0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Стимулация с меногон
« Отговор #20 -: Февруари 28, 2008, 20:54:25 pm »
Моята стимулация беше 17 дни и с доста лекарства - всичко се поставяше в корема, с изключение на прегнила - той мускулно. Не мога да каже, че боли, по-скоро смъдене, но аз смятам, че това е защото сухото вещество от 3 флакончета например го разтваряха с 1 разтвор. Иначе посиняване не е имало
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #21 -: Февруари 28, 2008, 21:08:11 pm »
Здравейте момичета! :DНормално ли е според вас на 10 ден от МЦ да имам само един фоликул 13мм. след стимулация с меногон?Какви са шансовете ми за инсе според вас?
Ако има някой с подобен на моя случай нека сподели. :)

Здравей dgina, аз вероятно съм започнала по същото време и моята стимулация. Поставях си вечер между 7 p.m и 8 p.m по една амапула меногон сухо вещество с ртазтворител мускулно. Започнах от третия ден на цикъла. Комбинацията беше 5 дни клостилбегит и меногон, после един ден почивка. Продълих само с още 4 меногона, но последните 2 инжекции ги бих последния ден и сутринта и вечерта. Док много внимателно ме следеше и през цялото време преценяваше дали да продължи. Резултатът- 9 прекрасни фоликула по 22мм. Това беше за инсе. Да видим сега какво сме сътворили.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #22 -: Април 10, 2008, 19:04:58 pm »
И ние сме с меногон и гонал.
Нещо да ви питам До кога има смисъл да се подават документи за ЗК, знаеш ли.На сестра ми предстои подаване, трябва да побързат, но все пак.

Тази цена 2000 лева при Стаменов какво включва, само икси ли, трансфера отделно ли се заплаща.На самата упойка каква е цената, има ли някакви допълнителни плащания.
Не сме много добре финансово и е много важно да знаем с какви средства трябва да разполагаме, пиши ми, ако знаеш.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #23 -: Април 10, 2008, 21:58:18 pm »
silvanchence, ако отидеш в темата за ин витро или пишеш на някого на лични, сигурно ще получиш отговор на всички въпроси. Успех!
*
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #24 -: Април 16, 2008, 10:21:26 am »
Изписаха ми Меногон75Е.Ще ги слагам по 1 сутрин и вечер.Така като попрочетох тази доза не е ли висока?Има ли риск от хиперстимулация?Ще ги слагам от 6 ден а от 3-ия ще пия и Клостилбегит.
*
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #25 -: Април 16, 2008, 10:48:08 am »
На моя позната в момента й слагат Меногон-75 всеки ден,сутрин и вечер.На 4тия ден й увеличиха дозата на 150. Направи едва 10 фоликула, а е за ин витро.Лекарката й казала, че така става с меногона обикновенно и реакцията е по-слаба.И с размерите не върви много добре май. На 7ми ден бяха около 8-9 мм.
*
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #26 -: Април 16, 2008, 11:45:37 am »
Аз на естествен съм много зле с размерите-вчера 11 ден най-големия фоликул беше 7 мм.Дано да се повлияя от стимулацията и да няма усложнения.
*
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #27 -: Април 16, 2008, 14:48:11 pm »
На моя позната в момента й слагат Меногон-75 всеки ден,сутрин и вечер.На 4тия ден й увеличиха дозата на 150. Направи едва 10 фоликула, а е за ин витро.Лекарката й казала, че така става с меногона обикновенно и реакцията е по-слаба.И с размерите не върви много добре май. На 7ми ден бяха около 8-9 мм.

абе Пуки, недей така, 10 фоликула не са малко
*
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #28 -: Май 03, 2008, 13:08:31 pm »
аз имах стимулация с меногон.По две инжекции едновременно на 3,5 и 7ми ден.Бити интрамускулно/в дупето/.Резултата беше 5 фоликула,четирияйцеклетки,от които две зрели...

Доктор Стаменов в книгата си много добреоисва видовете препарати и очакваното им въздействие...
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #29 -: Май 03, 2008, 17:37:48 pm »
Аз също бях стимулирана за ин витро с меногон и извадиха 13 фоликула от който 5 бяха супер.
*

    mimmi

Re: Стимулация с меногон
« Отговор #30 -: Май 12, 2009, 21:09:50 pm »
Имам един въпрос относно меногона. Сега ми го изписаха и съм много притеснена.Възможно ли е и с него да не се стигне до така желаната овулация? Може да е глупав въпроса ми но просто не съм се сблъсквала с тов адосега :oops:
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #31 -: Май 12, 2009, 21:15:18 pm »
Имам един въпрос относно меногона. Сега ми го изписаха и съм много притеснена.Възможно ли е и с него да не се стигне до така желаната овулация? Може да е глупав въпроса ми но просто не съм се сблъсквала с тов адосега :oops:
Какво имаш предвид под " да не се стигне до така желаната овулация"? В зависимопст от дозата и реакцията на организма ти, ще образуваш няколко фоликула. Теб за какво те стимулират?

*

    mimmi

Re: Стимулация с меногон
« Отговор #32 -: Май 13, 2009, 14:28:08 pm »
Проблема ми е в това, че имам поликистозни яйчници и нямам овулация, а искам да забременея.Опитахме с клостилбегит, но нямаше резултат и сега ще ми поставят меногон.Притеснявам се дали ще има ефект.То вече от какво ли не се притеснявам... :(
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #33 -: Юни 08, 2009, 16:32:32 pm »
Проблема ми е в това, че имам поликистозни яйчници и нямам овулация, а искам да забременея.Опитахме с клостилбегит, но нямаше резултат и сега ще ми поставят меногон.Притеснявам се дали ще има ефект.То вече от какво ли не се притеснявам... :(
   Mimmi, аз също съм с поликистоза и ще ти кажа какъв беше резултата от стимулацията ми за инсеминация: 20 и няколко фоликула. Моята стимулация беше с Клостилбегит - 5 дни, но не помня точно кои и Меногон - 5 инжекции по 75 единици, но до петата не се стигна, сама разбираш защо.
   А вземаш ли някакви медикаменти заради поликистозата?
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #34 -: Октомври 01, 2009, 20:36:32 pm »
и аз съм с поликистозни яйчници. този месец ми е първи - стимулация с меногон. колко мм на ден би трябвало да нарастват фоликулите, ако се поставя по 1 инжекция от 75? от 1мм до колко евентуално на ден? питам момичетата, които вече са проследили действието му.
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #35 -: Юли 26, 2011, 20:29:37 pm »
Здравейте след месеци изследвания най накрая се установи че овулация няма
Много ви моля ако някой е приемал estrofem 2mg,сподели на мен ми е изписан в КИРМ плевен и не ми се ще да повярвам че може да подтиска производство на фуликули Трябва да го пия от 3ден,с клостилбегит по1????И на 8и 9ден инжекции menogon 75
Много ви моля ако знае някой какво ще повлияе този estrofem 2mg да ми каже че вече и аз незнам какво да мисля :(