0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Стимулация с меногон
« -: Февруари 06, 2008, 08:04:39 am »
Здравейте :DИнтересуваме да разбера как преминава стимулацията с меногон.Какъв ефект има,има ли риск от хиперстимулация и други неща.Моля,който е минал по този път да сподели,ще му бъда благодарна.
На мен ми изписаха меногон за 4,6,8 ден от МЦ.Но нямам представа нито как се поставя,има ли значение по кое време на деня трябва да се бие и т.н.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #1 -: Февруари 06, 2008, 08:29:03 am »
Имам два опита ИКСИ с меногон! Слагах го вечер към 7.3-8.00 часа мускулно! Първия път направих хипер, но според мен това беше отвисока доза и неадекватна реакция на доктора, който ми прави стимулацията!
ПРи втория опит се следяха стриктно нещата и всичко беше ок!
ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ!
*
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #2 -: Февруари 06, 2008, 08:49:19 am »
На мен ми го изписа да го слагам в корема подкожно.Две сухи вещества с един разредител.
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #3 -: Февруари 06, 2008, 09:26:17 am »
dgina - спокойно  :lol: Всеки лекар преценява съобразно всеки индивидуален случай. Щом лекуващият те лекар е преценил, че това ще ти бъде дозата, значи го е направил на база предварителните изследвания и собствените си наблюдения и опит в процедурите.

Това се отнася не само до стимулацията с меногон, ами и с мерионал, гонал, и т.н.

Колкото до риска от хиперстимулация - ако ти е първи опит, няма как да се знае как ще реагира организма ти.

И още нещо - изтъкваш, че си на две сухи + разредител: кажи мерси на доктора, който ти спестява двойното боцкане :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #4 -: Февруари 06, 2008, 09:44:36 am »
Да така пише:две сухи вещества с един разтворител подкожно.
Само не знам това се бие един път на ден но кога има ли значение?
И ми е изписано на 4-ти,6-ти,8-ми ден и на 10 ден чак съм на преглед/не е ли късно/, а на 10-ти ден ще се бие ли,щото доки спомена 4-ри инжекции :(
*
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #5 -: Февруари 06, 2008, 09:51:32 am »
... две сухи + разредител: кажи мерси на доктора, който ти спестява двойното боцкане :lol:

Не само двойно боцкане, а и по-малко количество течност, която да инжектираш. Обикновено разредителя е повече отколкото е нужно. На мен ми слагаха "сухото" с половин разредител, за да не ме мъчат много с големи количества за инжектиране.
А относно риска от ХС, това не опира до вида на медикамента, а до точното определяне на дозата. Ако лекаря ти знае какво прави, няма страшно, ще коригира дозите така, че да не се стигне до ХС.
Джинка,  :crossfingers:! И не се притеснявай. По 150 на ден меногон, при това през ден, това си е стимулация за инсе, нали не греша? Къде са 400-450 единици дневно, каквито случаи има и пак не се стига до ХС. Без претенции да съм специалист, според мен няма опастност от ХС. Ако ще и с половин разредител и 2 сухи. ;) Горе главата!
*
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #6 -: Февруари 06, 2008, 09:57:12 am »
И аз това щях да попитам - това стимулация за инсеменация ли е или за ин витро? Щото е доста слабичка. То това си зависи от организма, де, но 150 единици, както ти е писала Ази, и то през ден - е почти безобидно! Хайде, успех и не се плаши - няма опасност от хиперстимулация, нали за това си имаш док?!

*
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #7 -: Февруари 06, 2008, 10:02:10 am »
Благодаря ви момичета!Да това е стимулация за инсе.Само не разбрах има ли значение по кое време на деня се бият инжекциите? :oops:
*
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #8 -: Февруари 06, 2008, 10:06:49 am »
Питай си доктора за това, но знам, че часът трябва да бъде един и същ. Успех!

