0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Inhibin B
« -: Февруари 17, 2008, 15:36:17 pm »
Прочетох за др. Конова в Плевен, но уви утре първи работен ден от седмицата ми се пада 4 от цикъла,  аз сега нямам възможност да пътувам. Миналия цикъл пак така се падна че неделя беше трети ден. Искам ми се да го направя това иследване сега, че ми омръзна да чакам, походящ ден да се падне. Въпроса ми е в София къде мога да направя Inhibin B.
« Последна редакция: Февруари 17, 2008, 15:44:18 pm от dalil »
Re: Inhibin B
« Отговор #1 -: Февруари 17, 2008, 15:38:56 pm »
Вече се прави в клиника Малинов.

lb2f
*
Re: Inhibin B
« Отговор #2 -: Февруари 17, 2008, 17:10:52 pm »
В Плевен работят събота и неделя, аз през повечето пъти съм ходила тогава, ако правилно съм разбрала и това те притеснява.
*
Re: Inhibin B
« Отговор #3 -: Февруари 17, 2008, 17:40:45 pm »
Можеш ли да ми дадеш координати и телефон на лабораторията, болница или каквото е там в Плевен, за да съм подготвена за следващия път навреме, ако пак третия ден се падне почивен ден, недай си боже да е някой официален празник.
Иначе утре ще ида в Малинов нищо че не е трети ден. Имам час за Владимиров, но искам всичко да направя предварително, за да ускоря процеса с каквото мога.
Само се чудя дали и този антимюлеров хормон да пусна. FSH i LH  са ми в норма. Но тук  в форума четох че това изобщо не е гаранция, че яйчниковия резерв е ок. Така че и този месец утре ще олекна с поне 150лв минимум като гледам.
*
Re: Inhibin B
« Отговор #4 -: Февруари 17, 2008, 17:49:27 pm »
 Доц. д-р Емилияна Конова, д.
 Адрес: гр. Плевен, бул. “Скобелев” 20
 тел.: 064 804 790
 тел./факс: 064 804 847
е-mail: eikonova@abv.bg, info@ivfpleven.com


В София аз се изследвам в кандиларов или бодимед.
*
Re: Inhibin B
« Отговор #5 -: Февруари 17, 2008, 18:04:57 pm »
благодаря за координатите.
И аз в кандиларов си правя останлите иследвания.
Но нали инхибинБ все пак го няма там?
Re: Inhibin B
« Отговор #6 -: Февруари 17, 2008, 18:55:37 pm »
В Кандиларов на правят Инхибин.
Мисля, че само в Малинов се прави в София.

lb2f
*
Re: Inhibin B
« Отговор #7 -: Февруари 17, 2008, 19:01:03 pm »
Съжалявам тогава, че те подведох.
*
Re: Inhibin B
« Отговор #8 -: Февруари 17, 2008, 22:06:11 pm »
нхибин и АМХ се правят в Малинов, правят се и в бодимед, но те ги пращат в германия
принципно и двата хормона се правят между 3ти и 5ти ден от цикъла
*
Re: Inhibin B
« Отговор #9 -: Февруари 18, 2008, 08:45:26 am »
Аз си пуснах Инхибин и антимюлеров при Владимиров - незнам къде ще ги носят да ги изследват, само дето ще станат готови след 1 месец някъде.
Re: Inhibin B
« Отговор #10 -: Февруари 18, 2008, 09:06:39 am »
Имам час за Владимиров, но искам всичко да направя предварително, за да ускоря процеса с каквото мога.

В такъв случай защо ти е доц. Конова (тя е имунолог), след като ходиш при най-добрия специалист по репродуктивна ендокринология в България? Д-р Владимиров е разработил дисертационен труд на тема: “Диагностични тестове за оценка на овариалния резерв при жени с инфертилитет” и е специализирал репродуктивна ендокринология във Vooburg Hospital, Хага, Холандия и в Медицински Университет, Тел Авив, Израел. Той ще ти каже какво е нужно да се изследва, ако има съмнение за намален яйчников резерв.

