0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Вродена надбъбречна хиперплазия
« Отговор #20 -: Март 05, 2008, 10:31:55 am »
Защото ПКЯ според мен също се отразява върху нивата на хормоните.

Правилно си се ориентирала  :)
Точно от ПКЯ започнаха при мен проблемите - висок тестостерон, липса на овулация  :( ...
Re: Вродена надбъбречна хиперплазия
« Отговор #21 -: Март 07, 2008, 19:32:16 pm »
Аз ги пия тези хапчета три години вече. Понякога дори забравям защо точно ги пия, сякаш е нещо съвсем естествено, като да пиеш кафето си сутрин. Сигурно не познавате други момичета с такъв проблем, защото няма кой да им каже, че го имат. В малките градове лекарите не са чували въобще за тези хормони и лаборантите също. Пълна трагедия. Успех на всички!
Re: Вродена надбъбречна хиперплазия
« Отговор #22 -: Март 08, 2008, 12:51:10 pm »
L.GATEVA, кои хормони не са наред при теб?
И, след като от 3 г. вземаш медикаменти, не се ли оправиха вече?
Искам да попитам още дали някое от момичетата тук знае какви са шансовете за забременяване и износване на плода при тази диагноза - късна форма на ВНХ, ако няма други проблеми?
Re: Вродена надбъбречна хиперплазия
« Отговор #23 -: Март 08, 2008, 16:50:01 pm »
Няма страшно, аз съм бременна в момента, но продължавам да пия хапчета в малки дози. Иначе съм и с ПКЯ и тестостерона и 17 OH Prog. ми бяха завишени.
Re: Вродена надбъбречна хиперплазия
« Отговор #24 -: Март 11, 2008, 00:49:00 am »
момичета, на вас кои лекари и на каква основа ви поставиха тази диагноза?
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
Re: Вродена надбъбречна хиперплазия
« Отговор #25 -: Април 06, 2008, 14:58:27 pm »
Вече и аз съм с диагноза късна ВНХ. Чесно казано не съм стресната, донякъде очаквах това. По-скоро съм объркана...Това лекува ли се? Страшно ли е, тоест до колко би попречило за забременяване, за едно нормално детенце...до колко би навредило на мен?? Който знае нещо моля да ми каже.
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
Re: Вродена надбъбречна хиперплазия
« Отговор #26 -: Април 08, 2008, 15:42:34 pm »
ЗДравейте момичета,
след като прочетох разни статии се зачудих при вас има ли ги тези симптоми за ВНХ?? Защото при мен няма преждевременен пубертет, нисък терминален ръст, косата и кожата ми не са мазни /даже са сухи/, нямам плешивост. 8O Само това пусто окосмяване дето беше да ме наведе на мисълта...Та много ми е чудно, разбрах че има класическа ВНХ и късна форма /както е на англ. nonclassical form/ на ВНХ. "Nonclassical CAH, sometimes called late-onset, occurs when there is only a mild deficiency of enzyme 21-hydroxylase. These patients do not waste salt, and females are not virilized at birth. Nonclassical 21-hydroxylase deficiency may present at any age postnatally, with patients exhibiting moderately high androgens and stimulated levels of 17-OHP."
А тук малко за връзка ВНХ и ПКЯ:
"Women may present with symptoms of androgen excess, including hirsutism, temporal baldness, and infertility. Menarche in females may be normal or delayed, and secondary amenorrhea is a frequent occurrence. Polycystic ovarian syndrome may be seen in these patients. It is likely that excessive levels of adrenal sex-steroids disrupt gonadotropin release and with direct effects on the ovary, ultimately lead to the formation of ovarian cysts, which may continue autonomously to produce androgens."
Другият ми въпрос е някой правил ли ви е такъв ATCH тест, за да се докаже със сигурност ВНХ. Дали изобщо някъде правят такъв тест?

Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Вродена надбъбречна хиперплазия
« Отговор #27 -: Април 14, 2008, 09:30:19 am »
Момичета, вие направо ме шашнахте с тази внх, инхибини и т.н.
Аз съм много нисичка, кожата по лицето и тялото ми е много мазна..
И съм мата-космата :lol:
Странното е, че тестостерона ми е съвсем нормален - даже нисък за мен - 1,14.
ДХЕА-С ми е двойно над нормата, андростендион - малко над нормата.
Ендокринологът ми каза, че тези хормони и изобщо не пречат на забременяване.
Въпреки това правих ямр на надбъбречната жлеза и уж всичко е нормално. Няма аденоми и изобщо някакви структурни промени на жлезата.
Докторът ми ми каза, че съм от щастливките, които с тези стойности нямат промени в жлезата и това е. Не ме кара да пускам други хормони и т.н.
Но като гледам вие как сте се притеснили...
Притеснихте ме и мене...
На мен той не ми каза за внх, но ми каза нещо такова вродено - генетична аномалия, която е свързана с ниския ми ръст и не ми пречи на забременяването и на нормалното ми физическо състояние.
Вашите лекари какво ви казват - има ли проблем за забременяване и износване...
Направо ме шашнахте съвсем 8O


