0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"

Здравейте, бъдещи майчици!
Знам, че ви е писнало да отговаряте на такива въпроси, аз много съм чела, но сега като ги направих вече всичко ми се обърка....
Особено за лх и фсх, знам, че имаше някакви съотношения между двата и не се сещам как бяха и съм много объркана.... Мисля, че рябваше да са в съотношение около 1:1 или се бъркам, а моите са 1:2,5  :( което ме плаши много....  :balk_145:
Затова ви моля за съвети и коментар и да ми дадете малко яснота, че съм много притеснена...
Предварително ви благодаря от сърце! :balk_5: 
Ето ги и тях:

Прогестерон ( 21 ден)  10.59 при норм. 1.7-27
Естрадиол (3-ти ден) 33.04 при норм. 12.5-166
LH (3-ти)  3.10 при норм. 2.4-12.6
FSH (3-ти)  7.03 при норм. 3.5-12.5
Пролактин 267.9 при норм. 127-637
Тестостерон 1.14 при норм. 0.22-2.9
DHEA-s ще си го взема във вторник.

Прегръдки и хубав ден от мен!  :bighug: :sunburn:


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Re: Моля за съвет-хормонални изследвания
« Отговор #1 -: Март 03, 2008, 10:53:25 am »
здравей ще ти отговоря и тук,за да видиш че и тук отговарят :wink:
съотношението между ФСХ и ЛХ е малко повече от нужното,но не е притеснително..моите бяха с малко по-голяма разлика ,а док каза че не е проблем и че варират-така и стана ,този месец бяха по-добре :D
съвет-повтори ги другия месец пак!
за Е2 в другата тема са ти писали,че е ниско..според мен е ок..последният месец в който правих хормони Е2 ми беше даже под нормата и момичетата ме посъветваха да пусна около О. пак..беше по-добре,макар и под 200ед(което говори за некачествена яйцеклетка понякога),а О. ми беше по-късно,но си я отчетоха и тестовете даже..
не се притеснявай-говори с лекаря ти обсъдете резултатите и пусни другия месец ако искаш пак тези които те притесняват т.е. ЛХ,ФСХ и Е2
П.П. за прогестерон забравих-в другата тема си писала,че док ти е установил О. между 16-18 ден и си го изследвала на 22 - според мен е малко рано било за прогестерона,но..може затова да е малко нисък,защото се изследва 7 дни след О.!
« Последна редакция: Март 03, 2008, 11:00:20 am от любопитка »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!