0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Имам един въпрос и моля за информация, ако някой знае.

Мога ли да продължа с инсеминциите в държавна болница. Инсеминацията покрива ли се от здравната каса въобще? Аз съм здравноосигурена и никога не съм ползвала 'услугите' на здравната ни система. Но сега ми се налага. От София съм.
Нямам абсолютно никаква възможност повече да давам по ~500 лв. за инсе.
Готова съм да поема риска от некадърни доктори в държавните болници. По-точно нямам друг избор.

Помогнете с информация моля.
Re: Инцеминация в държавна болница- къде и как
« Отговор #1 -: Февруари 22, 2008, 11:19:41 am »
Инсеминацията не се поема от здравната каса,затова трябва сами да си платите.Цялата процедура с инжекциите и хапчетата е около 800 лева.И един съвет от мен нерискуваи при доктори които нямат представа от инсеминация,подобре вземи заем и отиди при специалисти.Това е моето мение ние с женами имаме 2 неоспешни инсеминации сега ще прави 3-та в клиника Щерев.
« Последна редакция: Февруари 22, 2008, 11:22:30 am от dakatabg »


Силно вярвам, че и нашите мечти ще станат реалност.
*
Re: Инцеминация в държавна болница- къде и как
« Отговор #2 -: Февруари 22, 2008, 11:54:08 am »
В държавната болница пак ще ти поискат пари на ръка и няма значение че си здравно осигурена или че не си ползвала досега услугите им.Ние всички сме здравно осигурени пък навсякъде си плащаш.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Инцеминация в държавна болница- къде и как
« Отговор #3 -: Февруари 22, 2008, 14:00:56 pm »
AIDA, за съжаление не съм чувала досега никъде инсеминацията да се покрива от здравна каса. Мисля че няма значение дали е държавна болница или частна клиника. Просто за инсе-то се заплаща самата процедура, лекарствата са незначителна част от сумата. Обикновено ЗК заплаща лекарства, а не процедури, за жалост :(
На мен също скоро ми предстои инсе и съм се приготвила за около 500лв., точно както и ти съм си здравно осигурена, но няма как да ползвам "услугите" им...
*
Re: Инцеминация в държавна болница- къде и как
« Отговор #4 -: Февруари 22, 2008, 14:43:05 pm »
Даже в частните клиники е по евтино например от държавната Тина Киркова - Света София.А за лекарите там нямам думи. :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Инцеминация в държавна болница- къде и как
« Отговор #5 -: Февруари 22, 2008, 15:01:03 pm »
моля ви се, какви са тия цени на инсеминации, които цитирате?  8O

Цитат
Цялата процедура с инжекциите и хапчетата е около 800 лева

няма такова нещо, защо заблуждавате!

една инсеминация в частен център (само там работят свестни ембриолози, а без свестен ембриолог трудно става качествена инсеминация!) струва между 200 и 300 лева. За фоликулометрия да отидат още 50-70 лв. стимулацията е силно индивидуална и не може да се говори на едро за "инжекции и хапчета"! има жени, които изобщо не им правят стимулация, други се стимулират с хапчета за 10 лева и няма никакви инжекции при тях. кръвните изследвания също са по преценка на лекаря.

аз бих приготвила около 400 лв за една инсеминация с всички екстри.

в държавна болница би могло да се опита единствено в Тина Киркова - сегашно име "Света София". но много народ вече се е опарил от "евтинията" там и се премести.

виж, AIDA, инсеминациите не са като да си купиш сирене или ботуши, та да кажеш - ще преглътна ниското качество, защото нямам пари. с нискокачествено сирене пак ще се наядеш, с нискокачествени ботуши пак ще ходиш поне известно време. но с нискокачествена инсеминация няма да забременееш (най-вероятно). и само ще си дала парите на вятъра, нищо, че ще си дала по-малко пари.
съветвам те да прочетеш из материалите в сайта повече за това, що е инсеминация, що е обработка на сперма, какви видове има и т.н., за да си обясниш защо ИМА разлика между евтина и скъпа инсеминация. иначе, какво да ти кажа - има дофтуря, дето практикуват инсеминацийки в частните си кабинети и за по 50 лева... но за такова нещо никой не си и помисля дори.

и последно, да потвърдя - не, не се поемат инсеминации от здравната каса.
« Последна редакция: Февруари 22, 2008, 15:02:55 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Инцеминация в държавна болница- къде и как
« Отговор #6 -: Февруари 22, 2008, 15:11:08 pm »
моля ви се, какви са тия цени на инсеминации, които цитирате?  8O

За съжаление, цените са се увеличили спрямо миналата година - и самата процедура, и фоликулометрията. За стимулацията съм напълно съгласна, че е строго индивидуална. Но инсе-то вече е около 350лв, необходими са поне 3 фоликулометрии, всяка по 30лв, като се добави и прегнила (миналата година беше 34лв за 10 000ед., сега е може би повече), а и елементарна стимулация (в моя случай 10лв)...наистина ги смятам около 500лв  :( :( :(
Но...важен е крайния резултат. То да стане...пък пари се изкарват!
Успех!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Инцеминация в държавна болница- къде и как
« Отговор #7 -: Февруари 22, 2008, 15:16:25 pm »
elma, къде са се увеличили цените? ти къде ходиш?