Ако е необходимо да изследваш тези хормони, ето ти адреса http://www.invitro-bg.com/display.php?page=news&open_news=16 и какво пише на сайта им:

Уважаеми пациенти,
От  началото на м. януари 2008 г. в Център за репродуктивно здраве „Надежда” – клиника „Малинов” се изследват:

    * АНТИМЮЛЕРОВ ХОРМОН
    * ИНХИБИН Б

Кръвните проби се вземат и изследват на място.
Резултатите се получават лично от пациента.
За повече информация: 0878 921699
*
Re: Inhibin B
« Отговор #11 -: Февруари 18, 2008, 09:55:01 am »
Ами до вчера само в Плевен знаех че се прави този инхибин Б и затова питах за др. Конова.Направих си днес инхибина в Малинов. След седмица ще е готов. Анти-мюлер не го направих за сега по финансови причини, но ако нещата не са добре и него другия месец ще направя.
*
Re: Inhibin B
« Отговор #12 -: Февруари 18, 2008, 10:11:55 am »
ако днес си го пуснала в сряда ще е готов, максималният срок е седмица, защото правят изследването всеки понеделник
*
Re: Inhibin B
« Отговор #13 -: Февруари 18, 2008, 12:08:42 pm »
да днес го пуснах, но ми казах другата седмица че ще е готов.
*
Re: Inhibin B
« Отговор #14 -: Февруари 18, 2008, 14:38:20 pm »
Момичета, а колко струват двете изследвания???
*
Re: Inhibin B
« Отговор #15 -: Февруари 18, 2008, 14:45:31 pm »
За инхибита.. ще чакам до другата седмица. Но ми излясоха хормоните който направих и съм доста стресната, защото неочаквах такава развръзка и съвсем вече не съм наясно. Моля за коментар.

предния цикъл на 4 ден:
LH - 6.98 mlu/ml (2.4-12.6)
FSH - 6.92 mlu/ml (3.5-12.5)
estradiol - 50.49 pg/ml (24.5-195.0)

7 дни след овулация:
progesteron 9.80ng/ml (1.7-27)

втори цикъл на 4 ден(днес):
LH - 3.37 mlu/ml (2.4-12.6)
FSH - 2.54 mlu/ml (3.5-12.5)
estradiol - 303.9 pg/ml (24.5-195.0)

В червено стойностите ме шокираха. Както се вижда предния месец положението не е било такова. В една и съща лаборатория са правени.То и LH не е цвете, ама поне е в реф стойности.
В интерес на истината имах доста цервикалан слуз на 3 ден от цикъла. Чудех се какво става.
В една по предна тема бях казала какъв е проблема ми. Но пак за яснота да повторя. От половин година имам редовен цикъл на 28-30 дни, но продължителността му е един ден или ден и половина. Рядко два.
Четох доста из форума и не намерих отговор затова и питам. Има много писано за нисък естрадиол в началото и доста висок FSH, но обратното положение не видях. На мене ми се струват тези стойности съвсем в началото на цикъла доста притеснителни.