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Re: Вродена надбъбречна хиперплазия
« Отговор #28 -: Август 17, 2008, 15:45:17 pm »
Zdraveite momi4eta  :balk_64:!I az go imam toq problem ama do sega ne sum hodila na lekar i neznam ot kvo moje da mi e okosmqvaneto i neredovniq menzis puk i na rust sam nisko samo 1.58 :(,a sum samo na 18 god  :cry:.E az iskam da pitam ako nqkoi znae ne6to za Вродена надбъбречна хиперплазия (ВНХ),no pri mom4etata 6tot gadjeto mi q ima taq bolest i pie hap4eta ot bebe i iskam da znam dali moje da si imame normalni de4ica   :babbycarrage: :(!Molq vi pi6ete mi! (hug) :bed:

Re: Вродена надбъбречна хиперплазия
« Отговор #29 -: Август 18, 2008, 13:12:34 pm »
Интересува ме 17-ОН прогестерон по всяко време ли може да се прави? Трябва ли да е на някой ден от цикъла?
Re: Вродена надбъбречна хиперплазия
« Отговор #30 -: Август 18, 2008, 17:08:15 pm »
Мисля че по всяко време може, но моята ендокриноложка ми беше написала да го изследвам на 1-3 ден от цикъла...
Let it rain, let it rain, make my pain go away,
In my brain, let it rain, let it rain,
All this pain in my brain, oh, it drives me insane
In God's name all this pain is a shame
*
Re: Вродена надбъбречна хиперплазия
« Отговор #31 -: Август 19, 2008, 13:53:34 pm »
Интересува ме 17-ОН прогестерон по всяко време ли може да се прави? Трябва ли да е на някой ден от цикъла?

Не,не може!Изследвай го на 3!
*
Re: Вродена надбъбречна хиперплазия
« Отговор #32 -: Септември 16, 2008, 16:59:52 pm »
Иследвах си  17-OH прогестерона на 3 ден от цикъла и резултата  е 1.02 при референтни стойности:0.1-0.8. Вижда се че е над нормата, но не мога да преценя доколко е зле.
АСТХ и ДНЕА-С са в норма. Кортизола е на горната граница или малко над нея. Четох но не попадам на подбен случай и нямам представа за какво са показател подобни резултати от изследвания.
*
Re: Вродена надбъбречна хиперплазия
« Отговор #33 -: Септември 30, 2008, 20:32:07 pm »
Момичета здравейте да се включа и аз , и на мен ми откриха увеличен хормон на надбъбречната жлеза .Тодорова ми изписа преднизолон ,това може ли да даде положителен резултат и да успея да износя нормална бременност?Много съм притеснена ,защото това не ми е основен проблем имам идруги.Но конкретно това ме шашна много ,защото нямам кой знае какви симптоми , имам акне и окосмяване не е много но според Тодорова е достатъчно и ми каза че е вродено.Много съм притеснена моля някой който има повече инфо да ми пише :?
*
Re: Вродена надбъбречна хиперплазия
« Отговор #34 -: Октомври 01, 2008, 12:48:21 pm »
кой точно изследвания не са ти вред и какви са стойностите? Аз също пия от скоро преднизолон.
*
Re: Вродена надбъбречна хиперплазия
« Отговор #35 -: Октомври 02, 2008, 09:23:33 am »
Мисля че беше DHEA-S 11.7  е увеличен,дали може да се оправи и да се износи нормална бременност?Много съм притеснена ,защото станаха доста неща. :x :?Тодорова ми каза че за толкова млад човек нещата не са ми никак малко 8O,СЪС УВЕЛИЧЕНА ЩИТОВИСНА СЪМ И 2 МУТАЦИИ на тромбофилия и АФА 8OПиши Далил  какви са нещата при теб може и на лични. :wink:
*
Re: Вродена надбъбречна хиперплазия
« Отговор #36 -: Октомври 03, 2008, 11:16:20 am »
Isev пише че личните ти съобщения не са активни.
*
Re: Вродена надбъбречна хиперплазия
« Отговор #37 -: Октомври 03, 2008, 14:23:33 pm »
Как така  не са активни  пробвай :wink:
*

    alimania

  • ***
  • 212
  • Златно детенце си имам
Re: Вродена надбъбречна хиперплазия
« Отговор #38 -: Декември 11, 2008, 21:59:03 pm »
Момичета, иска ми се да посъживя темата!
Как се развиват нещата при вас!? За съжаление и аз се сблъсквам с този проблем в момента! От няколко дни пия преднизолон Ф, ужасно се страхувам от това лекарство и ефекта му....Пишете, моля!
БЛАГОДАРЯ ВИ, ПРИЯТЕЛИ ОТ "ЗАЧАТИЕ"
*
Re: Вродена надбъбречна хиперплазия
« Отговор #39 -: Декември 29, 2008, 16:19:05 pm »
Момичета и аз се интересувам от темата ..... май и аз имам същия проблем  :? Как се справихте със смъкването на DHEA-S и Тестостерона ?