гледам на сайта на МЦ "София", където има частичен ценоразпис, че фоликулометрията не е променена като цена - 25 лв. всички цени са им без промяна, не знам за инсето дали е променено. прегнилът също не е задължителен, нито пък дозировката от 10 х. единици...

така или иначе, 800 лева е много раздута сума за една инсеминация, освен ако не са ползвани гонадотропини за стимулация.




"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Инцеминация в държавна болница- къде и как
« Отговор #8 -: Февруари 22, 2008, 15:19:55 pm »
Ааа, за 800лв съм напълно съгласна, че е доста преувеличено.
Просто исках да защитя постинга си по-горе, затова написах в моя случай приблизителната цена, за която аз съм се подготвила.
А за клиниката ще ти напиша лично съобщение, защото не знам дали е редно да обявявам цените на клиниката, която посещавам, щом те не са обявили цените в сайта си.
Re: Инцеминация в държавна болница- къде и как
« Отговор #9 -: Февруари 22, 2008, 15:35:38 pm »
Jam,Elma вие май наистина не сте в час с времето инсеминацията е около 750-800 лева,това е истина сега ще ви го до кажа,ние с женами вече сте минали по този път 2-ти и за жалост неуспешно :(.Ето цените самата донорска инсеминация 550 лева,кръвни хормонални изледвания 100 лева,прегнил 7 инжекции 60 лева,утрогестан за 15 дни 50 лева,инжекция Menagon 30 лева,и ако трябва проходимост на маточните тръби 80 лева,това колко е според вас мили дами и господа.
« Последна редакция: Февруари 22, 2008, 15:37:45 pm от dakatabg »


Силно вярвам, че и нашите мечти ще станат реалност.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Инцеминация в държавна болница- къде и как
« Отговор #10 -: Февруари 22, 2008, 15:42:33 pm »
dakatabg, не съм разбрала, че имаш предвид донорска инсеминация, за което се извинявам. Освен това аз казах, че моята стимулация е 10лв. Не сме уточнявали при вас как е било, а доколкото разбирам, от това доста се е качила и цената.
За изследването на проходимост на тръбите...то си е задължително по принцип, когато говорим за стерилитет и него не съм го броила (не казвам, че не е задължителна преди инсе-то, разбира се).
Аз имам предвид самата процедура и належащите покрай нея лекарства и прегледи. Стимулацията е отделно. Хормоналните изследвания също не са задължителни преди самото инсе, ако така не прецени лекуващия лекар.
*
Re: Инцеминация в държавна болница- къде и как
« Отговор #11 -: Февруари 22, 2008, 15:54:39 pm »
благодаря ви за мненията, разбрах, не мога да разчитам на здравната ни система. Жалко наистина, но всички сме в кюпа.

Иначе понеже виждам, че дискусията за цената на инсето...ето колко ми струваше на мен миналия месец.
30лв ултразвук 5ти ден
10 лв хапчета клостил
30 лв ултразвук 13ти ден
30 лв ултразвук 16ти ден
40 лв прегнил 10 000
290 инсеминация
----------------
430 лв
(отделно имам и 20 лв за такси до клиниката, но това е личен лукс)

За съжаление при нас така се стичат обстоятелствата, че следващите месеци няма да може отново да отделим тези пари. Отгоре на всичко при нашия мъжки фактор, тези инсеминации са леко безмислени, но доктора желае да направим поне 4 преди икси.
Затова попитах за нещо 'държавно', но картинката ми се изясни.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Инцеминация в държавна болница- къде и как
« Отговор #12 -: Февруари 22, 2008, 16:02:08 pm »
AIDA, желая ти много късмет!
Дано поне си струва, парите наистина са доста, но ако донесат желания резултат ще съм много щастлива. Дай Боже всеки му! :)
Но и моя съвет е да не се доверяваш на евтини инсеминации, защото не само няма да ти донесат щастието, за което копнееж, а може и сериозно да ти навредят!
Затова аз мисля, че по-добре една качествена и скъпа, отколкото пет евтини, където и да е!
Каквото и да решиш, ти стискам палци и ти желая успех!
Re: Инцеминация в държавна болница- къде и как
« Отговор #13 -: Февруари 22, 2008, 17:48:36 pm »
Да се включа и аз с моите 6 инсета,та при мен  равносметката  е следната:
средната цена  е около 450- 500 лв. ( 2-3 прегледа по 25,00 лв., прегнил, самото инсе 290 лв., утрогестан, кръвен тест)
А истината е че цените от началото на  месеца до сега са се вдигнали. Прегледа е 30 лв вече, а самото инсе е 340, а на 04.02 бяха старите... Аз съм пациентка на доктор Владимиров.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Инцеминация в държавна болница- къде и как
« Отговор #14 -: Февруари 22, 2008, 18:48:47 pm »
Jam,Elma вие май наистина не сте в час с времето инсеминацията е около 750-800 лева,това е истина сега ще ви го до кажа,ние с женами вече сте минали по този път 2-ти и за жалост неуспешно :(.Ето цените самата донорска инсеминация 550 лева,кръвни хормонални изледвания 100 лева,прегнил 7 инжекции 60 лева,утрогестан за 15 дни 50 лева,инжекция Menagon 30 лева,и ако трябва проходимост на маточните тръби 80 лева,това колко е според вас мили дами и господа.