« Последна редакция: Февруари 18, 2008, 14:51:48 pm от dalil »
*
Re: Inhibin B
« Отговор #16 -: Февруари 18, 2008, 14:48:44 pm »
по 50 лв е всеки от тях/инхибит и антимюлеров/в Малинов
*
Re: Inhibin B
« Отговор #17 -: Февруари 18, 2008, 18:28:43 pm »
Далил, пиеш ли някакви лекарства?
*
Re: Inhibin B
« Отговор #18 -: Февруари 18, 2008, 18:31:51 pm »
Не не пия никакви лекарства. Просто чакам да ми дойде датата за преглед, а между временно правя каквото мога за да се разясни картината. Но днес съвсем се обърка всичко с тези иследвания.
*
Re: Inhibin B
« Отговор #19 -: Февруари 19, 2008, 14:24:05 pm »
виж за резултатите ти, мойте са готови, би трябвало и твойте да са
*
Re: Inhibin B
« Отговор #20 -: Февруари 19, 2008, 17:58:02 pm »
Буба а ти кога си ги правила? Вчера ли? Аз щото два пъти питах кога и те другата седмица казаха.
« Последна редакция: Февруари 19, 2008, 18:00:33 pm от dalil »
*
Re: Inhibin B
« Отговор #21 -: Февруари 19, 2008, 17:58:38 pm »
не, в събота
*
Re: Inhibin B
« Отговор #22 -: Февруари 19, 2008, 18:06:32 pm »
Хм странна работа. Утре ще звънна един телефон.Освен да им е такава политиката седмица за седмица да се прави. А не като дойде някой като мене буквално 5 мин преди да почнат да работят иследването и него да вкарат в тази партида.Е ако е така ще чакам и ше умувам, нямам друг избор.
Re: Inhibin B
« Отговор #23 -: Февруари 24, 2008, 18:00:41 pm »
Здравейте момичета някой знае ли през колко време се променя инхибин Б?Моят е в норма -65/над 45 е/,но към долна граница и се чудя кога пак да го пусна.
Re: Inhibin B
« Отговор #24 -: Февруари 25, 2008, 13:16:37 pm »
Момичета здравейте1

предстои ми да изследвам Инхибин Б и Антимюлеров хормон. Разбрах, че Инхибин Б се пука на 3-ти ден, а за антимюлеровия хормон няма точно фиксиран ден. Въпросът ми е следния, тъй като не питах точно това док: правихме стимулация за икси началото на февруари, но я спряхме на 7-ми ден поради никаква реакция /450 пурегон в началото, и 450 + 75 менопур към края 7-ми ден/. Колко трябва да изчакам, за да ми се изчисти организма от високите дози хормони или мога направо на следващия цикъл да пусна изследвания.

Благодаря ви
 
 
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Inhibin B
« Отговор #25 -: Февруари 25, 2008, 13:23:37 pm »
а за антимюлеровия хормон няма точно фиксиран ден.
 

Аз правих АМХ, но д-р Персенска ми каза, че трябва да е между 3-5 ден.
*
Re: Inhibin B
« Отговор #26 -: Февруари 25, 2008, 17:28:48 pm »
Првих си иследване на Инхибин Б и анти мюлер.
АМН е <10   реф стойности(1-10ng/ml)
А инхибин Б е много зле 2.22 реф стойности(10-200pg/ml)
AMH не ми е ясно добре ли или не.
А инхибинБ ... то се вижда.
Интересува ме тези иследвания зависими ли са от това дали в месеца на иследването имаш или нямаш овулация.
Питам защото се оказа че този месец нямам овулация и възможно ли е това да е повлияло?
*
Re: Inhibin B
« Отговор #27 -: Февруари 26, 2008, 16:15:32 pm »
според мен са обърнати резултатите, амх би трябвало да ти е 2,2 - което е супер, а инхибина <10
*
Re: Inhibin B
« Отговор #28 -: Февруари 26, 2008, 21:27:57 pm »
Дано да е така. Иначе няма никаква логика.Макар че нищо в положението ми не е логично, както виждате от иследванията ми.
А в интерес на истината, като си вземах резултата, момичето на рецепцията отиде до лабораторията, взе една тетрадка в която пишеше имената на хората и срещу изследванията бяха написани резултатите. Аз едва след това схванах това, защото аз надзъртах ама и наопаки и не можех да се ориентирам много. И момичето преписа на компютъра това което пишеше в тетрадката и ми разпечата листа и това е.
А ако инхибина е <10 това не е добре пак. При тебе Буба как са отбелязани данните?
Не се ли получава противоречие. Единия параметър да е ок другия не, нали все пак и двата са показатели за яйчниковия резерв.
Re: Inhibin B
« Отговор #29 -: Февруари 27, 2008, 15:45:58 pm »
И при мен се получиха противоречиви резултати.
Инхибин Б-78,а АМХ 0.355 при референтни стойности от 0 до 10 :(Изследването е правено в клиника Малинов.Моите резултати ги издиктуваха по телефона и момичето ги написа на компютъра.Другото,което ме учуди е,че на листа пишеше 8-ми ден,а на мен ми взеха кръв на 3-тия ден от цикъла.И в крайна сметка се оказа,че съм дала 100 лева на вятъра!
*
Re: Inhibin B
« Отговор #30 -: Февруари 27, 2008, 17:41:32 pm »
и двата хормона се дават м/у 3ти и 5ден, двата хормона означават различни неща.Не мисля, че са противоречиви резултатите
Re: Inhibin B
« Отговор #31 -: Февруари 28, 2008, 15:05:06 pm »
И при мен се получиха противоречиви резултати.
Инхибин Б-78,а АМХ 0.355 при референтни стойности от 0 до 10 :(Изследването е правено в клиника Малинов.Моите резултати ги издиктуваха по телефона и момичето ги написа на компютъра.Другото,което ме учуди е,че на листа пишеше 8-ми ден,а на мен ми взеха кръв на 3-тия ден от цикъла.И в крайна сметка се оказа,че съм дала 100 лева на вятъра!


