0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

шах и мат(щитовидната жлеза)
« -: Януари 25, 2008, 15:12:38 pm »
Здравейте момичета!Днес получих "шах и мат".Самоназначих си изследвания на щитовидната и ето резултати:
FT3 2.97  (2.23-5.35)
FT4 11.61 (9.15-23.86)
TSH 4.463 (0.490-4.670)
TAT 97.2   <12
MAT 697    <34       
Толкова високи стойности на TAT и MAT. Веднага си сложих една диагноза-хашимото.
Аз не съм ендокринолог и не смятам да се преквалифицирам,за това много ви моля,да ме посъветвате при кой да отида.Търся добър ендокринолог в София.Ще съм ви много благодарна и за вашите коментари във връзка с изследвания.
   
<a
Re: шах и мат(щитовидната жлеза)
« Отговор #1 -: Януари 25, 2008, 16:00:55 pm »
Здравейте момичета!Днес получих "шах и мат".Самоназначих си изследвания на щитовидната и ето резултати:
FT3 2.97  (2.23-5.35)
FT4 11.61 (9.15-23.86)
TSH 4.463 (0.490-4.670)
TAT 97.2   <12
MAT 697    <34       
Толкова високи стойности на TAT и MAT. Веднага си сложих една диагноза-хашимото.
Аз не съм ендокринолог и не смятам да се преквалифицирам,за това много ви моля,да ме посъветвате при кой да отида.Търся добър ендокринолог в София.Ще съм ви много благодарна и за вашите коментари във връзка с изследвания.
   

Здравей,
До колкото съм чела из форума, защото и аз съм с Хашимото, за софия казват че д-р Тодорова е много добра. Нека другите които ходят при нея с повече инфо се включат.
*
Re: шах и мат(щитовидната жлеза)
« Отговор #2 -: Януари 25, 2008, 16:55:40 pm »
Аз също ходя при нея в София. Вариант е също ако ходиш в Плевен, да си запишеш час в събота, тогава там е нейния приемен час. Така хем с нея, хем с Конова можеш да се срещнеш. Д`ет се вика 2в1.
*
Re: шах и мат(щитовидната жлеза)
« Отговор #3 -: Януари 25, 2008, 17:05:13 pm »
Спокойно vladyhka,
Аз съм подобен случай като теб - сама си назначих изсл. - резултат - много завишени ТАТ и МАТ. Изчетох доста неща в нета , разбира се, че трябва да се иде на ендокринолог, аз лично си записах час за д-р Тодорова. Но това, което разбрах е, че дори и да се установи Хашимото - това не пречи на забременяването а само на износването, но с подходящи лекарства се регулират нещата.
Споко - иди на док и УСПЕХ ти желая :)
*
Re: шах и мат(щитовидната жлеза)
« Отговор #4 -: Януари 25, 2008, 20:48:39 pm »
Задължително се консултирай с ендокринолог. А и ТСХ мисля, че трябва да по ниско, ако се цели zабременяване.
Re: шах и мат(щитовидната жлеза)
« Отговор #5 -: Януари 26, 2008, 11:12:20 am »
.............ТСХ мисля, че трябва да е по ниско, ако се цели zабременяване.

