0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    tanq-1

лекарства при бременност
« -: Февруари 18, 2008, 14:09:46 pm »
Включвам се с един такъв въпрос, ако някой знае, нека ми пише, моля. Вземам микомакс 150 /вече ги взех - те са три таблетки/ и 10 дни трихомонацид. обаче трябваше да ми дойде М и когато това стане да ги прекъсна, а пък не дойде... Аз си пия и хапчета за редовно идване  :(, така че да ми закъснее е найстина невъзможно, дори обикновено ми идва по-рано. Обаче сега..., кажете знаете ли какво може да се случи при евентуална ранна бременност и то толкова ранна, ако се приемат тези хапчета. на листовките пише,ч е са противопоказни. направо ще полудея,а още е рано да отида при гинеколога, направих си тестове /3 броя - отрицателни са, а единият е "Престо" - за диагностика скед 7 ден от зачеването, ако е имало такова.../ Дали евентуалният плод е увреден от тези лекарства... Моля пишете, ако знаете...
*
Re: лекарства при бременност
« Отговор #1 -: Февруари 18, 2008, 17:07:53 pm »
На мене ми се наложи да взема Микомакс 150,три дни след трансфер на ембриони при инвитро.По-ранна бременност от това незнам.Лекарката ми каза че е безопасно, а тя също има интерес да нямам проблеми. :wink:
Re: лекарства при бременност
« Отговор #2 -: Февруари 20, 2008, 11:29:32 am »
Mnogo blagodariq, mislia, che tova e edno malko uspokoenie, a puk i se pristrashuih i zvunnah na lekarq mi i kaza da ne se pritesniavam, che niama problem, nishto che pishe taka na listovkite.  :wink: Taka che ako niakoi drug ima podobni problemi da ne se pritesniava... a puk i da si pita doktora vmesto dve noshti da ne migva ot naprejenie  :wink:
Re: лекарства при бременност
« Отговор #3 -: Март 04, 2008, 16:12:24 pm »
Здравей , аз пуснах тема за Дифлукан наскоро- лекувам кандида . Сега съм в 5 седмица и мойта докторка ми препоръчва аборт / предвид факта , че съм го пила и възраста - 34 год/. Объркана съм, но тя каза, че така е най-добре. :balk_144:
Re: лекарства при бременност
« Отговор #4 -: Март 04, 2008, 16:25:54 pm »
Здравей , аз пуснах тема за Дифлукан наскоро- лекувам кандида . Сега съм в 5 седмица и мойта докторка ми препоръчва аборт / предвид факта , че съм го пила и възраста - 34 год/. Объркана съм, но тя каза, че така е най-добре. :balk_144:

Допитай се и до друг доктор задължително!
Re: лекарства при бременност
« Отговор #5 -: Март 04, 2008, 17:58:04 pm »
Здравей , аз пуснах тема за Дифлукан наскоро- лекувам кандида . Сега съм в 5 седмица и мойта докторка ми препоръчва аборт / предвид факта , че съм го пила и възраста - 34 год/. Объркана съм, но тя каза, че така е най-добре. :balk_144:

Допитай се и до друг доктор задължително!

Но тя беше толкова категорична,че трябва да го махна !!!
Re: лекарства при бременност
« Отговор #6 -: Март 06, 2008, 11:01:19 am »
Stelliana, благодаря за съвета. Все пак ще направя една консултация, защото попитах и в друг форум и там също ме посъветваха да не бързам с решението си. :bighug:
Re: лекарства при бременност
« Отговор #7 -: Март 07, 2008, 21:11:33 pm »
Здравейте,