Цеци,не се шашкай,говорили с лекаря,защото ако инх.Б ти е 78,по стойностите на д.Конова е добре.Там ако си над 45,значи нямаш намален яйчников резерв,но нямали реф.стойности за да сравниш?говори с лекаря,желая ти успех
*
Re: Inhibin B
« Отговор #32 -: Февруари 28, 2008, 19:54:18 pm »
и двата хормона се дават м/у 3ти и 5ден, двата хормона означават различни неща.Не мисля, че са противоречиви резултатите
А всъщност АМХ за какво точно е индикация???
*
Re: Inhibin B
« Отговор #33 -: Февруари 29, 2008, 09:10:21 am »
Здравей, предпочитам да ти отговоря тук за АМХ - той е индикация за незрелите яйцеклетки в яйчниците (така знам аз)
*
Re: Inhibin B
« Отговор #34 -: Март 18, 2008, 14:29:33 pm »
Здравейте,
Пуснах си АМХ и Инхибих при Владимиров, сега се обадих, готови са резултатите, казаха ми ги по тел., но без референтни стойности. Моля ви за коментар, ако някой има предположения.
Антимюлеров хормон 0.144
Инхибин 47.8
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Inhibin B
« Отговор #35 -: Март 21, 2008, 11:04:55 am »
и аз искам да питам за референтни с-сти на Антимюлеров и инхибин при Владимиров е правено изследването-по тел ми казаха само  с-стите  без референтни -няма ли ги
а аз съм от провинцията и искам преди да отида да имам инфо и психическа подготовка
антимюл 4,575
инхибин 38,3


*
Re: Inhibin B
« Отговор #36 -: Март 29, 2008, 10:26:48 am »
Вече питах и в друга тема, но да питам и тук.Ако изследвам инхибин и АМХ на пети ден от цикъла, ще има ли проблем с резултатите/не е на трети/падна ми се точно събота и неделя и нямам възможност на трети ден.Изследванията са скъпи и не ми се иска да ги прецаквам.
*
Re: Inhibin B
« Отговор #37 -: Март 30, 2008, 09:00:13 am »
не е проблем да ги пуснеш и на 5тия ден, в неделя в Малинов взимат кръв.
*
Re: Inhibin B
« Отговор #38 -: Март 31, 2008, 22:03:18 pm »
Да попитам и аз тук, да не пускам нова тема - къде точно в клиника Малинов се взема кръв за инхибин Б и АМН, и дали знаете как ще работят по празниците началото на май, че на мен ми се пада точно тогава да мога да отида за тези два хормона?
*
Re: Inhibin B
« Отговор #39 -: Април 01, 2008, 15:04:52 pm »
Здравейте момичета.Да се включа и аз с моите въпроси и моята присъда :(
Пуснах изследвания на 5 ден от цикъла
ЛХ-6.09 /1-18/
ФСХ-6.06 /4-13/
Е-61 39-189/
и до тук с добрите новини

