0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
ТАТ и МАТ.
« -: Януари 16, 2008, 15:27:59 pm »
Здравейте!
Помагайте в разчитане на резултати,моля ви!
С хормони и ПКК нещата са добре.
Но ТАТ е 45,5 при норма до 34,а МАТ е 13,7 при норма до 12,какво значи това.
Само като понятия съм ги чувала,даже не знам къде да търся информация.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: ТАТ и МАТ.
« Отговор #1 -: Януари 16, 2008, 17:13:27 pm »
Мисля че завишението е толкова малко,че няма да има нужда от лечение. Ако са по-високи означава Хашимото, но толкова малко може да е нещо моментно.Щом другите ти хормони са добре, няма нищо обезпокоително.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: ТАТ и МАТ.
« Отговор #2 -: Януари 16, 2008, 17:16:40 pm »
Мерси за успокоението.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ТАТ и МАТ.
« Отговор #3 -: Януари 16, 2008, 17:52:10 pm »
Значи при подобно завишение на ТАТ моя ендокринолог каза че, медицината не е математика. Това което можеш да направиш е както ти казах да повториш изсл. в друга лаборатория, да направиш УЗИ на жлезата.
Като повторих /потретих/ изсл., антителата бяха в норма, но като се има предвид че ти плануваш процедура - застраховай се и иди при ендокринолог.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: ТАТ и МАТ.
« Отговор #4 -: Януари 17, 2008, 10:20:41 am »
Аз лично също съм пускала тема за ТАТ и МАТ, виж в търсачката, нещо свързано с тиреоид на Хашимото и ще прочетеш за тях. Далеч съм от мисълта, че ти си с такава диагноза, просто там пише за антителата. Така като гледам стойностите не за ти кой знае колко високи. ТТХ-то ти е страхотно за забременяване. :D Проблемът ти не е в тези антитела според мен. Направи консултация с ендокринолог и можи би с малко селен и аспирин нещата ще си дойдат на мястото.  :wink: Не подминавай този проблем все пак, ако има някакъв проблем, то може би точно сега е времето да се отстрани. ТАТ и МАТ пряко не пречат на забременяването, а на износването. Другия начин да ги вкараш в норми е да забременееш, искрено ти го пожелавам. Успех!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: ТАТ и МАТ.
« Отговор #5 -: Януари 23, 2008, 16:48:50 pm »
Да ги повторя ли в Бодимед,какво мислите.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: ТАТ и МАТ.
« Отговор #6 -: Февруари 24, 2008, 17:11:32 pm »
Може да си пуснеш, аз ходя на ендокринолог. Можеш да си вземеш направление за ендокринолог и той да ти даде направление /по каса/ и да ти пусне TSH и ТАТ или МАТ /едното ще трябва да си платиш ти/, може и антитела /ако е необходимо/. Според лекарите, с които съм говорила, най-надеждните лаборатории са Кандиларов и Бодимед. Най-добрите ендокринолози са /естествено/ в болницата по ендокринология /до Министерство на Земеделието/ и имат добър ехограф за щитовидна жлеза /струва 30 лв./.
Успех и дано не се окаже нещо сериозно!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: ТАТ и МАТ.
« Отговор #7 -: Април 14, 2008, 14:38:52 pm »
Трябва да повторя ТАТ и МАТ, знаете ли на кой ден се правят, че съм забравила и нещо специално имаше ли за тях, да е спокоен човек, да поседи малко преди вземането на кръв, някакви такива неща.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: ТАТ и МАТ.
« Отговор #8 -: Април 14, 2008, 16:52:56 pm »
Няма значение на кой ден от цикъла се правят.Това са атитела.Няма някакви особености освен,ако заедно с тях не пущаш и хормони някакви.
*
Re: ТАТ и МАТ.
« Отговор #9 -: Април 14, 2008, 17:11:39 pm »
Избягвай да пиеш кафе преди изследването-иначе деня няма значение.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: ТАТ и МАТ.
« Отговор #10 -: Април 14, 2008, 17:27:32 pm »
А има ли значение стреса, след малко ще ходя на лазерна терапия за премахване на брадавици, и съм на нокти вече.Исках утре да ходя за изследвания, и да се приключва, но при това положение май ще трябва да изчакам няколко дни да се успокоя. :lol:.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: ТАТ и МАТ.
« Отговор #11 -: Април 14, 2008, 22:11:01 pm »
Момичета,имам въпрос!
Мислите ли че имам Хашимото при много високи стойности на ТАТ и МАТ
ТАТ-47.1IU/ml - реф.ст. до 34
MAT-361.3IU/ml-реф.ст. до12
Това е ново за мен и много се притеснявам.
*
Re: ТАТ и МАТ.
« Отговор #12 -: Април 14, 2008, 22:14:38 pm »
Най-вероятно е Хашимото.
Задължително отиди на ендокринолог!
*
Re: ТАТ и МАТ.
« Отговор #13 -: Април 14, 2008, 22:16:28 pm »
Момичета,имам въпрос!
Мислите ли че имам Хашимото при много високи стойности на ТАТ и МАТ
ТАТ-47.1IU/ml - реф.ст. до 34
MAT-361.3IU/ml-реф.ст. до12
Това е ново за мен и много се притеснявам.

