0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    tango_a

Предложение до екипа на "Зачатие"
« -: Януари 22, 2008, 21:33:30 pm »
Уважаеми екип на "Зачатие",
поздравявам ви за добрия сайт и ценните теми, които разглеждате в него.
Не можах обаче да открия едни доста важни материали на всички, които има сблъсък с операционната, а именно - проблемите за анестезиите, които се дават на жените.

Много моля, ако имате някаква възможност, направете един раздел за Анестезиология и нека там ако има някой специалист да разкаже за тези медицински проблеми. Информацията, която има в интернет, не винаги можем да разберем, например, четох, че лекарствата, с които се приспива жената преминавали през плацентата и имали влияние върху плода и т.н.

Ако има възможност специалист - лекар по Анестезиология да бъде консултант към сайта, или поне да се напишат някои неща, ще се радвам.

Проблемът ме заинтерсува, тъй като на моята сестра й предстои планово раждане със секцио, поради дългоочаквана и проблемна бременност. Притеснени сме не само за раждането, но и за упойките. В интернет пише, че има над 800 вида анестезиологични техники, и всяка била доста специфична. Кои се ползват в случаи като при моята сестра? Кои са вредни и полезни за бременната жена, за плода, как влияят евентуални хирургични намеси върху жената, която по повод проблемно забременяване преминава през упойка?

Ще се радвам да изчетем такива материали и статии.
Вярвам, че на другите жени също би било интересно да научат за това, какво представляват тези техники на упойките.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Предложение до екипа на "Зачатие"
« Отговор #1 -: Януари 23, 2008, 06:55:17 am »
Аз не съм модератор, но ще се включа в темата.
Считам, че отваряне чак на нов раздел за анестезиологични въпроси е ненужно. Все пак сайта е по-тясно ориентиран - проблемно забременяване и репродуктивно здраве. Да, анестезиологията има допирни точки, но все пак този сайт не е здравен портал за взаимопомощ по широк кръг от заболявания.

Цитат
Проблемът ме заинтерсува, тъй като на моята сестра й предстои планово раждане със секцио, поради дългоочаквана и проблемна бременност. Притеснени сме не само за раждането, но и за упойките. В интернет пише, че има над 800 вида анестезиологични техники, и всяка била доста специфична. Кои се ползват в случаи като при моята сестра? Кои са вредни и полезни за бременната жена, за плода, как влияят евентуални хирургични намеси върху жената, която по повод проблемно забременяване преминава през упойка?
Като раждала със секцио , ще ти кажа, че с четене в интернет няма да се разсеят притесненията Ви. Разговор с анестезиолога, който ще присъства на плановото секцио, би бил много по-полезен.
Re: Предложение до екипа на "Зачатие"
« Отговор #2 -: Януари 23, 2008, 09:05:40 am »
Аз не съм модератор, но ще се включа в темата.
Считам, че отваряне чак на нов раздел за анестезиологични въпроси е ненужно. Все пак сайта е по-тясно ориентиран - проблемно забременяване и репродуктивно здраве. Да, анестезиологията има допирни точки, но все пак този сайт не е здравен портал за взаимопомощ по широк кръг от заболявания.

Съгласна съм, че сайта има специфично предназначение, но мисля, че за жените, които са имали проблемно забременяване, това не е маловажна тема. Една статия, няколко разяснения върху въпросите по-горе, мисля, че ще бъдат полезни на всеки.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Предложение до екипа на "Зачатие"
« Отговор #3 -: Януари 23, 2008, 09:28:23 am »
Аз също не съм модератор. Но подкрепям мнението на Лейди.

Не виждам какво е толкова специфичното при анастезията на жените с проблемно забременяване. Нима има жена без проблемно забременяване, която иска да я третират като друга категория човек и да й сложат по-лоша упойка? Ти дори не питаш за анастезия при АРТ, а точно при раждане със секцио.

Няма лошо тук да пишат и специалисти по анастезиология. Ако имат желание винаги са добре дошли. Но когато някоя от нас отива да ражда, най-често си избира гинеколког и се доверява на анастезиолога, с който работи този гинеколог. За да е по-спокойна сестра ти нека си направи изследване за алергия към предполагаемите упойки.

А ако ти си анастезиолог и искаш да пишеш тук - заповядай.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Предложение до екипа на "Зачатие"
« Отговор #4 -: Януари 23, 2008, 20:05:55 pm »
Материалите за бременни и раждащи можеш да ги изчетеш в друг форум, койтто е за бременни, колкото до това кой вид е най-подходящ за сестра ти, ще го каже лекаря. В такива моменти винаги се чудя защо пряко заинтересования не търси съвет.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Re: Предложение до екипа на "Зачатие"
« Отговор #5 -: Януари 28, 2008, 10:46:35 am »
Ще бъда съвсем кратка:
- мислех, че това е форум за взаимопомощ и както има куп други теми и проблеми, това не е маловажна тема; поне за нашето семейство това е важно; ако вие сте лекари, акушерки и пр. то ние нямаме медицинско образование, и медицинската ни култура е от общ характер; иначе съм юрист по образование;
- колкото до заинтерсованата - тя не пита, аз питам, но това има ли значение? питането ми се породи от последния случай, с жената, която е парализирана в момента в вВарна от упойката? притеснена съм и затова мислех, че като специфичен сайт, може да помогнете;
- има раздел за Дългоочакваната бременност, раждане и майчинство след стерилитет, нали така? значи, щом тами се пише как да се храни бебето след раждането, така може да се напише и затово какви са влиянията на упойките върху майката и върху бъдещото дете, или бъркам? това не е ли важно? тези упойващи вещества не влияят ли по някакъв начин на детето? а ао се правят репродуктивни технологии под упойка, това няма ли някакво отражение? не съм запозната с репродукциите, а питах за самите методи на упойки при жени с дългоочаквана и проблемна бременност;като юрист съм учила съдебна медицина, но не в степен да съм грамотна медицински;

