0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Inhibin B
« Отговор #40 -: Април 01, 2008, 19:22:54 pm »
Аз мисля, че имаш шанс за инвитро със собствена яйцеклетка, ще ти трябват по големи дози стимулиращи препарати.Най добре, се консултирай с лекаря си.
Re: Inhibin B
« Отговор #41 -: Април 02, 2008, 08:40:30 am »
Здравейте момичета.Да се включа и аз с моите въпроси и моята присъда :(
Пуснах изследвания на 5 ден от цикъла
ЛХ-6.09 /1-18/
ФСХ-6.06 /4-13/
Е-61 39-189/
и до тук с добрите новини

ИНХИБИН Б - 29.6 /10-200/
АМХ - 0.436 /1-10/
до преди три месеца ФСХ беше стигнало до 20, сега е нормално
при тези стойностти видимо имам ИЯР, защо Фсх е нормално
отразява ли се, че инхибина е направен на 5 , а не на 3 ден
Имам шанс за ин витро със собствена яйцеклетка при тези стойностти.
Моля ви, ако някой може да ми отговори поне на част от въпросите да се включи.
Какво да правя от тук нататък.
Благодаря ви предварително

kolean, следя развитието при теб защото моят случай е горе-долу същият.
Аз изследвах преди 20 дена АМХ. Резултатът е 0,15 (0,7 - 1,9). ФСХ - 5.8 (4 - 13).
Д-р Стаменов каза, че "този резултат като че ли има стойността на присъда" и моят шанс е с донорски яйцеклетки. Може да се опита да извади яйцеклетки след стимулация, но не трябва да очакваме много.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: Inhibin B
« Отговор #42 -: Април 02, 2008, 09:51:04 am »
kolean, следя развитието при теб защото моят случай е горе-долу същият.
Аз изследвах преди 20 дена АМХ. Резултатът е 0,15 (0,7 - 1,9). ФСХ - 5.8 (4 - 13).
Д-р Стаменов каза, че "този резултат като че ли има стойността на присъда" и моят шанс е с донорски яйцеклетки. Може да се опита да извади яйцеклетки след стимулация, но не трябва да очакваме много.
[/quote]Ами аз снощи бях при него.Неговото мнение е лятото да правим ин витро с донорска и да не пробваме стимулация за моя яйцеклетка, защото шанса е изключително малък.
Още не знам какво да реша.Дали да се изпробвам все пак, макар и че с този АМХ шанса за читави яйцеклетки е нищожен.Не знам как да постъпя.
Дали да послушам доки и направо да карам на донорска или.....
Преди три месеца на стимулация не реагирах както трябжа и той я прекрати???
Re: Inhibin B
« Отговор #43 -: Април 02, 2008, 10:29:59 am »

[/quote]Ами аз снощи бях при него.Неговото мнение е лятото да правим ин витро с донорска и да не пробваме стимулация за моя яйцеклетка, защото шанса е изключително малък.
Още не знам какво да реша.Дали да се изпробвам все пак, макар и че с този АМХ шанса за читави яйцеклетки е нищожен.Не знам как да постъпя.
Дали да послушам доки и направо да карам на донорска или.....
Преди три месеца на стимулация не реагирах както трябжа и той я прекрати???

[/quote]

Ако нямате проблеми с вземането на решение за донорски яйцеклетки, мисля, че това е по-надеждният вариант. д-р Стаменов каза, че успехът с донорски яйцеклетки е на 70 %. Аз съм имала само една лека стимулация с меногон (за инсеминация)и имах само 1 фоликул, въпреки, че си растеше нормално и овулира но нямах успех.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: Inhibin B
« Отговор #44 -: Април 02, 2008, 15:43:52 pm »
Не знам какво да реша.Той каза минимален шанс, но не никакъв и това сега много ме подвежда.Иначе съм решена твърдо на донорско ин витро.Даже съм готова с документите.При теб как се развиват нещата.
И изобщо при такива стойности на Инхибин и АМХ дали има забременели момичета???
*
Re: Inhibin B
« Отговор #45 -: Април 02, 2008, 16:10:59 pm »
Здравейте момичета.Да се включа и аз с моите въпроси и моята присъда :(
Пуснах изследвания на 5 ден от цикъла
ЛХ-6.09 /1-18/
ФСХ-6.06 /4-13/
Е-61 39-189/
и до тук с добрите новини

ИНХИБИН Б - 29.6 /10-200/
АМХ - 0.436 /1-10/
до преди три месеца ФСХ беше стигнало до 20, сега е нормално
при тези стойностти видимо имам ИЯР, защо Фсх е нормално
отразява ли се, че инхибина е направен на 5 , а не на 3 ден
Имам шанс за ин витро със собствена яйцеклетка при тези стойностти.
Моля ви, ако някой може да ми отговори поне на част от въпросите да се включи.
Какво да правя от тук нататък.
Благодаря ви предварително