Да, това е Хашимото.Посети ендокринолог, защото трябва да ти направи още изследвания след този резултат и да провери жлезата.
*
Re: ТАТ и МАТ.
« Отговор #14 -: Април 15, 2008, 11:49:28 am »
В момента съм на стимолация.Лекарката каза че ще направим вливания на имуновин между пункцията и трансфера.Мислите ли че това е достатъчно?
*
Re: ТАТ и МАТ.
« Отговор #15 -: Април 15, 2008, 13:57:39 pm »
моля за коментар и на моите ТАТ и МАТ

ТАТ 107,3 (до 34)
МАТ 3,6 (до 12)

малко съм побесняла. Защото пуснах тези изследвания на своя глава. Ендокриноложката ми беше убедена, че щом нямам отклонения в FT3 i FT4 i TSH, значело че ТАТ и МАТ са в норма. Обаче ето че ТАТ е вискок.

Да сменям ендокринолога? и още какво ще кажете за мен....
*
Re: ТАТ и МАТ.
« Отговор #16 -: Април 16, 2008, 11:08:05 am »
И аз съм с хашимото:
ТАТ- 56.8
МАТ-995.2
Моята ендокриноложка ми направи преглед с ехограф и каза,че за сега нямам нужда от лечение и че това положение няма да попречи на инвитро процедурите. Но след лапарото ми се оказа, че ще направим първо един "отчаян" опит за инсеминация /преди инвитрото/ и незнам дали там няма да има проблем.
Другото, което ми обясни лекарката е, че след забременяване /ДАНО!!!/, трябва всеки месец да ходя на контролен преглед.
*
Re: ТАТ и МАТ.
« Отговор #17 -: Април 16, 2008, 15:29:02 pm »
Аз също забременях с много високи ТАТ и МАТ.
От тогава, всеки месец, изследвам само ТСХ и Т4.
Важно е те да са в норма при бременност.

Re: ТАТ и МАТ.
« Отговор #18 -: Април 16, 2008, 17:48:07 pm »
А когато е завишено само ТАТ, а МАТ е в норма, това означава ли синдром на Хашимото?
*
Re: ТАТ и МАТ.
« Отговор #19 -: Април 17, 2008, 18:33:06 pm »
А когато е завишено само ТАТ, а МАТ е в норма, това означава ли синдром на Хашимото?
Също е Хашимото.
Аз да ви се похваля,като по чудо ТАТ и МАТ са ми влезли в норма доста бързо за няма и месец.Странна работа.