0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Отказване на цигари и закъснение
« -: Януари 09, 2006, 16:23:42 pm »
Здравейте

Незнам дали е съвпадение , или е напълно възможно , но бих се радвала ако някой сподели мнението си по въпроса..

Имам редовен месечен цикъл - около 28 - 29 дни .Всеки месец си е като по часовник, но близо три месеца вече не пуша и горе долу от тогава менструацията ми закъснява - предния месец беше на 45 -ти ден , а при този вече мина 45-тия ..
Правих вече 2 теста и двата са отрицателни...
Някой имал ли е подобен проблем  :?:
И възможно ли е този диспабаланс да е от откаването на цигарите или от нещо друго?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Отказване на цигари и закъснение
« Отговор #1 -: Януари 09, 2006, 16:37:46 pm »
Отказах цигарите преди 4 год.Но не от раз,а постепенно...за около 2 месеца.Не се отрази по никакъв начин на МЦ.
Мисля, че това е индивидуално. Всяко тяло реагира по различен начин-при теб може да се отразява на МЦ.
Браво за това че ги отказваш...а той цикъла ще се нормализира. :) :) :)

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Отказване на цигари и закъснение
« Отговор #2 -: Януари 09, 2006, 17:54:22 pm »
при мен лично нямаше такива ефекти-като ги отказах,единственото което се промени беше,че не давах вече пари за цигари.бях ги отказала за повече от половин година,но покрай проблеми и ядове пак ги започнах за което съжалявам-и сега пак ще ги отказвам:) то хората правилно са казали-много е лесно да отказваш цигарите,ама номера е да не ги започваш отново:)поздравления за решението-закъснението може да се дължи и на други причини и просто да е съвпадение...знае ли човек :?:  :!:  :?:  :roll:  :P
*

    Danidan

  • *****
  • 1209
  • творец- щурец с малко щурче
Отказване на цигари и закъснение
« Отговор #3 -: Януари 09, 2006, 19:31:54 pm »
Аз също не пуша от 5месеца.Мисля,че трябва да се консултираш с лекар.Не съм сигурна,но не мисля,че от спиране на цигари ще ти се отрази толкова.Това е мое мнение.Успех! :wink:
Отказване на цигари и закъснение
« Отговор #4 -: Януари 09, 2006, 20:57:36 pm »
Благодаря много за съветите.
Мисля че наистина ще е най - добре да се консултирам с лекар, а пък ще видим какво ще сподели той/тя:)
Исренно се надявам че няма да ги почна пак:)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Отказване на цигари и закъснение
« Отговор #5 -: Януари 09, 2006, 21:39:57 pm »
Само да питам : а покрай цигарите и отказа ли и кафето?
Отказване на цигари и закъснение
« Отговор #6 -: Януари 09, 2006, 22:29:52 pm »
Не , даже напротив , започнах да "се наливам" с повече кафе:)Което също май трябва да намаля:)
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Отказване на цигари и закъснение
« Отговор #7 -: Януари 09, 2006, 22:35:29 pm »
кафе- равно на естроген. Повече от необходимото кафе може да доведе до ановулаторен или изместване на овулацията  . За справка:http://zachatie.com/modules.php?name=News&file=article&sid=103
*

    Anonymous

Отказване на цигари и закъснение
« Отговор #8 -: Януари 09, 2006, 23:16:08 pm »
Чудя се аз защо само през юли когато бях отпуска и пиех по 1 кафе на ден овулацията ми е на 14 ден, а през всички останали месеци на 2005 е 17-22 ден, а то какво било. Аз като съм на работа си изпивам по 4-5 кафета.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Отказване на цигари и закъснение
« Отговор #9 -: Януари 10, 2006, 08:39:46 am »
категорично не мисля, че удължаването на цикъла от 28 на 45 дни (огромно удължение) е причинено от спиране на цигари или увеличаване на дневната доза кафета от 1 на 3-4-5!!!
потърси лекарско мнение за това удължаване!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Отказване на цигари и закъснение
« Отговор #10 -: Януари 12, 2006, 03:02:36 am »
Госта бях аз. Не знам защо не ме е логнало автоматично. Ами е аз през цялата година си ходех редовно на лекар и той не заподозря нищо нередно. Аз даже се учудих от късия цикъл, защото обикновено като пътувам и сменям климата ми закъснява.


Отказване на цигари и закъснение
« Отговор #11 -: Януари 19, 2006, 13:17:30 pm »
Да си кажа мнението и аз - преди 2 години и половина спрях цигарите (когато решихме да работим за бебе). 3 месеца по-късно ми закъсня с 8 дни, макар че, до този момент беше като часовник. Освен това дойде с "предупреждение" - 3-4 дни съвсеееем леко зацапване. Забравих да отбележа, че ефектът от спирането на цигарите беше 8 кг плюс, които бяха вече на лице в този момент. Наскоро (около инсеминациите) му бях отпуснала края и пак наддадох (а си ги бях свалила гадните килца) - и отново ми се случи такова закъснение.
Така че, според мен, не е било от цигарите, а от наддаването.

Поздрави!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Отказване на цигари и закъснение
« Отговор #12 -: Януари 23, 2006, 21:57:28 pm »
Аз пък имам доста излишни кг и точен цикъл.Сега не пуша и съм гладна непрекъснато.
Отказване на цигари и закъснение
« Отговор #13 -: Януари 24, 2006, 11:12:35 am »
Морковче, и аз съм като теб, ама ще трябва и да се отслабва, ако искаме качествено бебеправене + спокойно износване на бебо (амин дай боже...)

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Отказване на цигари и закъснение
« Отговор #14 -: Януари 24, 2006, 15:56:54 pm »
Аз искрено се надявам че няма да кача повече килца:)
За сега два месеца се държа,колкото и да ми се похапва - повечко вода и по - често ходене до WC и глада отминава:)
*

    Raztrevojena

Отказване на цигари и закъснение
« Отговор #15 -: Януари 30, 2006, 10:54:34 am »
Здравейте всички! Чета ви от известно време насам и намирам сайта за изключително полезен и образоващ. Връщам тази тема като изчетох предварително мненията, и незнам дали съм точно за нея, но си мисля че може да има връзка. И така правим опити за бебче от 2 години. От началото на януари обаче отказах цигарите поради повишението на цените. На 10.01.2006 год. имахме полов контакт със  съпругами един ден след датата на овулация. Цикъла ми трябваше да да се появи на 24.01.2006 но все още няма такъв. Изкам да уточня че той е много редовен, никога не ми закъснява или избързва и мога да го предвидя с такава точност че да знам педиобяд, след обяд или през ноща ще се появи. Има седемдневно закъснение и от тази сутрин отрицателен тест. Възможно ли е все пак това закъснение да е от отказването на цигарите? И преди години съм ги отказвала ала не съм имала проблеми с цикъла беше си редовен. Имала съм и предишни бременности за съжаление с фатален край и винаги на 7 ден от закъснението се появява бледа втора черта. Сега обаче нямам и признаци на бременност. Благодаря на всички които ще ми отговорят. Моля посъветвайте ме какво да правя, има ли надежда, или може да усложнение при бременност, като извънматочна бременност (вече имам една такава), или е просто шок на организма от отказването на цигарите?
*

    Raztrevojena

Отказване на цигари и закъснение
« Отговор #16 -: Януари 30, 2006, 16:58:46 pm »
Никой с нищо ли неможе да ме посъветва?  :(
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Отказване на цигари и закъснение
« Отговор #17 -: Януари 30, 2006, 17:15:03 pm »
Според мен няма нищо общо с цигарите. Направи си пак тест. Ако е отрицателен, отиди на лекар.
Ако е положителен пак отиди на лекар.