0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Въпрос за ЯМР
« -: Февруари 15, 2008, 10:57:36 am »
Не съм сигурна дали въпроса ми е за този подфорум, ако не е за тук, моля модераторите да преместят темата.
Предстои ми ЯМР на надбъбречни жлези. Интересува ме някой правил ли е това изследване в Окръжна болница Пловдив. Задължително ли се използва контрастно вещество?
     
Re: Въпрос за ЯМР
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2008, 13:40:28 pm »
Миличка, аз съм правила ЯМР на главата, бях си записала час за окръжна, чаках 3 седмици и в деня, в който трябваше да отида ми се обадиха че се е повредил...  :(
веднага записах в военна болница и след 2 дни го направих
Аз лично не използвах контрастно вещество, но все пак се посъветвай с някой, който е по наясно, или като идеш да си записваш час попитай, там ще те посъветват най-добре.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Въпрос за ЯМР
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2008, 13:50:02 pm »
dani_ j, за контрастното вещество обикновено решава лекаря който прави изследването. Много зависи какво се търси. Аз правих два ЯМР на глава, но в София. За надбъбречни жлези, не знам какви са специалистите тук. Много е възможно по време на самото изследване да преценят, че е нужно контрастно вещество. Трябва да знаеш, че това не се поема от Здравната Каса, а се заплаща от пациента. Затова имай готовност за такъв един разход. Наистина както ти е казала bob4o_f, попитай когато записваш час, каква е цената на контраста. Щото за глава, ония ден дадох 170 лв.
Ако пък решиш да ходиш в София пиши ми на лични, ще ти дам тел. на Правителствена болница. Вчера един професор тук в Пловдив каза, че имали една от най-добрите апаратури.
*
Re: Въпрос за ЯМР
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2008, 14:13:49 pm »
Благодаря за отговорите момичета. Незнам защо ендокриноложката, при която ходя иска да направя ЯМР в Окръжна болница Пловдив. И тук, в Стара Загора, има апарат. За контрастното вещество разбрах, че не се поема от касата и струва около 180лв. От думите на лекарката останах с впечатление, че след одобрението от касата, в рамките на 2-3 дни мога да направя изследването. А сега от вас разбирам, че става със записване и се чака няколко седмици  :?.
     
*
Re: Въпрос за ЯМР
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2008, 14:14:24 pm »
dani_ j аз съм правила ЯМР в окръжна болница на глава, но също без контрастно вещество, мислех, че док преценява дали е необходимо, най-добре се консултирай с лекаря който ти е назначил това изследване и на место както са писали момичетата. Успех!

*
Re: Въпрос за ЯМР
« Отговор #5 -: Февруари 16, 2008, 14:17:38 pm »
Да, чака се. Най-добре звънни на място и разпитай каквото те интересува, може да има промени, все пак аз го правих преди 2 г., ето и телефона - 032/967423

Re: Въпрос за ЯМР
« Отговор #6 -: Февруари 16, 2008, 20:10:37 pm »
Аз също съм чувала че в Стара Загора правят ЯМР, но незнам защо твоята лекарка те праща чак в Пловдив  :ask:
Попитай я има ли конкретна причина и каква е
*
Re: Въпрос за ЯМР
« Отговор #7 -: Февруари 16, 2008, 20:44:57 pm »
Задължително ще питам не става ли да го направя в Стара Загора. Но и да е в Пловдив не ме бърка. Така или иначе често ходя при гинеколог там.
     
Re: Въпрос за ЯМР
« Отговор #8 -: Февруари 16, 2008, 21:36:36 pm »
При кой гинеколог ходиш в Пловдив?
И аз също ходя на гинеколог там
*

    eloiz

  • ***
  • 167
  • Чакам те бебчо...
Re: Въпрос за ЯМР
« Отговор #9 -: Февруари 17, 2008, 09:18:56 am »
Дани,аз правих ЯМР в бившата военна болница в Стара Загора.Моята ендокриноложка ме насочи там,техниката била добра,радиолога също.Бях без контраст,просто нямаше нужда,и не платих нищо,всичко поема здравната каса.Доколкото до чакането-да ,със записване е,но чаках само около седмица.Успех!
Re: Въпрос за ЯМР
« Отговор #10 -: Февруари 19, 2008, 17:10:09 pm »
Аз правих ЯМР миналата година с контрастно вещество за общо 180лв, но не по ЗК.
Re: Въпрос за ЯМР
« Отговор #11 -: Февруари 21, 2008, 21:43:03 pm »
Къде го прави?
Това е много евтино според мен.
*
Re: Въпрос за ЯМР
« Отговор #12 -: Юли 10, 2010, 16:32:56 pm »
Правила съм изследване с ЯМР на глава и резултата е в норма. Искам да попитам трябва ли след това да ми правят други изследвания на глава като ЕЕГ,Доплер и т.н. след този резултат,тъй като имам оплаквания все още?
Re: Въпрос за ЯМР
« Отговор #13 -: Юли 12, 2010, 13:16:09 pm »
Здравей Дани.Аз съм правила ЯМР на главата тук в Стара Загора-Във Военна болница.То се прави без контрастно вещество.А пък ЯМР на надбъбречната жлеза е съвсем друго изследване.Аз го правих в Пловдив във ВМИ при Орбецова.То се прави с контрастно вещество,не боли,няма страшно-за 10мин.минава.Аз лежах в болницата и тя го пое изцяло,затова не мога да кажа колко струва.Задължително след процедурата пии повече вода.Ако има нещо друго питай.Успех.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Въпрос за ЯМР
« Отговор #14 -: Юли 12, 2010, 16:48:54 pm »
Това за ЯМР на глава не е точно така. Зависи какво в главата гледат и какво точно търсят. Правила съм във ВМИ и в Правителствена болница в София. Втория път с контраст, който платих сама защото не се поема от касата. Цялото нещо отне около час. Но пак казвам зависи какво търсят.
Re: Въпрос за ЯМР
« Отговор #15 -: Юли 14, 2010, 11:32:55 am »
Може и така да е,но тя пита за надбъбречната жлеза.А то се прави скенер на надбъбречната,с контрастно вещество.Аз съм правила ЯМр на главата поради висок пролактин -съмнение за аденом.
*
Re: Въпрос за ЯМР
« Отговор #16 -: Юли 19, 2010, 19:30:19 pm »
Доника, аз направих ЯМР на надбъбреци още през март 2008г  :D. Във Военна болница в Стара Загора, без контраст. Не плащах нищо, цялата работа пое здравната каса.