и накрая - скромното ми мнение е, че трябва да има една тема, с 3-4 материала за това, за да можем да го прочетем; бременността, уважаеми потребителки не е само яйцеклетка и сперматозоиди.
*
Re: Предложение до екипа на "Зачатие"
« Отговор #6 -: Януари 28, 2008, 11:26:51 am »
бременността, уважаеми потребителки не е само яйцеклетка и сперматозоиди.
Аз да си кажа мнението,пък ако трябва и мъмрене от модераторите ще понеса.
Смятам,че да ни обяснявате какво представлява бременността,и то стакъв назидателен тон е доста грубо!


 П.П.Можехте да си пуснете тихо и кротко тема за анестезията в подходящия форум,и момичетата щяха да ви отговорят с готовност,защото в този форум на никой не е отказана помощ.
Re: Предложение до екипа на "Зачатие"
« Отговор #7 -: Януари 28, 2008, 11:56:26 am »
бременността, уважаеми потребителки не е само яйцеклетка и сперматозоиди.
Аз да си кажа мнението,пък ако трябва и мъмрене от модераторите ще понеса.
Смятам,че да ни обяснявате какво представлява бременността,и то стакъв назидателен тон е доста грубо!

По същия начин ми се обясни, че нямало нужда от разглеждане на моя проблем.

П.П.Можехте да си пуснете тихо и кротко тема за анестезията в подходящия форум,и момичетата щяха да ви отговорят с готовност,защото в този форум на никой не е отказана помощ.

От написаното по-горе не останах с такова впечатление.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Предложение до екипа на "Зачатие"
« Отговор #8 -: Януари 28, 2008, 12:04:10 pm »
Ами поиска раздел, а не тема. Освен това поиска някой друг да я пусне, а не ти да я пуснеш.
Никой не те спира да пуснеш каквато тема искаш. Упойката е важна, за това никой не спори.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Предложение до екипа на "Зачатие"
« Отговор #9 -: Януари 28, 2008, 12:06:33 pm »
И аз ще се опитам накратко да обясня.

Ще бъда съвсем кратка:
- мислех, че това е форум за взаимопомощ и както има куп други теми и проблеми, това не е маловажна тема; поне за нашето семейство това е важно;

Да, това е форум за взаимопомощ, но не по всички теми, а само за стерилитет и репродуктивно здраве. Нямаме потенциал да разширим обема на сайта, а и вероятно не е нужно да го правим.

ако вие сте лекари, акушерки и пр. то ние нямаме медицинско образование, и медицинската ни култура е от общ характер; иначе съм юрист по образование;

Всъщност огромната част от потребителите на форума нямат медицинско образование. С такова сме само няколко души.

- колкото до заинтерсованата - тя не пита, аз питам, но това има ли значение? питането ми се породи от последния случай, с жената, която е парализирана в момента в вВарна от упойката? притеснена съм и затова мислех, че като специфичен сайт, може да помогнете;
- има раздел за Дългоочакваната бременност, раждане и майчинство след стерилитет, нали така? значи, щом тами се пише как да се храни бебето след раждането, така може да се напише и затово какви са влиянията на упойките върху майката и върху бъдещото дете, или бъркам? това не е ли важно? тези упойващи вещества не влияят ли по някакъв начин на детето? а ао се правят репродуктивни технологии под упойка, това няма ли някакво отражение? не съм запозната с репродукциите, а питах за самите методи на упойки при жени с дългоочаквана и проблемна бременност;като юрист съм учила съдебна медицина, но не в степен да съм грамотна медицински;

За хранене на бебето може да пише всеки, това е обща култура.
За анестезия, анестетици, рискове и т.н. трябва да напише анестеизолог, а ние нямаме такъв специалист под ръка. Уверявам те, че да се намерят консултанти с различни специалности, които да отделят от личното си време, да работят без заплащане, като носят цялата отговороност за експертното си мнение (като юрист ще разбереш какво ти казвам), не е никак лесно. Ако имаш някого предвид, ще го поканим.

и накрая - скромното ми мнение е, че трябва да има една тема, с 3-4 материала за това, за да можем да го прочетем; бременността, уважаеми потребителки не е само яйцеклетка и сперматозоиди.

Трудничко се правят такива теми, трябва или някой специалист да ги подготви, или някой, който не е специалист, да издири подходящи материали, да получи разрешение за превод , да ги преведе и да ни ги изпрати. Ние ще ги оформим подходящо.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу