0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« -: Януари 23, 2008, 21:47:52 pm »
Ето и новата темичка  :D
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #1 -: Януари 23, 2008, 22:18:08 pm »
Здравейте докторе, отново от нас.
Дъщеричката ми стана на два месеца. Кърмя я и е само на кърма, нищо друго не давам, но аките и станаха зеленички, което ме притеснява. Има дни в които сутрин ака в жълтичко, а следобеда в зелено, а има дни само жълто или само зелено. Няма слуз в аките. Защо се получава така се чудя, дали защото все още сме на поискване и ядем през най много два часа а понякога и през по малко. Кажете какво мислите. Благодаря Ви предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #2 -: Януари 23, 2008, 23:30:47 pm »
Здравейте докторе, отново от нас.
Дъщеричката ми стана на два месеца. Кърмя я и е само на кърма, нищо друго не давам, но аките и станаха зеленички, което ме притеснява. Има дни в които сутрин ака в жълтичко, а следобеда в зелено, а има дни само жълто или само зелено. Няма слуз в аките. Защо се получава така се чудя, дали защото все още сме на поискване и ядем през най много два часа а понякога и през по малко. Кажете какво мислите. Благодаря Ви предварително!
Това е нормално! при деца кърмени, и е без никакво особено значение.
Най-често причини са променящото се съдържание на кърмата към лактоза, както и различното количество въздух,поглъщащо се при всяко хранене.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #3 -: Януари 23, 2008, 23:33:15 pm »
Много Ви благодаря за бързия отговор, невероятен сте!!!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #4 -: Януари 23, 2008, 23:35:31 pm »
Моля да внимавате и да не давате по този повод илача "Ентерол"!
Внимавайте също-тези изпражнения може да са редки и да попиват в памперса. Това НЕ Е диария и не изисква "лечения"!!
"Ядките" са също нормална находка без значение!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #5 -: Януари 23, 2008, 23:36:00 pm »
Здравейте докторе.
Страшно съм объркана относно захранването на синът ми. Той е на 4м и 7 дни. От самото начало е на смесено хранене-кърма+АМ. На 3 месеца започнахме сокчета, но не му се отразиха добре и ги спрях за известно време. След навършване на 4 мес. започнахме с пюре, като педиатърката ми настоя да започна с плодово пюре до достигане на 1/2 от количеството АМ което изяжда на обяд до 6 месец. Ходихме при специалист, който ми направи друга схема на захранване- въвеждаме зеленчуково на обяд постепенно, като след всяко хранене даваме по 3 лъжички плодово пюре. Ние сме на 5 хранения на ден по 170-180 мл. Въпросът ми е, дали е удачна тази схема на захранване и кога ще трябва да започна с кашата?
Благодаря Ви предварително!
 
Здравейте,
моето мъниче е на 2 месеца и от около месец ме е изправило на нокти.
Моля ви да ми кажете какво е това и как се лекува?
Всичко започна с едни бели  гъсти сополки още от родилния дом, но понеже нямаше никакви други симптоми и беше ОК, наддаваше чудесно, изключително кърмено бебе и го отдадохме на честото връщане - по 20 и повече пъти на ден - има съмнения че има физиологичен рефлукс на хранопровода и отива кърма и до нослето.
Дотук добре но връщането/поне видимото/ го редуцирахме много, а сополите вместо и те да намалеят се увеличаваха, започна  да хърка като заспи като стар човек, виждаше се че му е уморително да диша, започна да му се появява нещо като хлътване с формата на луничка  долу на шията при вдишване, диафрагмата му щръкваше нагоре кто планина- мъчеше се детето.
И започна да прави нещо което наистина ме наплаши: започва да се опитва да поема дъх но дробчетата му сякаш са се вакуумирали  опитвайки се да двиша /няколко пъти в същия ритъм на дишане/- не може да поеме въздух. Като се стресне оттова и се размърда или аз като го разтърся шумно и дълбоко поема дъх. И така до следващия път     Прави го само когато спи, по няколко пъти всяка нощ и през деня.  Когато си поема дъх звука е като че някаква клапа се отлепва и пропуска въздуха.
Облекчава го спане съвсем на една страна, инхалации и "пресен" въздух.Понякога след инхалация с вода и морска сол няколко часа диша съвсем леко, ако започне да хърка и ми е в ръцете и го наместя на една страна или прав започва да диша леко.

