0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

HBA тест
« -: Февруари 05, 2008, 22:11:27 pm »
Здравейте!От няколко часа ровя из нета...пусках и на тръсачка,но не намирам инфо по въпроса.. :?!!!намирам,но на английски а немога да си го преведа :oops:!!
интересува ме само,какво точно изследва този тест!
ясен ми е SDI теста(за фрагментацията на ДНК..),както и MAR теста(смесена аглутационна реакция),но за този HBA теста не намерих никъде нищо..моля ви ако знаете да ми отговорите..БЛАГОДАРЯ ВИ  :D
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: HBA тест
« Отговор #1 -: Февруари 05, 2008, 22:59:18 pm »
Ами аз това което успях да разбера от англ.сайтове е, че това е качествен анализ на зрелостта на спермата.
Re: HBA тест
« Отговор #2 -: Февруари 06, 2008, 10:54:10 am »
Ами аз доколкото разбрах, този тест дава инфо за някакви ензими, които се съдържат в главичката на сперматозоида. С помощта на тези ензими сперматозоидите  разграждат обвивката на яйцеклетката. Ако показателите не са добри - единственият вариант е ИКСИ. Това разбрах аз, след като доктора даже ми нарисува картинка  :lol:.
Re: HBA тест
« Отговор #3 -: Февруари 06, 2008, 11:03:55 am »
аха,значи неща свързано с акрозомната реакция,така ли?
благодаря ви момичета :bighug:
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: HBA тест
« Отговор #4 -: Февруари 06, 2008, 12:09:13 pm »
 Къде се прави този тест?
Re: HBA тест
« Отговор #5 -: Февруари 06, 2008, 12:30:43 pm »
др.владимиров ни го поиска :?,защото до този момент не открива нищо сериозно и при двамата..и ни назначи имунологични и генетични..
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: HBA тест
« Отговор #6 -: Февруари 06, 2008, 18:37:27 pm »
др.владимиров ни го поиска :?,защото до този момент не открива нищо сериозно и при двамата..и ни назначи имунологични и генетични..
Имунологични и генетични и за двамата ли ще правите? Щом Владимиров ви го е поискал , да предполагам ли , че при него ще го правите?
Re: HBA тест
« Отговор #7 -: Февруари 06, 2008, 19:25:15 pm »
ами при него трябва да дам кръв(за моите) и еякулат (за неговите) по три теста ни назначи и на двамата.. мисля,че ще ги павят при тях...,но немога да ти кажа на 100% дали пък няма някой от тестовете да го пращат някъде???? незнам :?
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!