0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    wyprosche

по форумите четох как някои момичета са си оправяли поликистозите с многократни курсове от лечебногладуване. някой от тук пристюъстжващите да е пробвал? Мерси предварително за всяка подадена информация.


п.п. Моля да отговарят само хора , които или са пробвали, или познават някой, който е пробвал. не ми се четат пак постове за  неефективността на алтернативните методи от хора,които не са пробвали този метод.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
някой пробвал ли е лечебен глад при спкя??
« Отговор #1 -: Януари 12, 2006, 23:31:30 pm »
СПКЯ е сборно понятие, не е едно заболяване. По тази причина не можеш сама да прецениш дали точно при тебе ще е от полза гладуването или не, дори и да е помогнало на други.

Аз лично съм повече привърженик на диетите, отколкото на гладуването. Тук има момичета с ПКЯ и с инсулинова резистентност, които с диета, метформин, билки и т.н. са постигнали определени полжителни резултати (примерно сваляне на килограми, наличие на овулация при многогодишна липсваща такава, бременност).

Иначе, в контекста на твоите желания, аз познавам момичета, които са опитвали гладуване и при тях метода е бил неефективен, а при някои - и вреден. И не познавам нито едно, което с глад да е стигнало до нещо позитивно. Виж, с диета - да.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Anonymous

някой пробвал ли е лечебен глад при спкя??
« Отговор #2 -: Януари 13, 2006, 08:13:43 am »
Цитат на: Meli
СПКЯ е сборно понятие, не е едно заболяване. По тази причина не можеш сама да прецениш дали точно при тебе ще е от полза гладуването или не, дори и да е помогнало на други.

Аз лично съм повече привърженик на диетите, отколкото на гладуването. Тук има момичета с ПКЯ и с инсулинова резистентност, които с диета, метформин, билки и т.н. са постигнали определени полжителни резултати (примерно сваляне на килограми, наличие на овулация при многогодишна липсваща такава, бременност).

Иначе, в контекста на твоите желания, аз познавам момичета, които са опитвали гладуване и при тях метода е бил неефективен, а при някои - и вреден. И не познавам нито едно, което с глад да е стигнало до нещо позитивно. Виж, с диета - да.


Мели, благодаря ти за отговора!
аз съм с инсулинова резистентност, но не съм пълна- т.е. повече от два кг, които качих от диане -35 , нямам да свалям. пия си диането и нямам намерение да го спирам, затова ме е страх да пробвам и с билки- да не стане прекалено натоварване с разни естрогени, и естрогеноподобни неща. с билки ще опитам след 3 месеца, когато спирам диането.
Можеш ли да уточниш дали диетата е нвд?? или някаква друга. Все още нямам възможност да се видя с този лекар, който изписва метформина, а моята гинеколожка би ме друсала с диане до второ пришествие.

Диането не разчитам, че ще ми оправи нещо, защото НЕ съм прочела за ЕДИН случай, в който диането сваля ТРАЙНО тестостерона след 6 месечен прием. Трябва да съм някакъв феномен, ако при мен сработи.
Изобщо, приемам съвети всякакви.
Прочетох за прием на витамини А Е и Б в различните фази от цикъла, ако някой е пробвал такова нещо...?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
някой пробвал ли е лечебен глад при спкя??
« Отговор #3 -: Януари 13, 2006, 13:14:48 pm »
НВД, да, или някаква разновидност. По принцип приемът на метформин изисква диета.

Витамин Е също има отличен ефект.

Диането така или иначе не може да даде траен резултат. Проблемът обаче е, че трябва индивидуално да се подхожда към всяка жена и внимателно да се следи и дозира това, от което има нужда. Не е задължително да си с инсулинова резистентност и да си пълна, но ако я има, трябва да й обърнеш внимание.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
някой пробвал ли е лечебен глад при спкя??
« Отговор #4 -: Януари 13, 2006, 13:23:10 pm »
Към Госта: Дай повече информация (линк) за приема на тези витамини А,Е и Б
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
някой пробвал ли е лечебен глад при спкя??
« Отговор #5 -: Януари 13, 2006, 13:29:06 pm »
Цитат на: Meli
Витамин Е също има отличен ефект.


