0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

мнение за спермограма
« -: Февруари 12, 2008, 21:59:01 pm »
Много ли е лошо броя на сперматозоидите да е 76 милиона и морфология 12% .Другите стоиности са добри ,но за тези има различни мнения при лекарите .Как може да се повлияе?
*
Re: мнение за спермограма
« Отговор #1 -: Февруари 13, 2008, 10:17:28 am »
Здрасти,
Морфологията по Крюгер ли е или по СЗО? Ако е по Крюгер, положението не е чак толкова лошо, има момичета забременели по естествен път и с 8 % :) Нормата по Крюгер е над 14%, но ако е по СЗО, там нормата е над 30% и Вашите 12 % са малко.

Нека мъжът ти спре цигарите, приема витамини, антиоксиданти и посети специалист!

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
Re: мнение за спермограма
« Отговор #2 -: Февруари 13, 2008, 15:49:58 pm »
По Крюгер е . А броя как е 76милиона
*
Re: мнение за спермограма
« Отговор #3 -: Февруари 13, 2008, 15:55:11 pm »
Броят ми се вижда нормален ,а и процентите не са лоши.. При нас е по- зле и пак дават голяма надежда ..  :wink: Повече релакс и витамини и ще е о'к работата..

п.с За всеки случай след 3 месеца /ако нямате резултат до тогава де/ Направете още една. Успех и не се притеснявай..
Re: мнение за спермограма
« Отговор #4 -: Февруари 19, 2008, 14:59:24 pm »
И аз мисля, че броят на сперматозоидите ви е много добър, нали трябва да е над 40 милиона, а при вас е доста над тях. А за морфологията не знам. На нас са ни казвали, че не е важно само външно сперматозоидите да са добре, но и вътре "съдържанието" им.
Re: мнение за спермограма
« Отговор #5 -: Февруари 19, 2008, 15:07:47 pm »
 Според мен броя си е добре.12% морфология по Крюгер е добре. Когато забременях(миссед за съжаление) , морфологията на мъжа ми беше скочила от 9% на 12% по Крюгер и то с големи усилия!Ако морфологията е по СЗО , това означава , че не е добра.Подвижността на сперматозоидите как е?Тя също е много съществен фактор , които за радост по лесно се повлиява от лечение.