0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kasis

спермограма
« -: Януари 13, 2006, 17:50:28 pm »
Мъжа ми прави спермограма при Meli....заключението накрая беше...Олигозооспермия(намален брой на сперматозоиди в еякулата),,,астенозооспермия(намалена подвижност) и тератозооспермия(нарушена морфология).При отиване на лекар ,който е ендокринолог и е професор са му изписали следните лекарства...Спимен,,сексинорм,,Центрум,,и Триовит,,,били са му и инжекции...Омнадрен+Ретаболил
не знам редно ли е така
спермограма
« Отговор #1 -: Януари 13, 2006, 23:06:33 pm »
кое по-точно дали е редно?
*

    more

  • *
  • 37
  • "Това, което не знаеш не може да ти навреди!"
kasis
« Отговор #2 -: Януари 14, 2006, 08:09:09 am »
Цитат на: BLACK_ROSE
кое по-точно дали е редно?


ами тези лекарства ,където са му ги дали да пие,,не виждам никаъв ефект от тях.....беше опериран миналия април от варикоцели

(направила съм си профил,не помних ника..това по горе(касис) е от мен)
Никога не хвърляй кал!!!Уцелиш или не ръката ти остава МРЪСНА!!!
*
спермограма
« Отговор #3 -: Януари 14, 2006, 11:42:50 am »
Здравей, more! Не можах да разбера какво точно сте правили и какъв е смисълът да правите изследвания при един лекар, а да следвате лечение, назначено от друг?! Би ли обяснила по-подробно?
Мъжът ти е правил спермограма - кога?
Операция от варикоцеле - април 2005
Лечение със 'спимен, сексинорм, центрум и триовит' - за какъв период от време?
Инжекции - 'омнадрен + ретаболил' - кога?
Кое те навежда на мисълта, че лечението 'не е редно' ?
*

    more

  • *
  • 37
  • "Това, което не знаеш не може да ти навреди!"
спермограма
« Отговор #4 -: Януари 14, 2006, 11:55:09 am »
Цитат на: panda
Здравей, more! Не можах да разбера какво точно сте правили и какъв е смисълът да правите изследвания при един лекар, а да следвате лечение, назначено от друг?! Би ли обяснила по-подробно?
Мъжът ти е правил спермограма - кога?
Операция от варикоцеле - април 2005
Лечение със 'спимен, сексинорм, центрум и триовит' - за какъв период от време?
Инжекции - 'омнадрен + ретаболил' - кога?
Кое те навежда на мисълта, че лечението 'не е редно' ?


Последната му спермограма е от 20 декември
след операцията му бяха назначили лекарства-спимен,,сексинорм,,трибестан,,герикапс(или витамин E),,апитонин,,,фолацид,,,фитин....пиеше ги около 5 или 6 месеца,,,препоръчаха му да отиде пак на лекар-ендокринолог,,,гледал му е спермограмите(след болницата има 3,направени).Правил е изследване за тестостерон(много слаби показатели-3 nmol/l  при норма 9,9-27,8 ).И тези лекарства,където съм ги писала в предното,са му предписани тогава,от професора.
Никога не хвърляй кал!!!Уцелиш или не ръката ти остава МРЪСНА!!!
*
спермограма
« Отговор #5 -: Януари 14, 2006, 12:26:05 pm »
Ето ти извадка от статията за варикоцеле :
"ХІ. Колко време след операцията се проявяват резултатите?
Развитието на сперматозоидите до готовност за отделяне чрез еякулата отнема 78 дни. Процесът на сперматогенеза е продължителен. Във всеки даден момент са необходими милиони сперматозоиди на всички стадии на развитие.
По тази причина са необходими поне 4 месеца след варикоцелектомия, за да се отчетат сериозни резултати по отношение подобряване на спермалния анализ. Значително подобрение често се наблюдава едва след две години. Въпреки това, ако в рамките на 6 месеца не се проявявт добри положителни резултати, ще трябва да се обсъждат други методи на лечение.
Варикоцелектомията по никакъв начин не може да има отрицателно влияние върху сперматогенезата и след операцията трябва да се предприемат допълнителни и алтернативни мерки от двойката."
Моят съвет е да си изберете лекар, който ви вдъхва доверие (един!!) и наистина да обсъдите сериозно как да продължи лечението. Успех!  :)
*

    more

  • *
  • 37
  • "Това, което не знаеш не може да ти навреди!"
спермограма
« Отговор #6 -: Януари 14, 2006, 12:30:22 pm »
Цитат на: panda
Ето ти извадка от статията за варикоцеле :
"ХІ. Колко време след операцията се проявяват резултатите?
Развитието на сперматозоидите до готовност за отделяне чрез еякулата отнема 78 дни. Процесът на сперматогенеза е продължителен. Във всеки даден момент са необходими милиони сперматозоиди на всички стадии на развитие.
По тази причина са необходими поне 4 месеца след варикоцелектомия, за да се отчетат сериозни резултати по отношение подобряване на спермалния анализ. Значително подобрение често се наблюдава едва след две години. Въпреки това, ако в рамките на 6 месеца не се проявявт добри положителни резултати, ще трябва да се обсъждат други методи на лечение.
Варикоцелектомията по никакъв начин не може да има отрицателно влияние върху сперматогенезата и след операцията трябва да се предприемат допълнителни и алтернативни мерки от двойката."
Моят съвет е да си изберете лекар, който ви вдъхва доверие (един!!) и наистина да обсъдите сериозно как да продължи лечението. Успех!  :)


Благодаря ти !!!

  :( Добре,де бяхме в Пловдив,препоръчаха ни този професор,бил добър,къде да отидем,вече,незнам..а както знам за това няма точен лекар,,всеки или разбира или полуразбира :(
Никога не хвърляй кал!!!Уцелиш или не ръката ти остава МРЪСНА!!!
*
спермограма
« Отговор #7 -: Януари 14, 2006, 12:39:19 pm »
More, на всички ни се е случвало да се лутаме от лекар на лекар! Важното е да не се отчайваш! Изборът на точния лекар никак не е лесен. Въоръжи се с търпение, прочети внимателно всичко, което са писали момичетата тук. Сигурна съм, че ще намериш правилното решение на проблема  :)
*

    more

  • *
  • 37
  • "Това, което не знаеш не може да ти навреди!"
спермограма
« Отговор #8 -: Януари 14, 2006, 12:42:17 pm »
Цитат на: panda
More, на всички ни се е случвало да се лутаме от лекар на лекар! Важното е да не се отчайваш! Изборът на точния лекар никак не е лесен. Въоръжи се с търпение, прочети внимателно всичко, което са писали момичетата тук. Сигурна съм, че ще намериш правилното решение на проблема  :)


благодаря ти ,радвам се че ми отговори :)
Никога не хвърляй кал!!!Уцелиш или не ръката ти остава МРЪСНА!!!