Мели, аз също съм много ЗА приемането на по-височки дози вит. Е, само не зная има ли ограничение във времето на прием, след което да се налага почивка :roll: аз пия по 400мг. дневно вече повече от половин година и мисля, че ми е много добре. какво ще кажеш :?:
някой пробвал ли е лечебен глад при спкя??
« Отговор #6 -: Януари 13, 2006, 13:50:14 pm »
незнам дали има значение за приема на витамин Е при жени и мъже,но давам на моя и мисля след три месеца приемане да направи почивка от 10 дена ,както ми казаха и после пак да го започне.
някой пробвал ли е лечебен глад при спкя??
« Отговор #7 -: Януари 13, 2006, 17:27:52 pm »
Цитат на: Meli
НВД, да, или някаква разновидност. По принцип приемът на метформин изисква диета.

Витамин Е също има отличен ефект.




Бихте ли казали по-подробно какво е НДВ?

Витамин Е за момичета точно с диагноза СПКЯ ли се препоръчва и в каква форма да се приема този витамин, кога?

Аз нямам инсулинова резистентнос, но съм на метформин.

Благодаря предварително!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
някой пробвал ли е лечебен глад при спкя??
« Отговор #8 -: Януари 13, 2006, 17:42:08 pm »
Ниско въглехидратна диета:

Разрешените храни:

Това са всички видове месо: говеждо, телешко, свинско, агнешко, гъска, патица, всички видове дреболии, дивеч. Всички начини да приготвяте храната са разрешени освен панирането. Можете да консумирате: пръжки (без хляб), сушено месо, колбаси (без кренвирши и такива, които съдържат соя), всички видове риби, включително и консервирани.
Другата разрешена част от харните са зеленчуците - всички салати, пресни и печени чушки, домати, краставици, прясно- кисело зеле, цвекло, морски дарове, лук, репички, спанак – всички зеленчуци, които може да срещнете на пазара. Освен месо можете да ядете яйца, приготвени по всички начини, а също така и лютеници, които с приготвени без захар.

Салатите можете да приготвяте със сол, оцет, олио, пипер, но БЕЗ СОСОВЕ.
Можете да пиете кафе, чай и минерална вода условието е да не слагате захар или мед, ако подслаждате използвайте изкуствени подсладители. След шестия ден на диетата може да пиете по половин литър вино.

Забранените храни са:

Хляб, картофи, брашно, ориз, грах, боб, галета, панирано месо, соя, тестени произведения, ядки, кренвирши. Всякакви видове запръжки, всички видове млечни произведения: мляко, сметана, сирене, кашкавал, топени и пушени сирена, масло, айран Също така кремове, маргарини, сладкиши, захар, шоколад, царевични пръчици, солети, сладоледи и НИКАКВИ ПЛОДОВЕ!

ВНИМАНИЕ! Ако само един ден изядете едно малко парче хляб, чаша мляко или каквато и да е дреболия от забранените, която съдържа въглехидрат ще стопирате топенето на мазнините. Тогава независимо от вашето желание ще се наложи да започнете диетата отначало.

Можете да направите диетата в 2 цикъла по 24 дена, между които да има почивка от 2-3 седмици, през които е желателно да се храните разделно. След приключването на диетата се хранете поне 2 месеца разделно, за да задържите резултата. По време на самата диета трябва да приемате следните витамини и минерали: C, E, калций, магнезий (можете да пиете и мултивитамини). Когато достигнете желаното тегло прекратете диетата.

Аз не съм привърженик на диети от този род.
*

    vyproche

някой пробвал ли е лечебен глад при спкя??
« Отговор #9 -: Януари 13, 2006, 18:12:52 pm »
Цитат на: Karina
Към Госта: Дай повече информация (линк) за приема на тези витамини А,Е и Б

ами на руски е , четеш ли???
някой пробвал ли е лечебен глад при спкя??
« Отговор #10 -: Януари 13, 2006, 19:37:48 pm »
Цитат на: Lali
Ниско въглехидратна диета:

Аз не съм привърженик на диети от този род.

