0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Търся C+Zink+E на Doppel Hertz
« -: Януари 28, 2008, 10:23:49 am »
Здравейте, момичета!

От 2 месеца питам по аптеки във Варна и София за тази комбинация, но стигам до изводя, че е спряна от производство - никъде не намирам.
Моля, споделете каква друга би могла да се приема вместо тази "неочаквано добра" комбинация, както вече свикнахме да я наричаме.
Предпочитам да е 1 хапче, но в краен случай ще се примирим и с отделни.

Моля, споделете!

Хубав ден за всички!
Re: Търся C+Zink+E на Doppel Hertz
« Отговор #1 -: Януари 28, 2008, 10:38:08 am »
Ако наистина няма внос, или и аз не знам каква е причината да няма наличност, явно взимането на отделни таблетки ще е варианта. Неприятно, но се преглъща. Когато прилагах на мъжа ми какви ли не схеми, само и само да има промяна се майтапеше, че бил като бабите с шепата хапчета, но поне били шарени  :)
Иначе аз го намирах от аптеки "Марешки", има една към гарата. Един път бях взимала и от Санита - само там бях намерила.
Но предполагам си проверила навсякъде и вероятно и там няма.
Не дават ли някакво обяснение? Като примерно няма внос или е спряно от производство. Дано намериш някъде и да се размине шепата с хапчета отделно.
*
Re: Търся C+Zink+E на Doppel Hertz
« Отговор #2 -: Януари 28, 2008, 11:26:26 am »
Странното е, че като попитам, всеки се заравя да търси по рафтовете, все едно никога не са чували за точно тази комбинация. И всички изненадани казват "няма". Но никой не ми е казал още от вратата "о, няма го вече, спряха го" - компетентно и да стане ясно, че са ги питали много пъти.

Ами ще събирам отделни съставки явно. :)
*
Re: Търся C+Zink+E на Doppel Hertz
« Отговор #3 -: Януари 28, 2008, 21:52:02 pm »
Днес намерих нещо подобно, на същата марка  Маgnesium vitamin C + Е. Незнам дали ще ни свърши работа, но предполагам няма да навреди. Поръчах цинк отделно. Предполагам че милиграмите трябва да са еднакви.Ако знаете нещо за грамажа пишете.Благодаря предварително !
*
Re: Търся C+Zink+E на Doppel Hertz
« Отговор #4 -: Януари 29, 2008, 11:26:15 am »
C+Zink+E намерих в аптека "Валя Дечева 1". Но купих последната налична в момента опаковка. Увериха ме, че няма проблем да имат пак. Опаковката е нова и витамин C вече не е 300мг, а е 400мг. Цената е 13.00 лв.
Предполагам, че изчезването от пазара се е дължало на смяната на опаковката.

Може би не много на място, но да попитам: някой знае ли Магнезий в комбинация с Л-карнитин за какви цели се използва? Л-карнитинът е ясен. За магнезия повече ми е въпроса.
*
Re: Търся C+Zink+E на Doppel Hertz
« Отговор #5 -: Януари 29, 2008, 16:00:23 pm »
Момичета, това ли имате предвид?
 
http://www.doppelherz-shop.de/index.php
cl=details&anid=16e4506a9054ebf80.68193933&C-+-Zink-+-E-DEPOT%3Cbr%3E(40-Tabletten)&

Това,което ме учудва е, че освен това има и селен. Той zа какво помага при мъжки фактор?  :ask:
5 mg Zink, 400 mg Vitamin C, 36 mg Vitamin E, 30 µg Selen, 400 µg фолиева киселина.
 
*
Re: Търся C+Zink+E на Doppel Hertz
« Отговор #6 -: Януари 29, 2008, 17:51:59 pm »
Миле07, това са въпросните витамини.

Ето малко инфо за селена:
http://dejavu.tialoto.bg/article.php?id=4844
*
Re: Търся C+Zink+E на Doppel Hertz
« Отговор #7 -: Януари 29, 2008, 23:14:35 pm »
Днес взех цинка, но той е на друга марка {валмарк } и е от 10 мг., искам да попитам проблем ли е ако е по голяма дозата? На опаковката пише че е дневна доза, но виждам че на допел херц дозата е 5 мг.
*
Re: Търся C+Zink+E на Doppel Hertz
« Отговор #8 -: Януари 30, 2008, 09:09:06 am »
ази, благодаря ти.  :D
*
Re: Търся C+Zink+E на Doppel Hertz
« Отговор #9 -: Януари 30, 2008, 09:40:39 am »
Днес взех цинка, но той е на друга марка {валмарк } и е от 10 мг., искам да попитам проблем ли е ако е по голяма дозата? На опаковката пише че е дневна доза, но виждам че на допел херц дозата е 5 мг.

Tanj74, без претенции да съм компетентна - на опаковката на Doppel Herz пише, че 5mg са 33.3% от дневната доза цинк. Така че 10mg са 66.6%. :) Извода не смея да го правя, не съм медицинско лице.
*
Re: Търся C+Zink+E на Doppel Hertz
« Отговор #10 -: Януари 30, 2008, 10:05:52 am »
Ази благодаря ти! Явно точно от това количество на ден има нужда.Ще трябва да се пие по половинка.Предполагам че има значение за крайния резултат. А знаеш ли колко време се пият и дали след това се почива ?  :)
*
Re: Търся C+Zink+E на Doppel Hertz
« Отговор #11 -: Януари 30, 2008, 15:16:04 pm »
Tanj74, виж в тази тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=2680.0 - има много споделено за прилагането и резултатите от приема на тези витамини.