0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте всички.На 41 години съм.Мисля да опитам.Стига да мога да се организирам относно средства ...Няма ли и в България да направят ивитрото безплатно или поне да има големи облекчения.Ходила съм дълги години по мъките.Подробности ще Ви пиша в последствие.Трябва ми адреса на Александров или телефон за записване.От всичко,което изчетах се спрях на него а и той ми е по близо.Чакам коментари и мнения.Интересно ми и за донорските яйциклетки.Маркова преди 2 години ме посъветва.по скоро ме разубеди да опитвам инвитро.....За сега това.Годините според
Вас проблем ли са -това ме интересува най-много.Пишете
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: До каква възраст може да се први инвитро?
« Отговор #1 -: Януари 20, 2008, 19:28:36 pm »
Тел. на д-р Александров: 0888325749
Re: До каква възраст може да се први инвитро?
« Отговор #2 -: Януари 20, 2008, 19:47:31 pm »
Не пишете нищо за възрастта....
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: До каква възраст може да се први инвитро?
« Отговор #3 -: Януари 20, 2008, 19:51:49 pm »
За вашата възраст ли?
Ами аз каквото и да пиша, едва ли има значение!
Важното е лекарят да се съгласи.
Иначе аз съм на 36 години и времето ме притиска.
А вие май имате съвсем малко време - мое мнение.
Успех!!! :D
*
Re: До каква възраст може да се први инвитро?
« Отговор #4 -: Януари 20, 2008, 20:11:31 pm »
За това дали е късно или не-не може да се прецени само по възрастта.Все пак преди няколко месеца жена на 53 години роди близначета след инвитро.
Доктора може да прецени най-добре.Има редица фактори, които оказват влияние.
Желая ти успех!
*
Re: До каква възраст може да се први инвитро?
« Отговор #5 -: Януари 20, 2008, 20:33:16 pm »
За това дали е късно или не-не може да се прецени само по възрастта.Все пак преди няколко месеца жена на 53 години роди близначета след инвитро.
Доктора може да прецени най-добре.Има редица фактори, които оказват влияние.
Желая ти успех!
И то от първи опит!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: До каква възраст може да се први инвитро?
« Отговор #6 -: Януари 20, 2008, 20:34:07 pm »
Маркова преди 2 години ме посъветва.по скоро ме разубеди да опитвам инвитро....

Защо не сте настоявали преди 2 години? Били сте на 39, а и който плаща - той поръчва музиката.
Лично аз се чудя тях какво ги интересува на колко години е жената.
Нали си плащаш, желаеш да опиташ, не би трябвало да те спират.
*
Re: До каква възраст може да се први инвитро?
« Отговор #7 -: Януари 20, 2008, 20:53:30 pm »
Възраста има значение дотолкова че процента на успеваемост намалява. По-възрастни пациентки не са много желани при доктори, които гледат да трупат точки от по-лесните случаи.Примерно аз съм имала среща с Маркова,просто за преглед, а тя почна да ме убеждава да правя инвитро, като тогава дори още нямах никкави изследвания и не бе търсен проблема. Каза че какъвто и да е проблема инвитрото ще го реши.
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: До каква възраст може да се први инвитро?
« Отговор #8 -: Януари 20, 2008, 22:22:21 pm »
Над 40 години шанса много намалява, но пак е относително, може твоите яйцеклетки да  са качествени, независимо от възрастта ти.

При мен след първия опит/бях на 36/ се оказа, че яйцеклетки ми не са качествени, въпреки отличните показатели на кръвните изследвания, моята докторка даже ме посъветва да направя само още един опит и да се откажа, защото шанса ми бил много малък.Независимо, че ембриончетата не бяха с добро качество, забременях и родих близнаци.
Така че може да опиташ, шанс винаги има, а и само чрез инвитро може да се разбере какво е качеството на яйцеклетките ти.

Но наистина е вярно, че докторите си подбират пациенти с реално по-големи шансове за бременност
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: До каква възраст може да се први инвитро?
« Отговор #9 -: Януари 22, 2008, 22:15:24 pm »
Благодаря ви за куража!Мисля да опитам,да не се отказвам.Ще опитам при Александров,Защото ми е по близо и има много добри отзиви за него.Пишете
*
Re: До каква възраст може да се први инвитро?
« Отговор #10 -: Януари 23, 2008, 19:30:42 pm »
Няма място за отлагане. Все-пак времето си лети и шансовете намаляват, НО ШАНС ИМА! Само горе главата! Аз забременях по естествен начин и съм на 37г., но при нас е мъжки фактор.