*
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #9 -: Февруари 06, 2008, 10:19:57 am »
...Само не разбрах има ли значение по кое време на деня се бият инжекциите? :oops:

Джинка, часовете нека да ти ги назначи док. Аз нямам опит със стимулация за инсе, но при инвитрото се поставят 2 пъти дневно в приблизително еднакъв час. Не са фатални закъснения или подранявания, все пак не е антибиотик. Но пак казвам, назначенията са винаги от лекар. Ние тук само даваме си акъл, ама колкото за обмяна на опит, не даваме рецепти и назначения. ;)
*
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #10 -: Февруари 06, 2008, 12:01:51 pm »
И при мен беше с Меногон,нямах хиперстим.,но това основно зависи от лекаря който те следи.Ти с тези малки дози нямаш повод за такъв вид притеснение.На мен ми ги слагаха мускулно.Успех и стискам палци!При кой лекар си?
*
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #11 -: Февруари 11, 2008, 16:01:07 pm »
Момичета знаете ли,дали меногона може да мине към здравната каса?
*
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #12 -: Февруари 11, 2008, 16:06:45 pm »
Момичета знаете ли,дали меногона може да мине към здравната каса?
Как да мине към здравната каса? Нещо не разбирам? Нали ще правиш инсеменация, стимулирана с меногон? За съжаление, инсеменациите, ин витро процедурите и изобщо лечението на стерилитета в нашата мила родина нямат нищо общо със здравната каса...никакви взаимоотношения...С едно малко изключение - един път в живота можеш да кандидатстваш за лекарства от ЗК - миналата година бяха за 1500 лв, а тази разбрах, че са 1650 лв, но какви точно ще реши твоят лекар. Дано си ме разбрала!

*
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #13 -: Февруари 11, 2008, 16:36:20 pm »
Благодаря ти Душе!И аз така си мислех,но понеже на една приятелка и дадоха Диферилин с протокол към здравната каса,та за това. :D
*
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #14 -: Февруари 11, 2008, 17:16:31 pm »
Благодаря ти Душе!И аз така си мислех,но понеже на една приятелка и дадоха Диферилин с протокол към здравната каса,та за това. :D
Да, ако приятелката ти е кандидатствала за ин витро по ЗК, нейният лекар и е изписал инжекции за стимулация (Меногон, Пурегон, Гонал или др) и инжекция/и Диферелин, Декапептил или Цитротайд.

*
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #15 -: Февруари 11, 2008, 17:21:37 pm »
Аз съм правила и инсе и инвитро с меногон.
За инсето помня, че бяха 4 инжекции, 2 ампули сухо вещество и един разтворител. Биха ми ги в дупето ( мисля, че това е мускулно), по едно и също време на деня, м/у 10 и 12 преди обяд. Стимулацията се следи от док. и той решава дали да увеличи или намали дозата. При инвитрото мисля, че бяха всеки ден от 2-ри до 12 или 13-ти ден, не помня точно пак в дупето.
*
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #16 -: Февруари 12, 2008, 17:04:57 pm »
и аз бях с меногон; 3,5,7 ден интрамускулно,т.е в дупето ;) по две инжекции.Това с разтвора не се изписва порпринцип,И на мен веднъж една сестра ми сложи само с един разтвор,просто по-мако те боли хехехе.
*
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #17 -: Февруари 12, 2008, 20:17:37 pm »
Хей,мацки!Има ли някоя,на която са и поставяли инжекцийките в корема,та да ми каже дали боли/ще умра от страх :oops:/и има ли страничен ефект?На листовката прочетох ужасни неща 8O
*
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #18 -: Февруари 12, 2008, 20:45:23 pm »
Моите бяха в корема и изобщо не боли. Сама си ги поставях. Колкото до страничните ефекти - май от тях основния е повече фоликули.
*
Re: Стимулация с меногон
« Отговор #19 -: Февруари 28, 2008, 14:17:45 pm »
Здравейте момичета! :DНормално ли е според вас на 10 ден от МЦ да имам само един фоликул 13мм. след стимулация с меногон?Какви са шансовете ми за инсе според вас?
Ако има някой с подобен на моя случай нека сподели. :)