ИНХИБИН Б - 29.6 /10-200/
АМХ - 0.436 /1-10/
до преди три месеца ФСХ беше стигнало до 20, сега е нормално
при тези стойностти видимо имам ИЯР, защо Фсх е нормално
отразява ли се, че инхибина е направен на 5 , а не на 3 ден
Имам шанс за ин витро със собствена яйцеклетка при тези стойностти.
Моля ви, ако някой може да ми отговори поне на част от въпросите да се включи.
Какво да правя от тук нататък.
Благодаря ви предварително
*
Re: Inhibin B
« Отговор #40 -: Април 01, 2008, 19:22:54 pm »
Аз мисля, че имаш шанс за инвитро със собствена яйцеклетка, ще ти трябват по големи дози стимулиращи препарати.Най добре, се консултирай с лекаря си.
Re: Inhibin B
« Отговор #41 -: Април 02, 2008, 08:40:30 am »
Здравейте момичета.Да се включа и аз с моите въпроси и моята присъда :(
Пуснах изследвания на 5 ден от цикъла
ЛХ-6.09 /1-18/
ФСХ-6.06 /4-13/
Е-61 39-189/
и до тук с добрите новини

ИНХИБИН Б - 29.6 /10-200/
АМХ - 0.436 /1-10/
до преди три месеца ФСХ беше стигнало до 20, сега е нормално
при тези стойностти видимо имам ИЯР, защо Фсх е нормално
отразява ли се, че инхибина е направен на 5 , а не на 3 ден
Имам шанс за ин витро със собствена яйцеклетка при тези стойностти.
Моля ви, ако някой може да ми отговори поне на част от въпросите да се включи.
Какво да правя от тук нататък.
Благодаря ви предварително

kolean, следя развитието при теб защото моят случай е горе-долу същият.
Аз изследвах преди 20 дена АМХ. Резултатът е 0,15 (0,7 - 1,9). ФСХ - 5.8 (4 - 13).
Д-р Стаменов каза, че "този резултат като че ли има стойността на присъда" и моят шанс е с донорски яйцеклетки. Може да се опита да извади яйцеклетки след стимулация, но не трябва да очакваме много.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: Inhibin B
« Отговор #42 -: Април 02, 2008, 09:51:04 am »
kolean, следя развитието при теб защото моят случай е горе-долу същият.
Аз изследвах преди 20 дена АМХ. Резултатът е 0,15 (0,7 - 1,9). ФСХ - 5.8 (4 - 13).
Д-р Стаменов каза, че "този резултат като че ли има стойността на присъда" и моят шанс е с донорски яйцеклетки. Може да се опита да извади яйцеклетки след стимулация, но не трябва да очакваме много.
[/quote]Ами аз снощи бях при него.Неговото мнение е лятото да правим ин витро с донорска и да не пробваме стимулация за моя яйцеклетка, защото шанса е изключително малък.
Още не знам какво да реша.Дали да се изпробвам все пак, макар и че с този АМХ шанса за читави яйцеклетки е нищожен.Не знам как да постъпя.
Дали да послушам доки и направо да карам на донорска или.....
Преди три месеца на стимулация не реагирах както трябжа и той я прекрати???
Re: Inhibin B
« Отговор #43 -: Април 02, 2008, 10:29:59 am »

[/quote]Ами аз снощи бях при него.Неговото мнение е лятото да правим ин витро с донорска и да не пробваме стимулация за моя яйцеклетка, защото шанса е изключително малък.
Още не знам какво да реша.Дали да се изпробвам все пак, макар и че с този АМХ шанса за читави яйцеклетки е нищожен.Не знам как да постъпя.
Дали да послушам доки и направо да карам на донорска или.....
Преди три месеца на стимулация не реагирах както трябжа и той я прекрати???