Аз знам, че ТСХ трябва да е максимум до 2.00, ако се цели забременяване.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: шах и мат(щитовидната жлеза)
« Отговор #6 -: Януари 26, 2008, 11:19:25 am »
...     
Толкова високи стойности на TAT и MAT. Веднага си сложих една диагноза-хашимото.
И вероятно си права, иди на ендокринолог и направи ехография на жлезата.
Когато се знае за Японеца е по-добре, пъзела се нарежда, а това е единствено и само в наша полза!
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: шах и мат(щитовидната жлеза)
« Отговор #7 -: Януари 26, 2008, 16:31:18 pm »
Благодаря ви момичета!Днес бях при д-р Тодорова,отличен специалист,а и много мила и приятна жена.Ще приемам лекарства,след седмица съм на преглед при д-р Владимиров,
ще обсъдим следващите стъпки и дай Боже да вляза в права линия :)Успех на всички!
<a
Re: шах и мат(щитовидната жлеза)
« Отговор #8 -: Януари 26, 2008, 16:47:59 pm »
Здравейте Момичета,
vladyhka извинявай,  че използвам темата ти, за да си задам и моите въпроси, но неми се пускаше нова.
Днес си взех изследванията:
ТСХ 1.01  при реф. ст-ти: 0.34 - 2.5
ТАТ 145.8 при реф. ст-ти: N<75, Low pos. 75-100 Pos. >100;
MAT 32.5 при реф. ст-ти: N<40, Low pos. 40-100, Pos. >100
Гинекологът ми спомена нещо за Хашимото и това доста ме притесни. Имам час за д-р Тодорова, но той е чак след 2 седмици, а дотогава ще полудея. Притеснява ме стойността на ТАТ, какво значи това?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: шах и мат(щитовидната жлеза)
« Отговор #9 -: Януари 26, 2008, 18:35:59 pm »
Здравейте Момичета,
vladyhka извинявай,  че използвам темата ти, за да си задам и моите въпроси, но неми се пускаше нова.
Днес си взех изследванията:
ТСХ 1.01  при реф. ст-ти: 0.34 - 2.5
ТАТ 145.8 при реф. ст-ти: N<75, Low pos. 75-100 Pos. >100;
MAT 32.5 при реф. ст-ти: N<40, Low pos. 40-100, Pos. >100
Гинекологът ми спомена нещо за Хашимото и това доста ме притесни. Имам час за д-р Тодорова, но той е чак след 2 седмици, а дотогава ще полудея. Притеснява ме стойността на ТАТ, какво значи това?

Все още нищо! Може и лабораторна неточност да е.
ТСХ е добре, МАТ също, последната тенденция е дори да не се изследва ТАТ. Ехографията ще се даде яснота. Успокой се, най-много да повториш изсл. в друга лапоратория.
Успех!

vladyhka, ще влезеш и още как! :wink:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: шах и мат(щитовидната жлеза)
« Отговор #10 -: Януари 27, 2008, 16:48:55 pm »
Evro много ти благодаря за успокоителния отговор. Определено имах нужда от някоя добра дума след новината която ми каза гинекологът още съм като попарена, но това е друг въпрос. Изследванията ги правих в клиника по стерилитет. Преди година също съм ги правила, но тогава и ТСХ ми беше съвсем малко под долната граница, а ТАТ беше завишен, но имах глупостта да не се доверя на ендокринолога си и незапочнах да пия хапчетата, които ми беше изписал, понеже гинекологът ми каза, че няма нужда от тях.
*
Re: шах и мат(щитовидната жлеза)
« Отговор #11 -: Януари 27, 2008, 18:45:19 pm »
yani4ka_83, понякога ендокринолоzите дават много по добри и подхядиЩи съвети. Ние като че ли не сме свикнали да им се доверяваме, а те проблемите с хормоните по добре ги раzбират от гинеколоzите. Естествено имам предвид добрите специалисти. Желая ти успех. 
Re: шах и мат(щитовидната жлеза)
« Отговор #12 -: Януари 28, 2008, 16:34:52 pm »
Извинете, ще дадете ли координати на Д-р Тодорова, телефон по възможност и къде е кабинета й.
И тя само за проблеми с щитовидната жлеза ли е добра?
« Последна редакция: Януари 28, 2008, 16:36:57 pm от zazolinka »
Re: шах и мат(щитовидната жлеза)
« Отговор #13 -: Януари 28, 2008, 16:47:04 pm »
Извинете, ще дадете ли координати на Д-р Тодорова, телефон по възможност и къде е кабинета й.
И тя само за проблеми с щитовидната жлеза ли е добра?
           телефон на д-р Тодорова  0888408203
<a
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: шах и мат(щитовидната жлеза)
« Отговор #14 -: Януари 29, 2008, 15:12:20 pm »
телефон за записване на час 9523600