dakatabg, я си виж броя на постингите и виж моя! минала съм през 4 инсеминации, от 4 години давам тук информация на хората по тия въпроси - дали пък не съм в час случайно?!  :x
написах ти го вече, но ти явно не разбираш, щото пак същото си повторил - това, че вашата инсеминация е струвала толкова, не значи, че стандартната инсеминация струва толкова! първо, правили сте ДОНОРСКА, а тя е по-скъпа, второ, НЕ ВСИЧКИ ПОЛЗВАТ МЕНОГОН за стимулация, трето, НЕ ВСИЧКИ ПОЛЗВАТ ПРЕГНИЛ, четвърто, НЕ ВСИЧКИ ПРАВЯТ КРЪВНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЗА 100 лв и т.н.

човек трябва малко да мисли, преди да пише и да подвежда хората.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    maggi4ka

  • ***
  • 440
  • Няма невъзможни мечти....
Re: Инцеминация в държавна болница- къде и как
« Отговор #15 -: Февруари 22, 2008, 19:47:05 pm »
Аз лично мога да ви дам пресна инфо от ЦРЗ Надежда. В общи линии, ако всичко е ОК и реаргираш нормално на стимулантите, ще излезе не повече от 350лв. И при мен скочиха на близо 500, ама кой ми е виновен че за 3 фоликула ми бяха необходими 2 блистера клостил - 20лв.; 6 мерионала - 150лв.; 2 прегнила - 38лв. Дотук дойдохме на 208. Самата процедура 250, естрадиол - 18лв и за след това дуфастона и фолиевата - 22лв. Така, че всичко е много относително. Единствената сигурна сума е тази на процедурата, оттам нататък всичко си зависи от това каква е реакцията към лекарствата.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Инцеминация в държавна болница- къде и как
« Отговор #16 -: Февруари 22, 2008, 20:02:25 pm »
Лично аз познавам двойка заплатила крайна сума за инсе ~900 лв. /вкл. стимулация, узи/, иначе средно излиза 400-500 лв.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Инцеминация в държавна болница- къде и как
« Отговор #17 -: Февруари 23, 2008, 23:02:01 pm »
благодаря ви за мненията, разбрах, не мога да разчитам на здравната ни система. Жалко наистина, но всички сме в кюпа.

Иначе понеже виждам, че дискусията за цената на инсето...ето колко ми струваше на мен миналия месец.
30лв ултразвук 5ти ден
10 лв хапчета клостил
30 лв ултразвук 13ти ден
30 лв ултразвук 16ти ден
40 лв прегнил 10 000
290 инсеминация
----------------
430 лв
(отделно имам и 20 лв за такси до клиниката, но това е личен лукс)

За съжаление при нас така се стичат обстоятелствата, че следващите месеци няма да може отново да отделим тези пари. Отгоре на всичко при нашия мъжки фактор, тези инсеминации са леко безмислени, но доктора желае да направим поне 4 преди икси.
Затова попитах за нещо 'държавно', но картинката ми се изясни.

Аида, защо като сте с много лоша морфология, докторът настоява да продължавате да правите инсета? Мъжът ти взима ли нещо, за да се подобри картинката? Не че се съмнявам в лекаря ти, просто ми е малко странно.

*
Re: Инцеминация в държавна болница- къде и как
« Отговор #18 -: Февруари 23, 2008, 23:40:51 pm »
Да се включа и аз.Правих инсеминация в "Света София" бившата "Тина Киркова".Няма значение дали ще правиш инсе или ин витро първоначално заплащаш пакет от 690лв.В него влизат всички изследвания и прегледи.След заплащането те зарегистрирват на регистратурата.Независимо по колко пъти ти се налага да ходиш на преглед не се налага да плащаш нищо повече.Аз ходих там половин година и забременях от втори опит инсе при д-рЙорданов.Пакета от 690лв. се заплаща еднократно ,а не при всяка инсеминация или ин витро.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Инцеминация в държавна болница- къде и как
« Отговор #19 -: Февруари 23, 2008, 23:47:56 pm »
Предполагам диагностиката за която се налага да заплатиш 690 лв. не се различава от тази която се прави стандартно и в голямата си част се покрива от Касата. http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=20084.0

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com