[/quote]

Ако нямате проблеми с вземането на решение за донорски яйцеклетки, мисля, че това е по-надеждният вариант. д-р Стаменов каза, че успехът с донорски яйцеклетки е на 70 %. Аз съм имала само една лека стимулация с меногон (за инсеминация)и имах само 1 фоликул, въпреки, че си растеше нормално и овулира но нямах успех.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: Inhibin B
« Отговор #44 -: Април 02, 2008, 15:43:52 pm »
Не знам какво да реша.Той каза минимален шанс, но не никакъв и това сега много ме подвежда.Иначе съм решена твърдо на донорско ин витро.Даже съм готова с документите.При теб как се развиват нещата.
И изобщо при такива стойности на Инхибин и АМХ дали има забременели момичета???
*
Re: Inhibin B
« Отговор #45 -: Април 02, 2008, 16:10:59 pm »
Здравейте момичета.Да се включа и аз с моите въпроси и моята присъда :(
Пуснах изследвания на 5 ден от цикъла
ЛХ-6.09 /1-18/
ФСХ-6.06 /4-13/
Е-61 39-189/
и до тук с добрите новини

ИНХИБИН Б - 29.6 /10-200/
АМХ - 0.436 /1-10/
до преди три месеца ФСХ беше стигнало до 20, сега е нормално
при тези стойностти видимо имам ИЯР, защо Фсх е нормално
отразява ли се, че инхибина е направен на 5 , а не на 3 ден
Имам шанс за ин витро със собствена яйцеклетка при тези стойностти.
Моля ви, ако някой може да ми отговори поне на част от въпросите да се включи.
Какво да правя от тук нататък.
Благодаря ви предварително

Kolean,При мен ситуацията е горе долу същата,С тази разлика че не съм изследвала Инхибин и АМХ.След първото ми Инвитро в БГ което завърши с неуспех док.ме накара да пусна въпросния Инхибин поради недобрия отговор на яйчниците.Изкараха ми 4 от които 3 се оплодиха.Думите му бяха че все още имам шанс със собствена яйцеклетка,но не трябва да отлагам дълго.Относно Инхибина незнам какво да ти кажа.Тук в САЩ не са много ЗА да се прави.Когато се прибрах от БГ исках да го изследвам но ме разубедиха по простата причина че е доста променлив и няма смисъл да го правя.Сега съм в етап на 2 Инвитро но с други лекарства.Силно се надявам на успех!

Мисля че имаш шансове мила!Успех!
И моите стойности на ФСХ стигнаха 20 миналия месец но този бяха 6,8.Както виждаш те също са променливи.Просто трябва да се избере подходящия месец за стимулация.
Re: Inhibin B
« Отговор #46 -: Април 02, 2008, 16:15:58 pm »
Не знам какво да реша.Той каза минимален шанс, но не никакъв и това сега много ме подвежда.Иначе съм решена твърдо на донорско ин витро.Даже съм готова с документите.При теб как се развиват нещата.
И изобщо при такива стойности на Инхибин и АМХ дали има забременели момичета???

Мен също ме интересува, но тези хормони се изследват сравнително отскоро и май няма статистика.
Не мога сама да взема решение, половинката ми се двоуми, хем не вярва че ще стане, хем не е навит за донорски яйцеклетки. Ние сме някъде преди началото ...
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: Inhibin B
« Отговор #47 -: Април 02, 2008, 16:18:01 pm »
 Kolean,Symphony Шансовете ни са по малко но надежда винаги има. :P
  Успех момичета!
Re: Inhibin B
« Отговор #48 -: Април 02, 2008, 17:28:39 pm »
Момичета и моите резултати са готови и не са хубави..и двата покозателя са под референтни стойности. Въпросът ми е: инхибин б и АМХ ги пуснах на първия цикъл след прекъсната стимулация поради лош отговор, месец в който имах и киста, непосредствено след стимулацията....възможно ли е това да е оказало влияние върху резултатите и възможно ли е през друг месец резултите да са по различни?
Re: Inhibin B
« Отговор #49 -: Април 03, 2008, 09:42:17 am »
Момичета и моите резултати са готови и не са хубави..и двата покозателя са под референтни стойности. Въпросът ми е: инхибин б и АМХ ги пуснах на първия цикъл след прекъсната стимулация поради лош отговор, месец в който имах и киста, непосредствено след стимулацията....възможно ли е това да е оказало влияние върху резултатите и възможно ли е през друг месец резултите да са по различни?