Лежахме в болница за бронхиолит, при първото влошаване на дишането,  защото като започна да се затлачва отидох и те го приеха, но казаха че бил съвсем слабо изразен, правиха само инхалации с вентолин, които той много харесваше, въпреки че очаваха да плаче то милото направо се завираше в маската. Абсорбираха го и с катетър и междувременно сополите изчезнаха, но понеже симптомите /хъркането и задуха нощем/ останаха 2 седмици след изписването докторката предположи заден ринит. Вече се съмнявам да не е нещо по-сериозно, страхувам се че може някоя нощ да не успее да си поеме дъх, а аз да съм заспала дълбоко и да не го чуя...   
 Много благодаря предварително за вашите отговори.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #7 -: Януари 24, 2008, 00:37:36 am »
Здравейте докторе.
Страшно съм объркана относно захранването на синът ми. Той е на 4м и 7 дни. От самото начало е на смесено хранене-кърма+АМ. На 3 месеца започнахме сокчета, но не му се отразиха добре и ги спрях за известно време. След навършване на 4 мес. започнахме с пюре, като педиатърката ми настоя да започна с плодово пюре до достигане на 1/2 от количеството АМ което изяжда на обяд до 6 месец. Ходихме при специалист, който ми направи друга схема на захранване- въвеждаме зеленчуково на обяд постепенно, като след всяко хранене даваме по 3 лъжички плодово пюре. Ние сме на 5 хранения на ден по 170-180 мл. Въпросът ми е, дали е удачна тази схема на захранване и кога ще трябва да започна с кашата?
Благодаря Ви предварително!
 
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=22516.0

Прочетете-ще обсъдим после.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #8 -: Януари 24, 2008, 00:39:44 am »
Здравейте,
моето мъниче е на 2 месеца и от около месец ме е изправило на нокти.
Моля ви да ми кажете какво е това и как се лекува?
Всичко започна с едни бели  гъсти сополки още от родилния дом, но понеже нямаше никакви други симптоми и беше ОК, наддаваше чудесно, изключително кърмено бебе и го отдадохме на честото връщане - по 20 и повече пъти на ден - има съмнения че има физиологичен рефлукс на хранопровода и отива кърма и до нослето.
Дотук добре но връщането/поне видимото/ го редуцирахме много, а сополите вместо и те да намалеят се увеличаваха, започна  да хърка като заспи като стар човек, виждаше се че му е уморително да диша, започна да му се появява нещо като хлътване с формата на луничка  долу на шията при вдишване, диафрагмата му щръкваше нагоре кто планина- мъчеше се детето.
И започна да прави нещо което наистина ме наплаши: започва да се опитва да поема дъх но дробчетата му сякаш са се вакуумирали  опитвайки се да двиша /няколко пъти в същия ритъм на дишане/- не може да поеме въздух. Като се стресне оттова и се размърда или аз като го разтърся шумно и дълбоко поема дъх. И така до следващия път     Прави го само когато спи, по няколко пъти всяка нощ и през деня.  Когато си поема дъх звука е като че някаква клапа се отлепва и пропуска въздуха.
Облекчава го спане съвсем на една страна, инхалации и "пресен" въздух.Понякога след инхалация с вода и морска сол няколко часа диша съвсем леко, ако започне да хърка и ми е в ръцете и го наместя на една страна или прав започва да диша леко.

Лежахме в болница за бронхиолит, при първото влошаване на дишането,  защото като започна да се затлачва отидох и те го приеха, но казаха че бил съвсем слабо изразен, правиха само инхалации с вентолин, които той много харесваше, въпреки че очаваха да плаче то милото направо се завираше в маската. Абсорбираха го и с катетър и междувременно сополите изчезнаха, но понеже симптомите /хъркането и задуха нощем/ останаха 2 седмици след изписването докторката предположи заден ринит. Вече се съмнявам да не е нещо по-сериозно, страхувам се че може някоя нощ да не успее да си поеме дъх, а аз да съм заспала дълбоко и да не го чуя...   
 Много благодаря предварително за вашите отговори.
Правихте ли посявки на носен и фарингеален секрет?
Рентгенова снимка на бял дроб?
Има ли сърдечни шумове или други подобни проблеми?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #9 -: Януари 24, 2008, 00:49:17 am »
аз имам резултати и от носен и от гърлен секрет 10 на 5 златист стафилокок, при носнияа на детенце няма растеж, но сериозно се съмнявам че пробата не е взета както трябва- нослето му беше съвсем сухо, а и как да се бръкне по-навътре с тоя дебел фитил...иначе аз в 8месец имам правено аналогично изследване- отрицателно.
да уточня че не съм носител- имам дразнене в гърлото и "заден ринит" които останаха след прекарано леко ОВИ

занесох антибиограмата в болницата, но отхвърлиха този вариант защото не пасвало бактериална инфекция без висока Т, а аз да не се лекувам за да ми е по-силна имунната реакция и да се предадяло с кърмата.