Kolean,При мен ситуацията е горе долу същата,С тази разлика че не съм изследвала Инхибин и АМХ.След първото ми Инвитро в БГ което завърши с неуспех док.ме накара да пусна въпросния Инхибин поради недобрия отговор на яйчниците.Изкараха ми 4 от които 3 се оплодиха.Думите му бяха че все още имам шанс със собствена яйцеклетка,но не трябва да отлагам дълго.Относно Инхибина незнам какво да ти кажа.Тук в САЩ не са много ЗА да се прави.Когато се прибрах от БГ исках да го изследвам но ме разубедиха по простата причина че е доста променлив и няма смисъл да го правя.Сега съм в етап на 2 Инвитро но с други лекарства.Силно се надявам на успех!

Мисля че имаш шансове мила!Успех!
И моите стойности на ФСХ стигнаха 20 миналия месец но този бяха 6,8.Както виждаш те също са променливи.Просто трябва да се избере подходящия месец за стимулация.
Re: Inhibin B
« Отговор #46 -: Април 02, 2008, 16:15:58 pm »
Не знам какво да реша.Той каза минимален шанс, но не никакъв и това сега много ме подвежда.Иначе съм решена твърдо на донорско ин витро.Даже съм готова с документите.При теб как се развиват нещата.
И изобщо при такива стойности на Инхибин и АМХ дали има забременели момичета???

Мен също ме интересува, но тези хормони се изследват сравнително отскоро и май няма статистика.
Не мога сама да взема решение, половинката ми се двоуми, хем не вярва че ще стане, хем не е навит за донорски яйцеклетки. Ние сме някъде преди началото ...
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: Inhibin B
« Отговор #47 -: Април 02, 2008, 16:18:01 pm »
 Kolean,Symphony Шансовете ни са по малко но надежда винаги има. :P
  Успех момичета!
Re: Inhibin B
« Отговор #48 -: Април 02, 2008, 17:28:39 pm »
Момичета и моите резултати са готови и не са хубави..и двата покозателя са под референтни стойности. Въпросът ми е: инхибин б и АМХ ги пуснах на първия цикъл след прекъсната стимулация поради лош отговор, месец в който имах и киста, непосредствено след стимулацията....възможно ли е това да е оказало влияние върху резултатите и възможно ли е през друг месец резултите да са по различни?
Re: Inhibin B
« Отговор #49 -: Април 03, 2008, 09:42:17 am »
Момичета и моите резултати са готови и не са хубави..и двата покозателя са под референтни стойности. Въпросът ми е: инхибин б и АМХ ги пуснах на първия цикъл след прекъсната стимулация поради лош отговор, месец в който имах и киста, непосредствено след стимулацията....възможно ли е това да е оказало влияние върху резултатите и възможно ли е през друг месец резултите да са по различни?

Ванина, доколкото знам тези два хормона не са много променливи, както може да се случи с другите полови хормони. За да избегнеш съмненията си а и евентуална лаб. грешка, го повтори отново следващият цикъл. Аз смятам да направя същото.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: Inhibin B
« Отговор #50 -: Април 03, 2008, 10:53:21 am »
И друг път съм писала, момичета, но този Инхибин Б ми е малко неясен. При мен резултата след 1 опит се оказа 35 което е доста по реф.ст-ст 45, направо ми идеше да се гръмна, защото ние сме с възможно най-тежкия мъжки фактор и ако нямахме и яйцеклетки не ми се мислеше, но пък FSH ми беше в норма и док. ми каза, че то е по-важно. И наистина и трите ми опита го доказаха с мин.дози лекарства съм правила 13, 11, 12 яйцеклетки. Може и при мен да е било лаб.грешка, незнам, повече не го изследвах този Инхибин. Но мое мнение е поне за тези които не са правили нито една стимулация, поне да пробват, дори и резултатите да изглеждат зле, защото понякога и самия протокол може да ти изиграе лоша шега.