Ванина, доколкото знам тези два хормона не са много променливи, както може да се случи с другите полови хормони. За да избегнеш съмненията си а и евентуална лаб. грешка, го повтори отново следващият цикъл. Аз смятам да направя същото.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
*
Re: Inhibin B
« Отговор #50 -: Април 03, 2008, 10:53:21 am »
И друг път съм писала, момичета, но този Инхибин Б ми е малко неясен. При мен резултата след 1 опит се оказа 35 което е доста по реф.ст-ст 45, направо ми идеше да се гръмна, защото ние сме с възможно най-тежкия мъжки фактор и ако нямахме и яйцеклетки не ми се мислеше, но пък FSH ми беше в норма и док. ми каза, че то е по-важно. И наистина и трите ми опита го доказаха с мин.дози лекарства съм правила 13, 11, 12 яйцеклетки. Може и при мен да е било лаб.грешка, незнам, повече не го изследвах този Инхибин. Но мое мнение е поне за тези които не са правили нито една стимулация, поне да пробват, дори и резултатите да изглеждат зле, защото понякога и самия протокол може да ти изиграе лоша шега.

Пожелавам ви успех на всички и скоро да има много положителни резултати! :D
*

    Pipi_M

  • **
  • 148
  • Няма невъзможни неща!
Re: Inhibin B
« Отговор #51 -: Април 03, 2008, 12:44:09 pm »
Здравейте,момичета!Моля ви напишете мнението си ,смятате ли,че имам шанс за успешна инвитро процедура с тези резултати:
инхибин Б-84.92
АМХ      -0.528(1-10)
ФСХ      -5.07(0.1-198)
*
Re: Inhibin B
« Отговор #52 -: Април 07, 2008, 10:43:10 am »
Ами аз зададх въпроси в другата тема по повод и резултати, но явно няма яснота.Какво точно показва АМХ???Когато инхибина е в норма , а Амх под референтни граници какво значи????И нали се говори за ИЯР, когато ФСХ е с увеличени стойностти.А когато са нормални.Ако някой може да преведе инфо от чужди сайтове за АМХ и Инхибин/какво точно фиксират тези стойностти/, ще е много добро инфо за нас.
Re: Inhibin B
« Отговор #53 -: Април 07, 2008, 21:07:33 pm »
 В Плевен изследват ли АМХ ? В моите изследвания за яйчниковия резерв такъв хормон не присъства.Inhibin-B  е 47,72          N > 45 pg/ml
             FSH          4,85           N  3,85-8,78mlU/ml
             LH           2,11           N  2,12-10,89mlU/ml
             Prolactin    8,71           N  3,34-26,72ng/ml
 Какво мислите?
Re: Inhibin B
« Отговор #54 -: Април 08, 2008, 07:30:44 am »
В Плевен изследват инхивин ,но анти-мюлеров не.
Re: Inhibin B
« Отговор #55 -: Април 09, 2008, 01:01:00 am »
В Плевен изследват ли АМХ ? В моите изследвания за яйчниковия резерв такъв хормон не присъства.Inhibin-B  е 47,72          N > 45 pg/ml
             FSH          4,85           N  3,85-8,78mlU/ml
             LH           2,11           N  2,12-10,89mlU/ml
             Prolactin    8,71           N  3,34-26,72ng/ml
 Какво мислите?
Не ми ли е много нисък инхибина?
 Веси , мерси!
*
Re: Inhibin B
« Отговор #56 -: Април 12, 2008, 00:45:53 am »
Включвам се отново. Пак си правих иследване на Инхибин Б и АМН. Пиша защото предполагам ще ви е интересена промяната в иследванията, който и за мене бяха доста изненадващи.

