0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Въпрос за хематолог?
« -: Февруари 12, 2008, 12:28:41 pm »
Момичета, ще ви бъда Благодарна ако ми дадете координати за добър хематолог!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Въпрос за хематолог?
« Отговор #1 -: Май 19, 2008, 14:07:47 pm »
OT Ruse sum i moga da ti kaga ,4e tezi lekari-hematolozi v oblasta sa samo dvama.D-r.Katelina Marinova i D-r.Kalin Mihailov.I dvamata rabotqt v rusenskata bolnica na 10 etag.
*
Re: Въпрос за хематолог?
« Отговор #2 -: Май 19, 2008, 14:12:54 pm »
Мише, преди време, д-р Владимиров ме насочи към проф. Тошко Лисичков.
Аз така и не успях да се видя с него, защото по това време беше извън страната.
Имам само негов мобилен телефон: 0894/369096, но е много любезен и можеш спокойно да му позвъниш.
Надявам се, че съм била полезна. :)
Re: Въпрос за хематолог?
« Отговор #3 -: Май 19, 2008, 14:23:16 pm »
Момичета, ще ви бъда Благодарна ако ми дадете координати за добър хематолог!

Един от най-добрите хематолози в страната е доц. д-р Юлиян Райнов от Военно-медицинаска академия.  Приема в клиника "Спектра мед", в сградата на ВМА, а телефона на регистратурата е 922 58 36.  Ако ти е необходима информация за по-тесен специалист (в областта на хематологията) - пиши, за да помислим.
« Последна редакция: Май 20, 2008, 21:05:03 pm от little_rabbit »
Re: Въпрос за хематолог?
« Отговор #4 -: Май 19, 2008, 17:35:22 pm »
Наскоро бях при добър хематолог, работи във Военна болница, но приема обикновените хора в поликлиниката до НБУ (21 ДКЦ). Казва се д-р Дамянов.
*
Re: Въпрос за хематолог?
« Отговор #5 -: Май 19, 2008, 17:38:43 pm »
Моя хематолог също работи във Военна болница-Д-р Станчев.
Иначе познавам и Доц.Райнов и Д-р Дамянов-който и да избереш няма да сбъркаш.
Re: Въпрос за хематолог?
« Отговор #6 -: Май 20, 2008, 08:31:17 am »
Момичета, ще ви бъда Благодарна ако ми дадете координати за добър хематолог!

Един от най-добрите хематолози в страната е доц. д-р Юлиян Райчев от Военно-медицинаска академия.  Приема в клиника "Спектра мед", в сградата на ВМА, а телефона на регистратурата е 922 58 36.  Ако ти е необходима информация за по-тесен специалист (в областта на хематологията) - пиши, за да помислим.

Райнов, а не Райчев имам предвид, но не мога вече да поправя...

Поправих го.
little_rabbit
« Последна редакция: Май 20, 2008, 21:05:55 pm от little_rabbit »
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпрос за хематолог?
« Отговор #7 -: Октомври 04, 2010, 15:38:17 pm »
Момичета, тъй като темата е на повече от две години, имате ли представа дали тези координати са актуални още?
Трябва ми добър хематолог.
Re: Въпрос за хематолог?
« Отговор #8 -: Януари 12, 2011, 15:26:56 pm »
Момичета, тъй като темата е на повече от две години, имате ли представа дали тези координати са актуални още?
Трябва ми добър хематолог.


Да повторя и аз въпроса  :oops:
Натали, ти при кого отиде?

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Въпрос за хематолог?
« Отговор #9 -: Януари 12, 2011, 17:33:14 pm »

Да повторя и аз въпроса  :oops:
Натали, ти при кого отиде?