вземам противоартритни лекарства - Salazopyrin N, които трябва да пия поне 6 месеца. В описанието на лекарството пише, че може да се взима по време на бременност и кърмене. Смятате ли, че забременяване в този период е рисково?
Re: лекарства при бременност
« Отговор #8 -: Април 02, 2008, 18:14:29 pm »
zdraveite az imam nqkolko vaprosa v 9.g.s polu4ih karvene po vreme na polov akt i me vzeha za zadarjane i mi izpisaha papaverin magneri4 i dufaston sled sedmica gi sprqh no skoro polu4ih bolki i lekarq mi pak mi predpisa papaverin i magneri4 opasni li si za ploda i 6te okaje li vliqnie varhu ploda tova karvene i normalno li e molq vi pomognete mi!!
*
Re: лекарства при бременност
« Отговор #9 -: Април 02, 2008, 18:36:08 pm »
Папаверин, магнерич и дуфастон-може да се приемат през време на бременноста.
За Магнерота съм чела, че се пие след 12 г.с. но щом лекар ти го е изписал, значи няма проблем.
Иначе-нормално кървене по време на бременност няма.
Re: лекарства при бременност
« Отговор #10 -: Април 02, 2008, 21:35:53 pm »
Аз също бях пила mikomax при първата ми бременност, даже мислех да пия две през 3 дни, защото имах ужасно течение(което първи приянак на бременност), но тогава от каде да знам.не е опасно, няма страшно.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: лекарства при бременност
« Отговор #11 -: Август 25, 2008, 18:59:47 pm »
Да се включа и аз в тази тема. В петък бях на лекар защото получих страшно неприятно течение - оказа се бактериален вагинит и кандида в едно  :( Докато доктора ме преглеждаше се оказа че предната вечер съм била в овулация и е напълно възможно да забременея още този месец  :D Проблема е там че той днес ми предписа Арилин 5 дена по 2, микомакс по схема 1ви ден 5ти ден и 10ти ден и глобули Макмирор за 12 дни. Ако съм забременяла не е ли опасно да взимам тези лекарства? За мен 2ри аборт ще е критичен и фатален защото съм след операция за стерилитет и имам аборт на 23 Май  :balk_145: Моля ви помагайте!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: лекарства при бременност
« Отговор #12 -: Август 26, 2008, 12:28:42 pm »
Днес претисних моя си доктор докато е в отпуска и той ми каза да съм спокойна, да не се претиснявам и да не взимам нищо докато не се разбере дали съм бременна  :( а как ще устискам дотогава с това гадно течение незнам. Цикъла ми е на 36/7 дни и се очаква чак за 7 или 8 септември...
*
Re: лекарства при бременност
« Отговор #13 -: Август 27, 2008, 04:13:42 am »
Криска прави си промивки с лайка,смрадлика или сода за хляб но само външно не с душ,може да ти помогне.Успех!
Re: лекарства при бременност
« Отговор #14 -: Август 27, 2008, 11:43:07 am »
има едно лекарсво цитросепт,което е екстракт от грейпфрут и има силно антисептично действие.струва към 12лв. и има много приложения.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: лекарства при бременност
« Отговор #15 -: Август 27, 2008, 12:35:46 pm »
Благодаря за съветите момичета  :bighug: ще опитам и двете! А това цитросепт няма ли противопоказания и душ или само подмиване? В интерес на истината 2 пати ползвах Тантум роза и много ме успокои даже мога да кажа че сърбежа почти изчезна и остана само неприятно течение, но доста по малко. Ох милички незнам как ще издържа до 7ми когато трябва да ми дойде... От вчера имам придърпване в левия яйчник където ми е била овулацията и някакво по странно усещане. Това мога да го опрелича на усещането когато имах киста, но нямам такава защото доки ме гледа на ехограф в петък. Стискайте палци!
Re: лекарства при бременност
« Отговор #16 -: Август 28, 2008, 18:53:42 pm »
Внимавай сьс смрадликата тя е противопоказна при бременност дори май е и отровна тогава.
*
Re: лекарства при бременност
« Отговор #17 -: Август 28, 2008, 19:40:58 pm »
Внимавай сьс смрадликата тя е противопоказна при бременност дори май е и отровна тогава.

Тя само ще се подмива с нея, няма да я пие. Освен това едно растение или е отровно или не. Няма вариант да става отровно само при бременност.


Re: лекарства при бременност
« Отговор #18 -: Август 28, 2008, 19:45:12 pm »
Не трябва да си прави промивки със смрадлика при бременност.
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: лекарства при бременност
« Отговор #19 -: Август 28, 2008, 23:40:35 pm »
Смрадликата не се пие така или иначе,а влагалищния душ с каквото и да било,е протовопоказен при бременност!
Иначе и аз мисля,че може да се плискаш с нея-има силно изразен антисептичен ефект.Содата на мен ми е помагала много при лечение на гъбички-след силен антибиотик-аз дори се "пудрех" със сода -много щипе,обаче ми мина без никакви други лекарства.
Също така се миех и с вода с йод-на 1л. вода-1к.л.йод.И така сутрин,обед и вечер.
Поне ще облекчи положението докато наближи времето за теста.