И аз. Никакви плодове - това е кошмар :(
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
някой пробвал ли е лечебен глад при спкя??
« Отговор #11 -: Януари 13, 2006, 20:02:16 pm »
аз се храня по режима на Аткинс от повече от 4 години, когато започнах свалих за 11 месеца- 11 килограма и от тогава се движа в границите 48-52 килограма. В основата на този тип хранене е точно приема на нисковъглехидратни храни, но мога смело да заявя че не толкова строго както описаното по- горе. Аз не приемам храни с висок гликемичен индекс- картофи, ориз, захарни изделия( като могат да се приемат продукти за диабетици), газирани напитки, бира, банани, диня, моркови, пуканки и царевица. Хляба в никакъв случай не се изключва от храненето, само че се заменя с черен. Чувствам се идеално от този тип хранене и според мен изглеждам добре физически, така че нищо не пречи ако имате воля да пробвате.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    wyprosche

някой пробвал ли е лечебен глад при спкя??
« Отговор #12 -: Януари 14, 2006, 12:05:52 pm »
Цитат на: mini
аз се храня по режима на Аткинс от повече от 4 години, когато започнах свалих за 11 месеца- 11 килограма и от тогава се движа в границите 48-52 килограма. В основата на този тип хранене е точно приема на нисковъглехидратни храни, но мога смело да заявя че не толкова строго както описаното по- горе. Аз не приемам храни с висок гликемичен индекс- картофи, ориз, захарни изделия( като могат да се приемат продукти за диабетици), газирани напитки, бира, банани, диня, моркови, пуканки и царевица. Хляба в никакъв случай не се изключва от храненето, само че се заменя с черен. Чувствам се идеално от този тип хранене и според мен изглеждам добре физически, така че нищо не пречи ако имате воля да пробвате.

Мини , ама ти имала ли си проблем с поликистозни яйчници и други хормонални? защото аз определено не искам да свалям 11 кг , а да си нормализирам хормоните. при мен проблемът е тестостерон и инсулин.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
някой пробвал ли е лечебен глад при спкя??
« Отговор #13 -: Януари 14, 2006, 12:48:45 pm »
НВД е Ниско въглехидратна диета. Не е Без въглехидратна диета.

Сега и на мен не ми харесва да не ям плодове и изобщо да ограничавам въглехидратите. Но аз, и Лали, и Зайо, ние нямаме инсулинова резистентност. Така че на нас дали ни харесва или не няма значение. Тук говорим за болестно състояние, даже нещо като преддиабет, за което диетата е част от лечението, и то важна част. Не става въпрос за суета и за отслабване, а за сериозен проблем, който изисква сериозен подход, включително и диета и режим на хранене.

Самата диета трябва да се определи от специалист по тези проблеми - диетолог и на базата на телесната маса, стойностите на биохимичните показатели, възрастта и т.н.

За вит. Е - не е специално за поликистоза, а по принцип е добре да се приема и от двата пола при стерилитет. И аз съм привърженик на високите му дози, но всеки лекар конкретно трябва да го изписва на пациента си - все пак се внимава да не се предозира, да няма противопоказания, взаимодействия и т.н.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    mimss

  • *
  • 156
  • И от най-тъмните облаци вали светла вода!
някой пробвал ли е лечебен глад при спкя??
« Отговор #14 -: Януари 14, 2006, 16:57:39 pm »
НВД не е точно това, Лали.

Не е просто списък от 5 правила на кръст, а индивидуална стратегия /режим на хранене/.

Ако не се назначи от лекар, най-малкото трябва да се изчислят необходимите за дневен прием калории спрямо пола, възрастта, теглото и начина на живот, както и процентното съотношение мазнини/белтъчини/въглехидрати.