Надеж, аз отидох при д-р Лилова направо в центъра по хематология. Много съм доволна. Жената ми обърна голямо внимание, даже ме качваше да чуя и второ мнение от нейни колеги. Ако искаш ще ти дам телефона и, даде ми личния си, но можеш да се уговаряш кога да отидеш на него. Работят със Здравната каса, така че ако си вземеш направление няма да плащаш нищо. Аз така направих, а тя после ми пусна всички останали изследвания от там.
« Последна редакция: Януари 12, 2011, 17:35:18 pm от Nataly* »
Re: Въпрос за хематолог?
« Отговор #10 -: Януари 12, 2011, 17:53:10 pm »
Благодаря ти, Натали, ще те помоля и за координати на ЛС  :flower:

*
Re: Въпрос за хематолог?
« Отговор #11 -: Юли 20, 2016, 09:45:13 am »
Привет!
Малко да съживя темата.
Изчетох вече написаното, но понеже последната публикация е от преди 5 години, ще съм благодарна, ако се включи някой с по-скорошен опит и актуална информация. Имам нужда от добър хематолог в София. Няма проблем да е с частен прием, даже предпочитам.
Благодаря предварително.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Въпрос за хематолог?
« Отговор #12 -: Юли 20, 2016, 12:17:59 pm »
Златето, не съм ходила на хематолог, но в бгмама в темата за фраксипарин, всички момичета ходят при проф. Паскалева. Главно заради тромбофилии. Но ти можеш да проучиш дали за твоя казус (не знам какъв е) ще ти бъде полезна.


Re: Въпрос за хематолог?
« Отговор #13 -: Юли 20, 2016, 13:05:31 pm »
Злате,

Когато аз започнах фраксипарина в началото на бременността моят док ме прати за определяне на дозата и консултация при проф Паскалева. http://hearthospital.bg/laboratoria

Не знам по какъв повод ти трябва хематолог и дали нейната специалност се води точно така, но на тел горе можеш да провериш дали могат да ти съдействат.
Успех!

*
Re: Въпрос за хематолог?
« Отговор #14 -: Юли 20, 2016, 13:50:12 pm »
Момичета, благодаря за бързото включване.
Да, може би трябваше да бъда по-конкретна.
Аз съм споменавала във Форума по-рано, но преди около 4 години ми откриха Б12-дефицитна анемия. Минах си активното лечение и от тогава съм на поддържаща терапия. Стойностите ми до есента на миналата година са идеални за витамина (тогава последно го изследвах), кръвните картини също са добри.Притесняваме, обаче, усвояването на фолиевата киселина, която има отношение към въпросната анемия. В началото на лечението беше близо до долна граница, после не съм изследвала. Аз си пия Мета от поне година точно поради тази причина, но специфични изследвания не съм правила. Не знам нито каква доза е уместна за мен, нито дали трябва да се измени схемата на Б12, който си слагам.
Мислите ли, че упоменатата Проф. Паскалева би имала отношение към случая ми?
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Въпрос за хематолог?
« Отговор #15 -: Юли 20, 2016, 14:09:13 pm »
Злате,

Аз бях при нея по препоръка на моя док с резултатите от панела за тромбофилии, който ми бяха препоръчали от репродуктивната клиника, това включва и мутацията, която влияе на усвояването на фк.
На базата на тези резултати тя изкоментира и дозата на мета фк, която да пия. Но още когато отидох на лекар за установяване на бременността моят док ми каза колко мета фк да пия.
*
Re: Въпрос за хематолог?
« Отговор #16 -: Юли 20, 2016, 14:16:41 pm »
Мира, благодаря за споделеното.
Аз засега пия само по 2 таблетки Мета, но се притеснявам много. Малко ме успокояваш, че на теб са ти определили доза, след установяването на бременността. Аз съм на преглед в края на другата седмица, за да видим Точица, надявам се това да не е много късен период.
Своевременно, може да помисля да се свържа с професорката, ще видим.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Въпрос за хематолог?
« Отговор #17 -: Юли 20, 2016, 14:27:01 pm »
Злате,

Проф. Паскалева ще е в отпуск до 25.07, според инфото, което ми дадоха последния път, когато звънях.
Според препоръката на др Паскалева, която аз получих 2 т мета фк е достатъчна доза при проблем с усвояването на фк. Тъй като усвояването е възпрепятствано от проблем със синтезирането на ензима, който разгражда фк на мета фк. С приемането на мета фк този проблем изцяло отпада, защото мета фк се усвоява безпрепятствено.
*
Re: Въпрос за хематолог?
« Отговор #18 -: Юли 20, 2016, 14:32:56 pm »
Мира,  :thankyousign:
Значи засега ще си продължавам така и ще си чакам прегледа търпеливо, пък ще видя какво ще каже и Док. Дано всичко да е наред.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”