0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Предложение за по голям сървър
« -: Февруари 10, 2008, 11:21:25 am »
Бих искала ако в това е проблема, да дам предложение за разрешаването му.
Ако един доста по мощен сървър, се закупи чрез дарения от потребители на форума, дали ще решат неволите или ...?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Предложение за по голям сървър
« Отговор #1 -: Февруари 10, 2008, 14:27:44 pm »
Бих искала ако в това е проблема, да дам предложение за разрешаването му.
Ако един доста по мощен сървър, се закупи чрез дарения от потребители на форума, дали ще решат неволите или ...?
Здравей,
вече си имаме сървър, при това доста мощен - с други думи няма нужда да се сменя сървъра.
Проблемите при нас са от друго естество.
1. При нас стари постинги и теми не се трият, защото в тях има полезна информация. Така тавлиците в базата от данни нарастват и правенето на заявки изисква повече ресурси (памет и време).
2. За да не плащаме по 70? на месец за колокация сме дали 50% от ресурсите на сървъра под наем. Може да ви изглежда малко, но даренията, рекламите, членския внос и въобще всички средства с които разполага сдруженнието са много малко и ако се дават 1700 лв на година само за колокация, няма да остават пари за организиране на ДРЗ, както и за другите дейности на сдружението.
3. Нашия форум е единствения който има толкова банер зони на всяка страница - все пак прихода от реклами е важен, но това доста натоварва сървъра. При мамите например, банерите са само на страниците с бордовете (т.е. когато се пускат заявки към таблици с много малко записи), а и те се сервират от друг сървър.
Какво правим:
1. В момента се махат сайтове от нашия сървър, което ще подобри работата му.
2. Календара беше преравотен за да намали натоварването.
3. Банер системата беше сменена с такава, която по-малко товари.
4. Скоро ще сменим и софтуера на форума с по-нова версия.
5. Всички банери бяха сменени с такива които не товарят базата от данни при показване.
6. Търсим рекламодател, който да брендира форума (както е с Nivea при мамите). Така натоварването на сървъра ще спадне много.

Ами общо взето това е.
Поздрави.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Предложение за по голям сървър
« Отговор #2 -: Февруари 10, 2008, 15:16:41 pm »
Цитат
2. За да не плащаме по 70? на месец за колокация сме дали 50% от ресурсите на сървъра под наем. Може да ви изглежда малко, но даренията, рекламите, членския внос и въобще всички средства с които разполага сдруженнието са много малко и ако се дават 1700 лв на година само за колокация, няма да остават пари за организиране на ДРЗ, както и за другите дейности на сдружението.
Добре де, аз имам предложение:
Тези 70 евро  са 140 лева. Толкова ли не можем да ги съберем като доброволна вноска? Лично аз участвам в такова финансово набиране. Другото което ми идва на акъл : да се въведе VIP членство /какво във ФФ например/ и оттам да се наберат приходите.
*
Re: Предложение за по голям сървър
« Отговор #3 -: Февруари 10, 2008, 15:56:14 pm »
VIP членство ми харесва идейно, но мисля много работа ще се отвори на работещите по сайта, а те са малко даже много малко.
На първо време една закована тема мисля е добра идея, в която всички редовни потребители да напишат дали са съгласни за дарение и ако не защо.
Мисля също така, че редовните потребители, няма да откажат 1-2 лв. месечно или 12-24 лв. годишно, такава сума е смешна просто, верно незнам колко сме на брой но за да има работещ нормално сайт, трябва да се предприеме нещо.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Предложение за по голям сървър
« Отговор #4 -: Февруари 10, 2008, 16:11:54 pm »
Не можем да разчитаме на дарения всеки месец и да се чудим дали ще успеем да съберем или не парите за  колокацията.
Какво сттава ако не ги съберем? Спираме сайта?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Предложение за по голям сървър
« Отговор #5 -: Февруари 10, 2008, 16:13:44 pm »
Аз имам друго предложение - нека членовете на Зачатие да си платят членския внос (който е в размер 40 лв. на година), а тези, които не са членове на сдружението, да помислят да станат такива - попълването на молбата отнема 2 минути.