няма открити шумове на сърцето, слушали са го за това двама различни лекари, на феталната
морфология всичко му беше ОК също

правена рентгенова снимка на бял дроб-няма пневмония, има данни за бронхеолит, възможно е да не е имало и това, но в тази болница лекуват точно определени болести, и касата плаща за рентгена, при такава диагноза...
изследванията на кръвта- всичко в норма освен "КАС" -ЛЕКОСТЕПЕННА ДИХАТЕЛНА НЕДОСТАТЪЧНОСТ
« Последна редакция: Януари 24, 2008, 00:54:17 am от oceanid »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #10 -: Януари 24, 2008, 00:51:03 am »
Основният проблем е постоянна хрема, или затруднено дишане, несвързано с хремата?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #11 -: Януари 24, 2008, 00:55:43 am »
Основния проблем са тези "минипристъпи" които прави  :?
забравих да кажа че като излязоха резултатите от посявката моята  личния лекар назначи бактробан, и препоръка при влошаване да отида в болницата директно. в болницата спряха бактробана, макар че сополите за 5  намазвания драстично се повлияха от него- от тогава не изтичат през носа, а дали има такива да се стичат в гърлото- възможно е но не знам със сигурност, със сигурност гърлото изобщо не е зачервено, обаче

За съжаление не мога да преценя дали и доколко затрудненото дишане е свързано с един хипотетичен според Лдоктор заден ринит

Допускам теоретично дори някакво физиологично стеснение на трахеята - детенце се роди с ръчичка и пъпната връв до главата и кръвонасядания по главата от това, ровен е във вода, и въпреки кръвонасяданията е с АПГАР 8  на 1-вата минута, 9 на петата
« Последна редакция: Януари 24, 2008, 01:08:33 am от oceanid »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #12 -: Януари 24, 2008, 01:13:52 am »
"ровен е във вода" ??? това е?
Можете ли да повторите посявките в добра лаборатория?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #13 -: Януари 24, 2008, 01:27:44 am »
"роден" извинете  :?

мога разбира се, въпросът е кой  и как да вземе секрет "както трябва"
 още утре мога да го заведа и сл.работен ден ще ми кажат има ли растеж и по тел.
какъв да искам- носен, гърлен или и двете?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #14 -: Януари 24, 2008, 01:38:07 am »
И двете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #15 -: Януари 24, 2008, 01:46:11 am »
И двете.
в други ден следобяда най-рано ще имам резултатите.
Всъщност от лабораторията предложиха да направят и на мен именно като ориентир в случай на фалшив отрицателен резултат при детето, заради "трудното" взимане на пробата от него
Трябва ли отново да се прави това- да ме изследват и мене?!? аз не съм се мазала с нищо- много ясно че пак ще има, нали?
« Последна редакция: Януари 24, 2008, 01:48:57 am от oceanid »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #16 -: Януари 24, 2008, 01:47:27 am »
Да, но в смисъл че Вие може да сте постоянен и неизлекуван носител.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #17 -: Януари 24, 2008, 01:54:45 am »
а количеството при мен  10 на 5-та показва ли дали съм постоянен и недоизлекуван носител или е новаактивна инфекция и при мене?

Не е ли било разумно, още като са излезли резултатите и при наличието на нясакви симптоми и при двамата да ми дадат подходящ антибиотик в подходящата концентрация, з да го получии бебето с кърмата в достатъчна доза, така че да се реши този проблем? Това не е ли бомба със закъснител заусложнения и дори пневмония при първия грип, който забършем от баткото първокласник?!  :oops: :oops: :oops:
Поначало и нямаше как да му мажа гърлото с бактробан  :oops:
« Последна редакция: Януари 24, 2008, 01:59:09 am от oceanid »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #18 -: Януари 24, 2008, 10:29:48 am »
Не се маже гърло с Бактробан.
Трябва да си направите посявки-ако са (+), да се лекувате настойчиво.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 3
« Отговор #19 -: Януари 24, 2008, 11:03:50 am »
Д-р Бърди, благодаря Ви за отговора, явно се тревожа излишно за "режима" на Филип. А по отношение на количетвото кърма, което трябва да поема при 5 хранения? Ние последното хранене го правим в шише (таткото иска да участва и бебо няма нищо против  :P), обикновено му слагам 150 мл., но не знам дали не прекалявам. Той най-често си го хапва. Благодаря и хубав ден!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!