0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
 :D

Толкоз бързах да я постна, да не ме изпревари някой, че турих само едно усмихнато нещо, пък сега си добавям текста!  :lol:

Много, много, много здрави бебета и дечица пожелавам. Много бременни жени и лесни раждания! Да се пазите всички от настъпващия грип, да внимавате със застудяването в средата на седмицата и да мислите за децата си, защото те са най-важното нещо на света.

Ранобудното пиле Мари,
днес уредено с тема
« Последна редакция: Януари 21, 2008, 09:52:04 am от Marie »
Alexandra
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Бреее! Май ще се уредя и аз с тема?! 21-27 януари
« Отговор #1 -: Януари 21, 2008, 08:38:08 am »
Айде още едно ранобудно пиле да се запише.
Поздрави и от мен, като се присъединявам към пожеланията на Мари.
Яз лично претърпях пълен провал с опитите си да взема урина на Вики. Първият контейнер се изля на дрехи, попи по чаршафите, днес с втория - по памперса, е останало е нещо и в контейнера, дано да стигне за изследване.
Re: Бреее! Май ще се уредя и аз с тема?! 21-27 януари
« Отговор #2 -: Януари 21, 2008, 09:11:31 am »
Здравейте и от нас вече в темата на бебетата. Да се оплача - малката рева 3 дни без спирачка сутрин от 6 вечер до 24 часа. Беше само на кърма, като отказваше дохранване. В моментите на рев нищо не помага - нито гушкане, нито люшкане, нищо - заспива за 15 минути, след което ококорва зъркелите и ревва. От вчера вечерта я оставих на АМ, без кърма и за сега спи като ангелче... Дано това да е проблемът, въпреки че ще бъде пълен провал на усилията ми да кърмя  :(. Чакам педиатърът следобяд да си каже тежката дума и ще решаваме в движение. Направо не мога да повярвам, колко тихо е сега у дома  :)
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Бреее! Май ще се уредя и аз с тема?! 21-27 януари
« Отговор #3 -: Януари 21, 2008, 09:15:26 am »
Здравейте и от нас вече в темата на бебетата. Да се оплача - малката рева 3 дни без спирачка сутрин от 6 вечер до 24 часа. Беше само на кърма, като отказваше дохранване. В моментите на рев нищо не помага - нито гушкане, нито люшкане, нищо - заспива за 15 минути, след което ококорва зъркелите и ревва. От вчера вечерта я оставих на АМ, без кърма и за сега спи като ангелче... Дано това да е проблемът, въпреки че ще бъде пълен провал на усилията ми да кърмя  :(. Чакам педиатърът следобяд да си каже тежката дума и ще решаваме в движение. Направо не мога да повярвам, колко тихо е сега у дома  :)

И това да е причината, не си се провалила в нищо. Правиш най-доброто за детето си. Дано вече всичко да е наред при вас. :D
На всички успешна седмица и здрави дечица.
Re: Бреее! Май ще се уредя и аз с тема?! 21-27 януари
« Отговор #4 -: Януари 21, 2008, 09:18:18 am »
Благодаря ти, Цветелина  :bighug:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Бреее! Май ще се уредя и аз с тема?! 21-27 януари
« Отговор #5 -: Януари 21, 2008, 09:25:21 am »
Хубава и здрава седмица и от нас!

Фокси, важното е бебка да е спокойна - оттам ще дойде и твоето пълно щастие! За никакъв провал и дума неможе да става  :bighug:

Ние в събота направихме една хубава разходка до Солун - хубаво време, разпродажби  :D и страшна навалица!!! А Ема си прекара супер - хили се, яде, спа, пак се хили, разглежда - пълна шопинг маниачка - на кой ли прилича това дете  :wink:
*
Re: Бреее! Май ще се уредя и аз с тема?! 21-27 януари
« Отговор #6 -: Януари 21, 2008, 09:42:32 am »
Момичета, днес май е Бабинден! Честит професионален празник на всички лекари и акушери! Много здраве и лично щастие, и израждане на само здрави и хубави бебета!

Фокси, още си под влияние на хормоните. Не е провал. Важно е детето да е спокойно и ти да си спокойна. За кърменето трябват двама.

Alexandra
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Бреее! Май ще се уредя и аз с тема?! 21-27 януари
« Отговор #7 -: Януари 21, 2008, 09:58:51 am »
Пускам аз непрочетените теми и виждам тази. Ей такава тема не ми беше попадала. Не мога да не се разпиша.

Марио ми се разболя миналия четвъртък и миналата седмица си бях в къщи 4 дни. Още в петък следобед бях изхвърлена от компютъра и за да не полудея от скука реших да издухам едни по-стари яйца за великденска украса. Направо се чудя как може купените от магазина яйца да са с толкова крехки черупки  :balk_153:
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Фоксче, мила това все едно аз съм го писала. И ние ревехме денонощно, като си мислех, че храня детето си с кърма, ама нъц. Рев до спук и след като я нахраних с АМ заспа като пънче :P
Също като теб се бях травмирала, че не мога да кърмя детето си (а толкова исках) ама като няма, няма. Важно е да са здрави и щастливи, както са ти казали и другите момичета.
Успех! :bighug:
Седмицата започва с хубав празник-Ден на родилната помощ или Бабинден,дано да е спокойна и усмихната за всички ни!
Фоксче,първите 2седм.и аз само го кърмих,то беше рев,то беше чудо(той плаче,а с него и аз),после започнах да го дохранвам с АМ и нещата се оправиха.Ако имаш поне малко кърма не я спирай изцяло,а просто дохранвай,аз така направих и дори сега кърмата ми се увеличи от само себе си.Но дори и да спреш да кърмиш,въобще не си помисляй,че това е провал,на детето му е нужно твоето спокойствие и обич.
Re: Бреее! Май ще се уредя и аз с тема?! 21-27 януари
« Отговор #10 -: Януари 21, 2008, 11:53:54 am »
Здравейте и от нас вече в темата на бебетата. Да се оплача - малката рева 3 дни без спирачка сутрин от 6 вечер до 24 часа. Беше само на кърма, като отказваше дохранване. В моментите на рев нищо не помага - нито гушкане, нито люшкане, нищо - заспива за 15 минути, след което ококорва зъркелите и ревва. От вчера вечерта я оставих на АМ, без кърма и за сега спи като ангелче... Дано това да е проблемът, въпреки че ще бъде пълен провал на усилията ми да кърмя  :(. Чакам педиатърът следобяд да си каже тежката дума и ще решаваме в движение. Направо не мога да повярвам, колко тихо е сега у дома  :)
Фоксче, моята бебка ревеше така в продължение на 2 месеца, но не от глад, а от колики. Като спряха, сякаш имах друго бебе вече. Дано да намерите решение на проблема. Ако трябва пък ще дохранваш, и малкото кърма си е важна. Мия в петък и събота вечерта направо ме разби -и двете вечери беше една кисела и реве за всичко  и се трашка и няма оправия, ужас. Чак вчера се пооправи и беше в прекрасно настроение и усмихната, спокойна, та й простих де :).
Ей, дано се задържи малко слънцето навън, че ми дойде до гуша от мъглата.
Хубав ден на всички.
<br />[link=http:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Привет и от нас! Времето е много добро, вчера спахме един час на терасата и един вътре, днес ако е такова слънце ше моржуваме повече. А дано се задържи.
Фоксче, ако трябва ще си дохранваш, ако се наложи и изцяло на АМ ще преминете, няма място за скруполи. И Кристина плачеше като ми намаля кърмата, аз съвсем кратко преживявах това, че ще спра да кърмя и ми мина. Не е трагедия, ако детето се храни и с АМ.
Ние вчера ядохме банан, но за мОе учудване на Криска май не и хареса особено. Всъщност не е задължително, но пък повечето деца харесват банан. Ние най-много харесваме пюре само от круша.
Новият номер е, след като се наяде и я вдигна да се оригне - аз я потупвам по гърба и тя мене ме тупа и двете се потупваме.....само дето аз все още не се оригвам, но незнам дали да не съм солидарна с детето, личен пример  :P  :lol: Абе хора, до абитуриенти ли ги дигаме на рамо да ги оригваме или? До кога?
Сватя, Том и Джери, а? И ние имаме афинитет към техниката - комп., ТВ, дистанционни.... Но и играчките малтретира - рита ги, удря ги, размета.  Иначе на компа слушаме музика и много ни аресва.
Може да пусна Том и Джери да видя как ше се хареса или на зетя ше му се наложи да гледа Пепеляшка  :wink: все пак жената е с предимство.
Поздрави на всички и много здраве!
« Последна редакция: Януари 21, 2008, 12:08:40 pm от Nina »
*
Весела седмица и от нас! :) Най-после и тук напече, че вчера с тази мъгла си пропуснахме разходката... Стискайте палци, утре също да е слънчево, че моят мъж лети за Германия и от сега съм се притеснила с тия самолети. Всъщност съм се притеснила от както ми е казал че ще ходи, аз съм нещо сбъркана, защото ако летя аз със самолет не ме е страх, обаче той като лети са ми едни нерви едно чудо... Иначе утре ще ни дойде на гости майка ми и ще си имам баба в къщи :). И като казах баба...
Честит празник на всички акушерки (специално на мойта мама) и на всички гинеколози с пожелание да са живи и здрави и да изродят много Зачатски бебета!

И да ви се оплача, в събота подсеченото изглеждаше почти минало, в смисъл нямаше пъпчици и беше съвсем леко по розово от останалата кожа и в неделя пак на същото място взеха да се появяват пъпки. Аз усилено мажа с Ексипиал, но май от цялата работа ще се водим на лекар (не ми се щеше за едно подсичане да ходим... но май ще се наложи).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Привет и от нас!
Успешна седмица,и много много новозабременнели
бъдещи мами,и много новородени здрави бебоци!
Ние с грипа не се разминахме,вече една седмица
аз съм много зле,хванала ме е и една кашлица...
И малките са грипозни,запушени нослета и т.н.
И емволиото не правихме,защото са болнички! :(
Целувки на всички от нас!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Фоксче,или е гладно детето или нещо си яла,което не му харесва.
Аз миналата седмица от една купа леща пощурих детето :(.Много плака милото.
Благодаря на всички, които ме подкрепиха. Проблемът не е в липсата на кърма - кърма има и като я кърмя малката отказва да я дохранвам (сутринта изцедих 100 мг, а тя яде средно по 60 до 80), а ако успея да й набутам 10-тина грама го повръща. Проблемът явно е в качеството, понеже откакто от вчера храня с АМ детето е спокойно, дори днес се събуди в 11,30 и до 13 ч. спокойно си ритка в количката. Съмнявам се и проблемът да е в това, какво ям, понеже това се повтаряше три дни, дори малко повече, като интервалите на будуване и неконтролируемо реване се увеличаваха постепенно. В 14 чакам педиатърът да видя тя какво ще каже.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
След като така и така се цедиш, защо не се опиташ да разредиш АМ направо с кърма.
Така и по-малкото количество ще е доста хранително.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Честит Бабинден! Да са живи и здрави лекарите със златни ръце и сърце. Да са повече бебетата и всичките здрави!

Фоксче, на глад ми прилича плача на твоята бебка. Може би до обед е достатъчна кърмата, а вечер да намалява я количеството, я качеството. Щом след АМ спи спокойно не ще да са колики това. Дано! Поне моето бебе нямаше колики, направи само 2 нощни продължителни рева от глад (както после стана ясно).

Нина, смях се с вашето другарско потупване :lol: Някъде след 6-я месец няма нужда от оригване, детенцето вече е седнало. Но ако ще ви липсва тая близост може да си откарате още време :wink:
*
Да са живи и здрави нашите прекрасни доктори!
Мели - специални целифки на теб любима!!!



П.С
 :oops: аз да издам нещо - аууууууууууууууууууу ако знаете колко е красива щерката на моите приятели!!! Малееееее как ще дочакам докато я вземат - направо незнам. Не мога да ми опиша, колко прекрасно същество е. Не само защото си е наше. Наистина е страхотна. Никола като я видя, веднага от висотата на 4те си месеца в повече я нарече "Беби" и самодоволно се усмихна
В очакване ....
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Никола като я видя, веднага от висотата на 4те си месеца в повече я нарече "Беби" и самодоволно се усмихна

Ах, този Николаааааа. Може да са се харесали, Фани :wink:!

Хубава седмица и дано няма болни дечица и мами!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!