Как да стана член на сдружение Зачатие


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Предложение за по голям сървър
« Отговор #6 -: Февруари 10, 2008, 16:21:39 pm »
Прав си ако не се съберат, кофти, но тук сме отговорни хора  8) мисля, годишните такси няма са проблем, стига някой да напомня за тях. Не пречи да има и събрани средства за переспективни проблеми, които изникват винаги.
Не съм много запозната, но няколко души се претрепват от работа за да осигурят достъпен сайт, а има редовни потребители, които могат да помогнат ако не с друго то с пари. Мисля такава помощ няма да е излишна, например дарените пари от тази година, ще се ползват за другата и така, всяка година ще е обезпечена   8) :)
 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Предложение за по голям сървър
« Отговор #7 -: Февруари 10, 2008, 16:26:05 pm »
Аз имам друго предложение - нека членовете на Зачатие да си платят членския внос (който е в размер 40 лв. на година), а тези, които не са членове на сдружението, да помислят да станат такива - попълването на молбата отнема 2 минути.

Как да стана член на сдружение Зачатие

Аз и минала година пуснах молба, но така и не успях да стигна до банката за членският внос  :oops:. Сега обаче имам друга идея как да пратя паричките, а за да стана член мисля, че няма да мога да помагам кой знае с какво на сдружението, не от липса на желание де.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Предложение за по голям сървър
« Отговор #8 -: Февруари 10, 2008, 16:32:39 pm »
С много неща може да помогне един член на сдружението, не само с членския си внос, но и със самото си присъствие в сдружението. Дори само с факта, че декларира подкрепата си за идеите на сдружението.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Предложение за по голям сървър
« Отговор #9 -: Февруари 10, 2008, 17:15:06 pm »
Цитат
Не можем да разчитаме на дарения всеки месец и да се чудим дали ще успеем да съберем или не парите за  колокацията.
Какво сттава ако не ги съберем? Спираме сайта?


Ми може да се събират за всяка година - примерно по 24 лева на човек. Така знаеш, че за една година няма проблем.


Цитат
Аз имам друго предложение - нека членовете на Зачатие да си платят членския внос (който е в размер 40 лв. на година), а тези, които не са членове на сдружението, да помислят да станат такива - попълването на молбата отнема 2 минути.

И
Цитат
С много неща може да помогне един член на сдружението, не само с членския си внос, но и със самото си присъствие в сдружението. Дори само с факта, че декларира подкрепата си за идеите на сдружението.
Говоря лично за себе си: Мели, била съм член на Сдружението и доброволно напуснах. Не желая да бъда член по свои лични съображения, които не желая да обяснявам и коментирам. Ако става въпрос за дарение - ок, ще даря сумата, равна на членския внос. 

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Предложение за по голям сървър
« Отговор #10 -: Февруари 10, 2008, 17:44:13 pm »
А след като така и така стана дума... какво да направим, за да не остане само на думи?
Защото някак си хич не върви на ДРЗ-2008 да сложим шапка "дарения за сайта". Да не говорим и колко зле звучи или сайт или ДРЗ.
Освен това аз не съм от тези дето си мислят, че с вълшебна пръчица нещата ще се оправят. Напротив... даже съм скептично настроена. Ами ако догодина сайта работи без проблем кои ще даде пари за подогодина?

А какво е ВИП членство? На мен ще ми хареса ли?

№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Предложение за по голям сървър
« Отговор #11 -: Февруари 10, 2008, 18:01:59 pm »
А след като така и така стана дума... какво да направим, за да не остане само на думи?
Защото някак си хич не върви на ДРЗ-2008 да сложим шапка "дарения за сайта". Да не говорим и колко зле звучи или сайт или ДРЗ.
Освен това аз не съм от тези дето си мислят, че с вълшебна пръчица нещата ще се оправят. Напротив... даже съм скептично настроена. Ами ако догодина сайта работи без проблем кои ще даде пари за подогодина?

А какво е ВИП членство? На мен ще ми хареса ли?

