0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

пак за АФС
« -: Февруари 27, 2008, 08:41:58 am »
Здравейте момичета!

Знам, че по проблема с АФС е писано много в този форум, но аз рових, рових и не открих отговор на въпроса, който ме тормози. Ще ви бъда наистина благодарна, ако ми отговорите как да постъпя в конкретната ситуация:
Накратко (няма да се пускам в предистория) в момента съм в 7 г.с.. Едновременно с това съм с Хашимото, завишени МАТ. За щитовидната жлеза ме наблюдава д-р Тодорова всеки месец. Засега нещата там са под контрол. В края на м. октомври 2007 г. (при опити за забременяване), д-р Тодорова ми препоръча да направя определени имунологични изследвания (НК-клетки и АФА) и аз ги направих при доц. Конова. Излезнаха резултатите, при които АФА бяха отрицателни, а НК-клетките умерено повишени (12,17%). Тогава доц. Конова не ми предписа никаква терапия, останах само на аспирин протект и селен. Д-р Тодорова, като видя резултатите от имунологичните също ги коментира и каза, че при положителен тест за бременост трябва да се направи контрола на нк-клетките. И сега, когато видях  положителния тест веднага пуснах контрола на нк-клетките в Плевен. Естествено бяха се повишили и правих вливане на интралипид. Седя аз обаче и почвам да се питам логични въпроси: Защо нито д-р Тодорова, нито доц. Конова не поиска да направим контрола на АФА при положителен тест. Т.е. мога ли да смятам, че щом АФА веднъж са били отрицателни, ще продължат да бъдат и по време на бремеността. Страх ме е да не пропускаме нещо и всеки ден се съмнявам, че не съм направила всичко достатъчно. Правих и генетични за вродена тромбофилия при проф. Кременски - там всичко е наред.
Извинявайте за дългия пост, но моля отговорете ми, за да предприема адекватни мерки. Изцяло вярвам на д-р Тодорова и доц. Конова и в никакъв случай не подценявам техния професионализъм, просто искам да съм сигурна, че не забравяме дребните подводни камъчета. А и с доцентката досега съм контактувала само по електронна поща, така че .....не знам какво да мисля вече...


Благодяря предварително!

Благодаря и на всички момичета, които ми отговориха миналата седмица за нк-клетките и ме успокоиха много. Много сте толерантни!
Re: пак за АФС
« Отговор #1 -: Февруари 27, 2008, 10:00:55 am »
Не мисля, че трябва да се притесняваш за АФА. Нали нямаш предистория на проблеми с тях? Нямаш генетична  предразположеност към тромбофилия, а и така или иначе взимаш аспирин. Според мен нямаш повод за притеснение :D

Успех! :D
Благодаря ти, Бени!







*

    dеkki

  • **
  • 74
  • Вярвам в чудеса!
Re: пак за АФС
« Отговор #2 -: Февруари 27, 2008, 10:36:29 am »
Scarlet, аз иамах съшите резултати от Имунологични изследвания - НК клетки- 12% и отрицателни АФА. НК клетките ги изследвах всеки месец до 5ти включително, правих 4 пъти вливания,защотосе увеличаваха с малко, а за АФА правих второ контролно чак в 5ти месец, според изискванията на имунолозите и пак бяха отрицателни. Така че ако нямаш проблем с тях, не се изследват всеки месец. Дано да си ме разбрала.  :D
Re: пак за АФС
« Отговор #3 -: Февруари 27, 2008, 14:56:11 pm »
НК клетките ги изследвах всеки месец до 5ти включително, правих 4 пъти вливания,защотосе увеличаваха с малко,

Подходила си с голямо постоянство! Имаше ли някакви поводи за притеснение с тези НК клетки, напр. предишни неуспешни бременности, или просто реши да се презастраховаш?
Благодаря ти, Бени!