0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Моля за кометар и на моите изследвания
« -: Февруари 07, 2008, 14:59:10 pm »
Здравейте, моля който разбира повече, ако може да ми помогне.  Правила съм изследвания в Плевен (на своя глава) и доц. Конова ми предписа имуновенин по време на бременност. Това са резултатите (само това са ми изследвали):

Общи Т-лимфоцити СD3+   63.3%   (67-76)
Субпопулация NK-клетки CD3-/CD16+56+  17.63% (2-11)

Сега съм бременна и ходя при д-р Владимиров, който ме изпрати пак да си ги изследвам, само че тук в София. Знам, че не мога просто ей така да ги сравнявам, но все пак това увеличение в НК клетките ме тревожи. Сега е почти двойно на горна реф. граница. Ето тукашните резултати, правени след вливане на имуновенин:
СD3+            58% (68-77)
CD3+CD4+   29.4%    (41-51)
CD3+CD8+   23.73% (20-31)
CD19+         8%    (8-13)
NK клетки CD16/56+   32.17% (9-17)

Как мислите, възможно ли е при толкова завишени стойности на НК клетки да успея да си износя бремеността. Док ми назанчи ново вливане за другата седмица. Каза, че държим нещата под контрол, но аз се притесних.

п.п. бях оплескала поста, моля да ме извините.
« Последна редакция: Февруари 07, 2008, 15:19:12 pm от Григчо »
*
Re: Моля за кометар и на моите изследвания
« Отговор #1 -: Февруари 07, 2008, 17:46:19 pm »
Прави си вливанията. Мисля, че има Шанс. ИмаШе едно момиче тук във форума, която е иzносила бебето си. Дано и тя да ти пиШе. УспеШна бременност.
*
Re: Моля за кометар и на моите изследвания
« Отговор #2 -: Февруари 08, 2008, 00:03:47 am »
Моля те, сподели къде са правени изседванията?
НК клетките, доколкото четох, се повишават след вливане и при бременност. Коментирай с Док. Мисля, че те се повлияват добре от вливане на Интралипид, а Не от Имуновенин.
*
Re: Моля за кометар и на моите изследвания
« Отговор #3 -: Февруари 08, 2008, 09:32:19 am »
Правих изследванията в Александровска при проф. Балева. При първите ми изследвания доц. Конова ми изписа интралипид преди забременяване (не съм го правила), а после имуновенин на всеки 25-30 дни, най-малко три вливания през цялата бременност. Док признава изследванията от Плевен и прилага схемата от там. Много четох за тези клетки, но съвсем се обърках :(