Ох нестава въпрос да сложим на ДРЗ-2008 шапка "дарения за сайта", а да си седи закована тема целогодишно и който, когато може да прави дарение. Има редовни потребители, които по една или друга причина не са или не искат да са членове на сдружението, но биха подкрепили дарение за сайта. Това ми е идеята, а дали ще бъде достатъчно сериозно и не само на думи от нас само зависи.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Предложение за по голям сървър
« Отговор #12 -: Февруари 10, 2008, 18:35:18 pm »
Съгласна съм, че тук не могат да се трият с лека ръка теми, но далеч не всички са изпълнени с полезна информация по проблемите на стерилитета. Например седмичните теми или въобще тези от Кафето най-общо казано. Няма ли начин те някакси да се ревизират и старите да се поизчистят? :)
И все пак и аз не разбрах какво е ВИП-членство. Някой да разясни, моля. :)
Иначе приемам, че е въпрос на личен избор дали човек да стане член или не, но може да се предложи нещо от сорта на алтернатива на членството- да не си член, но да си плащаш за полезната информация някакви вноски примерно на половината на членския внос или нещо от сорта. Идеята ми е за нещо като кампания "Подкрепи за да ползваш" :D Защото потребителите според мен не се съмняват в полезността на сайта.

*
Re: Предложение за по голям сървър
« Отговор #13 -: Февруари 13, 2008, 09:56:53 am »
Във понеделник вечерта имахме разговор с Борислав от ICN и той е работил по настройките на сървъра. Доколкото разбрах е добавил ускорител за PHP, и е увеличил броя на паралелните ни заявки от 70 на 90. Това, заедно с премахването на 20 клиента от машината ни според мен е подобрило чувствително работата на сървъра.
Вчера на мен лично сайта не ми заби нито веднъж и работи с много прилична скорост. Искам да попитам дали и при вас впечатлението е същото.

Поздрави
Re: Предложение за по голям сървър
« Отговор #14 -: Февруари 13, 2008, 10:16:16 am »
При мен също е ок  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Предложение за по голям сървър
« Отговор #15 -: Февруари 13, 2008, 10:28:23 am »
При мен не съвсем. Вчера на няколко пъти не можех да публикувам мнение. :(

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Предложение за по голям сървър
« Отговор #16 -: Февруари 13, 2008, 10:31:47 am »
При мен не съвсем. Вчера на няколко пъти не можех да публикувам мнение. :(

и при мен така.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Предложение за по голям сървър
« Отговор #17 -: Февруари 13, 2008, 10:33:38 am »
И аз имам затруднения, особено късно вечер, когато има най-малко потребители и повечко гости. Към 1-2 през нощта се опитвам да отхвърля повечко работа, ама сайта не е съгласен с намеренията ми :D
Следобед ясно - към 15,30 до 17 обикновено увисвам няколко пъти.
Ако искаш мога да правя дневник на дропванията няколко дена подред, да се види дали в тези часови пояси има прекалено много заявки или става въпрос за друг проблем.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Предложение за по голям сървър
« Отговор #18 -: Февруари 13, 2008, 10:37:24 am »
ами на мен токущо ми се сгруха връзката със сървъра - докато си поствах предното мнение. в 10 и 30 сутринта.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Предложение за по голям сървър
« Отговор #19 -: Февруари 13, 2008, 10:48:24 am »
И аз имам затруднения, особено късно вечер, когато има най-малко потребители и повечко гости. Към 1-2 през нощта се опитвам да отхвърля повечко работа, ама сайта не е съгласен с намеренията ми :D
Следобед ясно - към 15,30 до 17 обикновено увисвам няколко пъти.
Ако искаш мога да правя дневник на дропванията няколко дена подред, да се види дали в тези часови пояси има прекалено много заявки или става въпрос за друг проблем.
Това за през нощта е ясно. Тогава се правят бекъпите и за това машината се претоварва. Но не е фатално за потребителите, защото наистина са много малко по това време.
Не прави дневник. 1-2 забивания на ден мисля че въобще не трябва да ги обсъждаме.

ПП: Докато поствах и на мен ми се скапа :-(