0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: Биопсия на матката преди ин витро
« Отговор #20 -: Март 26, 2008, 09:55:41 am »
Тея, попитай изрично доктора. Мен също този път страшно много ме боля, но ги свършихме и нищо не съм пила или слагала, но ти попитай!!!


*
Re: Биопсия на матката преди ин витро
« Отговор #21 -: Март 26, 2008, 21:04:56 pm »
Здравейте момичета някой знае ли при Владимиров прави ли се тази процедура и колко струва.
*
Re: Биопсия на матката преди ин витро
« Отговор #22 -: Март 26, 2008, 22:38:05 pm »
Ох, и аз минах през тази "екстра" - биопсията. Завиждам на всички, които са я минали вече, аз имам още 3  8O. Но нали е за нашата цел. Прав е доктора - всички майки от ин витро са 100 пъти по-щастливи.
*
Re: Биопсия на матката преди ин витро
« Отговор #23 -: Март 26, 2008, 22:48:20 pm »
това пък за първи път го чувам...Кажете превантивна мярка ли е или поради например не много добра лигавица или пък някаква друга причина ,док решава да прави тази биопсия...Това на доктор Стаменов ли е методика или и други доктори го правят...
*
Re: Биопсия на матката преди ин витро
« Отговор #24 -: Март 27, 2008, 00:03:06 am »
Диди, на мен лигавицата ми беше добра при ин витрото, но имам имунологичен проблем точно със секреторния имуноглобулин А, който се отделя в лигавиците /всички, не само маточната/. Не съм сигурна дали това е причината, но си мисля, че след биопсиите лигавицата би трябвало да разраства повече, да е по-качествена. Ще попитам следващия път, че днес след процедурата останах без думи :D.
И при Щерев правят биопсии.
*
Re: Биопсия на матката преди ин витро
« Отговор #25 -: Март 27, 2008, 06:15:11 am »
Дидон, аз нямам имунологични проблеми. Лигавицата ми беше добра и при предния опит. Нямах имплантация, обаче и докторът реши да направим биопсия.
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Биопсия на матката преди ин витро
« Отговор #26 -: Април 04, 2008, 10:27:34 am »
Момичета, а кога препоръчват тази биопсия? на всяка ли я правят или поради конкретни причини?
*
Re: Биопсия на матката преди ин витро
« Отговор #27 -: Април 05, 2008, 08:58:20 am »
Момичета, а кога препоръчват тази биопсия? на всяка ли я правят или поради конкретни причини?

При добри ембриони и имплантационни неуспехи, без положителен тест. Обясниха ми, че в доста случаи дава резултат. 
*
Re: Биопсия на матката преди ин витро
« Отговор #28 -: Април 05, 2008, 13:44:19 pm »
Дидон ,биопсията  я правят за по добра имплантация на ембриона. Но не всеки път дава положителен резълтат.При мен и с биопсия не се полючи. Желая успех на всички и да не се предаваме.
Re: Биопсия на матката преди ин витро
« Отговор #29 -: Юни 01, 2008, 15:26:10 pm »
а при "малка" лигавица има ли ефект от тези боипсии. При първия опит имах имплантация и бременост, която приключи в 3 месец, но сега при втория май нямаше.
Аз ще питам и док, но ми се иска да имам повече инфо предварително
Re: Биопсия на матката преди ин витро
« Отговор #30 -: Юни 20, 2017, 21:10:57 pm »
Здравей те от месеци само чета форумите днес ми се обадиха че трябва да си взема заповета за инвитро направих всички иследвания на 16 юни и аз ще правя биопсия незнам да ли ще има болка но чакам с нетътпение какво ще се случи от тук на сетне желая на всичкини успех в нашата цел да гушнем бебетата си
Re: Биопсия на матката преди ин витро
« Отговор #31 -: Януари 05, 2018, 20:07:00 pm »
Momicheta ne boli izobshto,chuvstvoto e kato pri vzimane na tsitonamazka,1minuta,no govoria za tazi koiato e s diagnostitichna tsel
« Последна редакция: Януари 05, 2018, 20:11:24 pm от жули »
Re: Биопсия на матката преди ин витро
« Отговор #32 -: Януари 26, 2018, 19:08:07 pm »
Малко позакъснял отговор към повдигнатите въпроси и все пак. Биопсията сама по себе си не се прави, за да подобри шансовете за успешен опит, но се смята, че може и да има такъв ефект. При нея се "надрасква" лигавицата и при инвитро в следващ месец се благоприятства имплантацията.
Моята биопсия беше насрочена след 3 неуспешни опита. Установиха се завишени НК клетки и ползвахме лепило преди трансфера. Успешният опит беше 2 месеца след биопсията.
За болката е субективен моментът. Мен много ме заболя, но мигновено. След това няма болка. Не бях пила нищо.