0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    more

  • *
  • 37
  • "Това, което не знаеш не може да ти навреди!"
Въпрос за лекарство
« -: Февруари 06, 2008, 19:19:18 pm »
Здравейте
Започвам инвитро процедура и доктора ми предписа "Марвелон",които да приемам 2 пъти по 1 на ден.Отидох в аптеката и там ми казаха че не трябва да се приемат така(2x1),лекарят бил объркал.А не вярвам да ме е подвел.
Някой взимал ли го е това лекарство и как.
« Последна редакция: Февруари 06, 2008, 19:26:28 pm от more »
Никога не хвърляй кал!!!Уцелиш или не ръката ти остава МРЪСНА!!!
*
Re: Въпрос за лекарство
« Отговор #1 -: Февруари 06, 2008, 19:56:12 pm »
И на мен док ми изписа "Марвелон" за един месец преди процедурата. Назначението ми е точно така - 2 пъти на ден по 1 таблетка - то си го пише и на рецептата. Не се е объркал докторът ти, купувай си го и започвай веднага приема. На мен в аптеката също ми обърнаха внимание, че ми били изписани наведнъж две опаковки, т.е. за два месеца, но кагато ги поправих - се съгласиха. Купих си две опаковки и вече 12 дни си го пия сутрин и вечер. Само дето не разбрах до кога ще го пия, но като отида на преглед на 21-ви ден от цикъла ще питам. Желая ти успешен опит!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпрос за лекарство
« Отговор #2 -: Февруари 06, 2008, 20:00:42 pm »
Приемай лекарството така, както ти е предписано от лекаря. Кажи на аптекаря, че ако мечтае да назначава лечение, трябва да завърши медицина. А ако иска да продава лекарства, при съмнения в дозировката да си прави справки и да се обажда на лекарите. И да не коментира пред купувачите кой е сгрешил.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    more

  • *
  • 37
  • "Това, което не знаеш не може да ти навреди!"
Re: Въпрос за лекарство
« Отговор #3 -: Февруари 06, 2008, 20:43:47 pm »
Благодаря Ви за отговорите,аз и не съм се съмнявала в компетентноста на д-р Владимиров,но в аптеката ме втрещиха и затова исках да се допитам до Вас
Никога не хвърляй кал!!!Уцелиш или не ръката ти остава МРЪСНА!!!
Re: Въпрос за лекарство
« Отговор #4 -: Февруари 06, 2008, 21:55:33 pm »
И при мен така зе втрещиха в аптеката, но това е положението.
Доктора си знае работата. :lol:
*
Re: Въпрос за лекарство
« Отговор #5 -: Февруари 06, 2008, 22:24:57 pm »
Мели не всички фармацевти мечтаят да станат лекари
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпрос за лекарство
« Отговор #6 -: Февруари 06, 2008, 22:30:39 pm »
Мели не всички фармацевти мечтаят да станат лекари

Вярно е. Аз визирах точно този конкретен фармацевт. А имам основание да реагирам така, че и по-остро, защото и преди сме имали проблеми (светът е малък, нали знаеш).  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Въпрос за лекарство
« Отговор #7 -: Февруари 06, 2008, 22:38:14 pm »
Факт е че много малко хора са запознати с проблемите при безплодие -дори и лекари .Колкото до мои колеги -много от тях се изказват краино преди да разберат за какво става на въпрос.Лично аз съм се сблъсквала с лекарска  грешка и съм се консултирала с лекаря.Но все пак е много важно от кои лекар е рецептата.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Въпрос за лекарство
« Отговор #8 -: Февруари 06, 2008, 22:44:57 pm »
Така си е. Затова аз съм на принципа, че пред хората (независимо дали е в аптеката или в кабинета на лекаря) не се коментират тия неща. Особено в ерата на мобилните комуникации е просто въпрос на добронамереност и нищо друго да установиш връзка и да изясниш недоразумението или съмнението. Това ни е заложено и в правилата на деонтологията, но кой да ги учи, че и да ги спазва.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Въпрос за лекарство
« Отговор #9 -: Февруари 06, 2008, 23:12:59 pm »
Тези хормони не ми се отразяват добре,а и  са много болезнени ,но с таз ве4ерния прегнил моята стимулация преключи-ура
Re: Въпрос за лекарство
« Отговор #10 -: Февруари 07, 2008, 07:02:40 am »
more - правилно си пиеш Марвелона по два пъти на ден, не обръщай внимание на аптекаря.

Мели, аз пък да се похваля - що се отнася до репродуктивните проблеми, моите аптекари (аптеката до нас) са перфектни, но и то си има обяснение: собственичката на аптеката е била клинична аптекарка в клиниката на Щерев.  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!