АМН е 2.90 - реф стойности(1-10ng/ml)
инхибин Б 144 - реф стойности(10-200pg/ml)
В този цикъл имам повишен пролактин

А това са старите.В този месец се оказа, че не съм имала овулация. И цикъла ми беше 22 дни, незнам дали това е нормално когато липсва овулация.Имах и повишен естрадиол.
АМН е 2.2 реф стойности(1-10ng/ml)
инхибин Б <10 реф стойности(10-200pg/ml)

Разликата е очевидна от много лош инхибин в много добър.Така че извода е, че поне 2-3 пъти трябва да се иследва.Неочаквах че е толкова променлив.Освен ако не е станала някаква грешка в един от двата случая.
А дали високия Инхибин е идикатор че има повече фоликули?
« Последна редакция: Април 12, 2008, 01:07:40 am от dalil »
Re: Inhibin B
« Отговор #57 -: Април 12, 2008, 10:28:12 am »
 Колко ти е точно Ихибин Б на старите изследвания! <10 ли? Според тебе моят нисък ли е?
Re: Inhibin B
« Отговор #58 -: Април 14, 2008, 08:05:46 am »
В Плевен изследват ли АМХ ? В моите изследвания за яйчниковия резерв такъв хормон не присъства.Inhibin-B  е 47,72          N > 45 pg/ml
             FSH          4,85           N  3,85-8,78mlU/ml
             LH           2,11           N  2,12-10,89mlU/ml
             Prolactin    8,71           N  3,34-26,72ng/ml
 Какво мислите?
Не ми ли е много нисък инхибина?
 Веси , мерси!

Добре ти е Инхибина. Не е много висок но все пак е над 45, както е по норма. А и други хормони са добре.
Дано слънчо огрее и моят дом ...
Re: Inhibin B
« Отговор #59 -: Април 15, 2008, 11:09:42 am »
В Плевен изследват ли АМХ ? В моите изследвания за яйчниковия резерв такъв хормон не присъства.Inhibin-B  е 47,72          N > 45 pg/ml
             FSH          4,85           N  3,85-8,78mlU/ml
             LH           2,11           N  2,12-10,89mlU/ml
             Prolactin    8,71           N  3,34-26,72ng/ml
 Какво мислите?
Не ми ли е много нисък инхибина?
 Веси , мерси!

Добре ти е Инхибина. Не е много висок но все пак е над 45, както е по норма. А и други хормони са добре.
Много ти благодаря за успокоението! И интерпретацията на резултата  беше добра според доц. Конова , но виждам , че е съвсем малко над референтната стойност и всъщност това ме притеснява. Четох , че за инхибина не може да се съди от едно изследване , в смисъл всеки месец може да е различен.  Май месец мисля да пуснем нови изследвания и да видим каква е ситуацията след аборта.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: Inhibin B
« Отговор #60 -: Май 01, 2008, 13:22:02 pm »
Момичета,трябва да си направя някой изследвания включ.инхибин В и АМХ.Искам да си ги направя в клиника "Малинов",но ми се стори малко несериозно като ми казаха просто да си сложа сумичката при кръвта.И друг път съм изпращала кръвен серум за изследване,но плащането става или с наложен платеж или по банков път,или през БП.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Inhibin B
« Отговор #61 -: Май 01, 2008, 13:30:46 pm »
Ей, naiema, ти къде се загуби?

Аз съм правила там АМХ, но на място.
Не съм пращала серум.
Успех. :D
*
Re: Inhibin B
« Отговор #62 -: Март 26, 2009, 12:56:36 pm »
Момичета, моля да коментирате и мойте резултати:
Инхибин В< 10
Анти -мюлеров хормон > 1,8
Правени са на 3-ти ден в клиника Малинов.
Благодаря предварително!