Някои важни съставки, присъстващи във въглехидратните храни се набавят по други начини, а често се налага да се завиши приема на мазнини например. От плодовете може да се ядат грейпфрути и лимони. Допуска се за ден да се кривне от правия път /да езплюскаш 2 шоколада например/, защото този режим няма йо-йо ефект.

С 1 дума, не е фасулска работа, а и диетолозите няма да мрат от глад я!

Аз съм била на този режим няколко месеца. Свалянето на килограми е едно на ръка, става постепенно, бавно и е трайно. По-важното е, че имам коренна промяна с проблема "лениви черва" и съм много по-енергична. За жалост нямам идея как може да се повлияе поликистозата...

Празниците свършиха и отново се връщам "в строя". :D

В никакъв случай не бих гладувала по коквато и да е причина. За сега не се е намерил кой да ме убеди, че да лишиш рязко организма си от важни вещества е лечебно.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
някой пробвал ли е лечебен глад при спкя??
« Отговор #15 -: Януари 15, 2006, 02:37:15 am »
Мели, ясно е, че имам предвид диетата като средство за отслабване.
Когато човек е болен, тогава нещата стоят по друг начин.
Нямам претенции, че познавам НВД, просто копирах едно обобщение.
Ако човек прави диета по медицински показания е ясно, че лекарят определя точния и състав.
За здрав човек съм категорично против премахването на един вид храна за сметка на друг.
Смятам, че това е крайно нездравословно.
За отслабване съм привърженик на разнообразна храна, но значително намалена по количество.
Когато човек има определено заболяване диетата не е право на избор, а задължение.
И, Мели, Въпросче в първото си мнение казва, че е с поликистоза /но нищо не споменава за инсулинова резистентност/ и пита за лечение с глад.
Вярно е, че Гостът след това казва, че е с инсулинова резистестност, но пък аз няма да проверявам на всеки IP, за да видя, че са едно и също лице с Въпросче.
Така, че е нормална реакция при това положение приемайки, че е здрава да изразя мнението си за диетите, особено след като копирам диета, с която не съм съгласна да се прилага от здрав човек!!!


ТОВА е един добър сайт за диетично хранене при различни заболявания. Отворила съм го на диабет, но има за много други заболявания.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
някой пробвал ли е лечебен глад при спкя??
« Отговор #16 -: Януари 15, 2006, 15:06:09 pm »
Лали, излишно е това издребняване. Поликистозата със или без инсулинова резистентност е болест, и за това говорим в темата. Няма как да приемеш, че е здрав човек, независимо дали нерегистрираните потребители са едно и също лице.

От друга страна - аз затова обичам регистрацията, защото премахва ненужното чудене кой кой е. Но тъй като не е задължителна за форума, явно ще стават такива неща.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
някой пробвал ли е лечебен глад при спкя??
« Отговор #17 -: Януари 15, 2006, 15:12:19 pm »
Да, но само поликистоза без инсулинова резистентност не изисква такава драстична диета, каквато е ниско въглехидратната.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
някой пробвал ли е лечебен глад при спкя??
« Отговор #18 -: Януари 15, 2006, 15:14:35 pm »
Много често изисква, дори на времето познавахме само този вид поликистоза, който е свързан с покачване в теглото, разбъркан липиден профил, повишен холестерол и т.н.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
някой пробвал ли е лечебен глад при спкя??
« Отговор #19 -: Януари 15, 2006, 16:50:49 pm »
При започване на прием на метформин, в Щатите лекарите препоръчват нисковъглехидратно хранене, тъй като се получава някаква реакция и се появяват странични ефекти на метформина.
Аз го пия от повече от година и половина и въоръжена с тази информация не съм имала проблеми.
Не спазвам най-строгата част, хапвам плодове и по съвет на моята ендокриноложка ям черен хляб(напоследък все повече чувам за съжаление, че това е оцветен бял хляб 8O ).
Истината е, че комбинацията сиофор и такова хранене ми помогна, за да сваля килограми и вече имам овулация