гърдите преди цикъл.Преди това нарстваха , бяха супер болезнени и с прозиращи вени преди МЦ.В същото време имах овулация (доказана с тестове всеки месец и УЗИ - 3 месеца), та дори и забременях.Единствено в месеца на зачеването бяха станали по - болезнени и това ми даде знак и надежда.Хормоналните ми изследвания са в норма.
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #10 -: Март 07, 2008, 22:07:12 pm »
Последната година , че и повече и мен не са ме боляли гърдите преди цикъл.Преди това нарстваха , бяха супер болезнени и с прозиращи вени преди МЦ.В същото време имах овулация (доказана с тестове всеки месец и УЗИ - 3 месеца), та дори и забременях.Единствено в месеца на зачеването бяха станали по - болезнени и това ми даде знак и надежда.Хормоналните ми изследвания са в норма.
Незнам аз се бях притеснила малко,но като си направя иследвания щте стане ясно.Но все пак си мисля че се дьлжи на нещо.
http:
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #11 -: Март 10, 2008, 18:29:58 pm »
Здравейте на всички,

Аз съм забелязала, 4е гърдите ме болят само ако кача килограм/и/.
Някой друг има ли подобни впечатления?
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev037pr___.png" alt="pregnancy" border="0" /></a>
*
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #12 -: Март 12, 2008, 09:52:41 am »
Ами и аz се притеснявах след моя аборт дали имам овулация, zаЩото не ме боляха гърдите вече. Обаче след множество иzследвания се окаzа, че имам овулация и прогестеронът си е съвсем наред. Сега вече пак zапочнаха пак да ме болят. Според лекаря ми няма място zа притеснение.  :?
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #13 -: Март 12, 2008, 12:38:57 pm »
При мен една седмица преди да ми дойде, гърдите ме болят много-сутиен не трая от болки. Странно е, че сега не ме болят ,а трябва да ми дойде след 5 дни. Е, дано не ми идва.То този месец яко изпотих мъжо да работим за бебе.  :lol:
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #14 -: Март 12, 2008, 13:52:48 pm »
Ами и аz се притеснявах след моя аборт дали имам овулация, zаЩото не ме боляха гърдите вече. Обаче след множество иzследвания се окаzа, че имам овулация и прогестеронът си е съвсем наред. Сега вече пак zапочнаха пак да ме болят. Според лекаря ми няма място zа притеснение.  :?

Аз също от това се притеснявам. След първия цикъл, но не и по време на него започнах да меря БТ , но вече 5-6 ден е 36,6 и не мърда.Сигурно няма да имам ову този месец , нормално ли е всъщност? :(Но исках , ако евентуално имам вече да започна наново да правя графики , за да разбере дали ще е по същия начин , както преди - на 14 ден.
*
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #15 -: Март 13, 2008, 14:40:54 pm »
този месец проследих овулацията- има я на 22 - 23 ден от МЦ. Много странно обаче от днес нещо ме наболяват зърната (не целлите гърди). Предполагам че следващия цикъл трябва да е към 20 и някой ..март .  Дали нямам някави смущения ( или дай боже нещо друго...)
*
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #16 -: Март 16, 2008, 15:24:44 pm »
аз пък скоро спрях Оргаметрила/ три месеца го пих/.Всеки знае, че това е прогестеронов препарат-веднага след спирането започнаха да ме болят гърдите, след няколко дни се появи лелята и продължиха болките в гърдите сега съм 13-14и ден от цикъла с все още болезнени гърди.Мисля, че в моя случай болката се е появила, защото съм спряла Оргаметрила т. е. сега е по-нисък прогестерона. Дали наистина е така??? Какво мислите момичета?
*
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #17 -: Март 16, 2008, 19:06:42 pm »
mery I, аz пък си мисля, че болят гърди от високия прогестерон. Не съм лекар, но е факт, че гърдите са болеzнени след овулация, когато е нормално прогестеронът да расте. А и като бях бременна, вятър да zавееШе веднага усеЩах болка. 
*
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #18 -: Март 16, 2008, 21:51:02 pm »
mile07, точно така е! Но дали е възможно и обратното -да болят и при нисък прогестерон??? Мен ме заболяха веднага щом спрях Оргаметрила и след това като ми дойде първите дни пак имах болки и те си продължават до сега - в средата на цикъла съм. При мен мисля, че няма връзка с овулацията, а с хапчетата -Оргаметрил. Знам, че е нормално гърдите да ме заболят докато ги пия , но да ми се появят болки след като съм ги спряла???
*
Re: На какво се дължат болезнените гърди?
« Отговор #19 -: Март 18, 2008, 13:27:45 pm »
Ох, тия хормони.  :?

Много се обърквам вече. Не zнам какво да ти кажа.  :ask: :ask:

Може би прогестеронът е бил вече висок, zнам ли и аz?