Пожелавам ви успех на всички и скоро да има много положителни резултати! :D
*

    Pipi_M

  • **
  • 148
  • Няма невъзможни неща!
Re: Inhibin B
« Отговор #51 -: Април 03, 2008, 12:44:09 pm »
Здравейте,момичета!Моля ви напишете мнението си ,смятате ли,че имам шанс за успешна инвитро процедура с тези резултати:
инхибин Б-84.92
АМХ      -0.528(1-10)
ФСХ      -5.07(0.1-198)
*
Re: Inhibin B
« Отговор #52 -: Април 07, 2008, 10:43:10 am »
Ами аз зададх въпроси в другата тема по повод и резултати, но явно няма яснота.Какво точно показва АМХ???Когато инхибина е в норма , а Амх под референтни граници какво значи????И нали се говори за ИЯР, когато ФСХ е с увеличени стойностти.А когато са нормални.Ако някой може да преведе инфо от чужди сайтове за АМХ и Инхибин/какво точно фиксират тези стойностти/, ще е много добро инфо за нас.
Re: Inhibin B
« Отговор #53 -: Април 07, 2008, 21:07:33 pm »
 В Плевен изследват ли АМХ ? В моите изследвания за яйчниковия резерв такъв хормон не присъства.Inhibin-B  е 47,72          N > 45 pg/ml
             FSH          4,85           N  3,85-8,78mlU/ml
             LH           2,11           N  2,12-10,89mlU/ml
             Prolactin    8,71           N  3,34-26,72ng/ml
 Какво мислите?
Re: Inhibin B
« Отговор #54 -: Април 08, 2008, 07:30:44 am »
В Плевен изследват инхивин ,но анти-мюлеров не.
Re: Inhibin B
« Отговор #55 -: Април 09, 2008, 01:01:00 am »
В Плевен изследват ли АМХ ? В моите изследвания за яйчниковия резерв такъв хормон не присъства.Inhibin-B  е 47,72          N > 45 pg/ml
             FSH          4,85           N  3,85-8,78mlU/ml
             LH           2,11           N  2,12-10,89mlU/ml
             Prolactin    8,71           N  3,34-26,72ng/ml
 Какво мислите?
Не ми ли е много нисък инхибина?
 Веси , мерси!
*
Re: Inhibin B
« Отговор #56 -: Април 12, 2008, 00:45:53 am »
Включвам се отново. Пак си правих иследване на Инхибин Б и АМН. Пиша защото предполагам ще ви е интересена промяната в иследванията, който и за мене бяха доста изненадващи.

АМН е 2.90 - реф стойности(1-10ng/ml)
инхибин Б 144 - реф стойности(10-200pg/ml)
В този цикъл имам повишен пролактин

А това са старите.В този месец се оказа, че не съм имала овулация. И цикъла ми беше 22 дни, незнам дали това е нормално когато липсва овулация.Имах и повишен естрадиол.
АМН е 2.2 реф стойности(1-10ng/ml)
инхибин Б <10 реф стойности(10-200pg/ml)

Разликата е очевидна от много лош инхибин в много добър.Така че извода е, че поне 2-3 пъти трябва да се иследва.Неочаквах че е толкова променлив.Освен ако не е станала някаква грешка в един от двата случая.
А дали високия Инхибин е идикатор че има повече фоликули?
« Последна редакция: Април 12, 2008, 01:07:40 am от dalil »
Re: Inhibin B
« Отговор #57 -: Април 12, 2008, 10:28:12 am »
 Колко ти е точно Ихибин Б на старите изследвания! <10 ли? Според тебе моят нисък ли е?
Re: Inhibin B
« Отговор #58 -: Април 14, 2008, 08:05:46 am »
В Плевен изследват ли АМХ ? В моите изследвания за яйчниковия резерв такъв хормон не присъства.Inhibin-B  е 47,72          N > 45 pg/ml
             FSH          4,85           N  3,85-8,78mlU/ml
             LH           2,11           N  2,12-10,89mlU/ml
             Prolactin    8,71           N  3,34-26,72ng/ml
 Какво мислите?
Не ми ли е много нисък инхибина?
 Веси , мерси!

Добре ти е Инхибина. Не е много висок но все пак е над 45, както е по норма. А и други хормони са добре.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
Re: Inhibin B
« Отговор #59 -: Април 15, 2008, 11:09:42 am »
В Плевен изследват ли АМХ ? В моите изследвания за яйчниковия резерв такъв хормон не присъства.Inhibin-B  е 47,72          N > 45 pg/ml
             FSH          4,85           N  3,85-8,78mlU/ml
             LH           2,11           N  2,12-10,89mlU/ml
             Prolactin    8,71           N  3,34-26,72ng/ml
 Какво мислите?
Не ми ли е много нисък инхибина?
 Веси , мерси!

Добре ти е Инхибина. Не е много висок но все пак е над 45, както е по норма. А и други хормони са добре.
Много ти благодаря за успокоението! И интерпретацията на резултата  беше добра според доц. Конова , но виждам , че е съвсем малко над референтната стойност и всъщност това ме притеснява. Четох , че за инхибина не може да се съди от едно изследване , в смисъл всеки месец може да е различен.  Май месец мисля да пуснем нови изследвания и да видим каква е ситуацията след аборта.