0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Олигоастенозооспермия III
« -: Януари 16, 2008, 13:42:20 pm »
Здравейте,

моля за коментар на следната спермограма.Вчера я правихме и сме доста отчаяни със съпруга ми:

Сперметозоидна концентрация 6 млн/мл
Брой нормокинетични сперматозоиди 0.8 млн/мл
общ брой нормокинетични сперматозоиди 3.2 млн
Сперматозоиди с нормокинеза - 14%
.............. с хипокинеза - 18%
.............. с акинеза - 68%

обем 4 мл
рН 8.3
левкоцити - няма
Аглутинати - няма
втечняване - 15'
вискозитет - в норма

Оценка на морфологията по Крюгер
 с нормална морфология - 15%
 с патологична морфология - 85%

въздържание 2 дни

Диагноза : Олигоастенозооспермия III
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Олигоастенозооспермия III
« Отговор #1 -: Януари 16, 2008, 15:22:49 pm »
Здравей!
не се отчайвайте!
много е важно къде е правена спермограмата!
също и специалиста който е направил заключението!
най-добре е да се направи още една за да сте сигурни!
за коментар е най-добре да попиташ д-р Даскалова!
Ние бяхме с такава диагноза, поставена от нея! Вече се радваме на почти 6 мес. дъщеричка!!!
ГОРЕ ГЛАВАТА!  :P
Re: Олигоастенозооспермия III
« Отговор #2 -: Януари 16, 2008, 15:30:48 pm »
Благодаря за куража. Спермограмата е правена в Олимед Варна и е на д-р Росен Чулов. Ще направим втора.Насочиха ни към Плевен.Там имало лаборатория в която освен всичко друго правели и ДНК тест за оплодителната способност.
Вашето детенце по нормален начин ли се получи или не? И някакво лечение предписаха ли на мъжа ти? Защото на моя съпруг нищо не му предписаха, а направо си заговориха за икси, защото нямало друг вариант (поне според тези резултати).
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Олигоастенозооспермия III
« Отговор #3 -: Януари 16, 2008, 15:35:21 pm »
Ако трябва да се каже с една дума - за икси сте, но с коректна терапия и добър ембриолог може и инсе, при случай че ти си О.К.

Обаче, ние с подобна СГ стартирахме, уролог, еднокринолог, 3 месечна терапия с добавки и витамини и стоп на ЦИГАРИТЕ, от 27 мил. общ, отидохме на 97 мил. общ и от ОАЗ /олигоастенозоо/ скочихме на астенозоо. Пак сме за икси, но е друго си е когато матиЯла е в "изобилие" :lol:

Пожелавам ви успех!

п.п. Тая оценка по Крюгер много постна ми си види. :wink:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Олигоастенозооспермия III
« Отговор #4 -: Януари 16, 2008, 16:49:03 pm »
Повторете спермограмата в Пловдив или София (не съм фен на спермограмите в Плевен) и после се консултирайте с андролог. Трябва да се намери причината за намалената концентрация и подвижнотст. Може с лечение да се подобрят нещата.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Олигоастенозооспермия III
« Отговор #5 -: Януари 16, 2008, 22:13:26 pm »
Не може от 1 спермограма да се насочват хората към икси. Трябва да се посетят уролог,андролог,ембриолог и да се назначат редица изследвания за да се намери причината в намалената подвижност и брой сперматозоиди и тогава да бъде назначено лечение.
*
Re: Олигоастенозооспермия III
« Отговор #6 -: Януари 16, 2008, 23:21:48 pm »
Здравейте,
моля за коментар на следната спермограма.Вчера я правихме и сме доста отчаяни със съпруга ми:
Цитат


Няма какво да се отчайвате,а повторете спермограмата. Ако вие сте отчаяни,то ние направо трябва да се гръмнем(образно казано :wink:) - с под 1млн/мл и нормокинетични под 5%.. :?  :? Но вместо да се отчайваме,направихме икси - неуспешно,но пък поправителния е скоро!!! :D
Кураж!
« Последна редакция: Януари 16, 2008, 23:25:17 pm от Counterfeit »


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Олигоастенозооспермия III
« Отговор #7 -: Януари 16, 2008, 23:38:08 pm »
на мен пък не ми се вярва да е с 15% по Крюгер като гледам другите параметри  :balk_161:
хич не се разкарвайте до Плевен- от сега ще ви кажа, ще му изпишат Харвест
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Олигоастенозооспермия III
« Отговор #8 -: Януари 17, 2008, 08:50:56 am »
Къде според вас е добре да се направи втората спермограма - в Пловдив, в София или във Варна? Така като чета из другите теми ние сякаш клоним към Пловдив. Мисля да се свържа с д-р Даскалова и да пробваме при нея. Според това което прочетох, ми се струва, че тя ще ни даде едно безпристрастно и компетентно мнение. Надявам се също да ни насочи и към компетентен уролог. Мъжът ми не е посещавал такъв досега.
Искам да ви попитам и още нещо: Може ли лошите данни да са резултат и от това,че той е с грип и пиеше лекарства за него? Нищо сериозно - парацетамол (за температура), разни дражета за гърло, капки за нос - такива неща.
А за сега като начало съм му взела билки - бабини зъби и магарешки бодил. Мисля да му взема и малко витамини и антиоксиданти.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Олигоастенозооспермия III
« Отговор #9 -: Януари 17, 2008, 09:24:32 am »
Най-добре е при д-р Даскалова!
И ние сме от Варна, но ходихме при нея! Даже и там родих, но това е друга тема!
Хубаво сте решили с билки, но не е зле да се вземат и Трибестан, Вит. Е, Л-карнитин. Това поне беше предписала д-р Мели!
Но все пак нека да ви направят още една спермограма!!! И да ви предпишат лечение с точните дози за вашия случай!
Честно казано, не сме ходили при този доктор, но като цяло Олимед не ми е по вкуса! :wink: 
Ние бяхме с икси, да но това няма значение! Важен е резултата! Като дойде останалото остава само спомен!!! :P
Re: Олигоастенозооспермия III
« Отговор #10 -: Януари 17, 2008, 12:58:36 pm »
Защо не направите спермограма при д-р Александров във Варна
*
Re: Олигоастенозооспермия III
« Отговор #11 -: Януари 19, 2008, 13:30:59 pm »
Преди да се хвърлите с главата напред за ИКСИ, направете една спермограма при Мели. Ние тръгнахме от азооспермия. Имам 2 ИКСИ-та и 4 инсета. Благодарение на Мели и д-р Даскалов я докарахме до естествано забременяване.

*
Re: Олигоастенозооспермия III
« Отговор #12 -: Януари 19, 2008, 14:53:49 pm »
Д-р Даскалова е прекрасен избор. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Олигоастенозооспермия III
« Отговор #13 -: Януари 20, 2008, 01:44:23 am »
И ние сме с подобна спермограма,lea2003, и със същата диагноза.И нас веднага ни насочиха към ИКСИ, но решихме да изчакаме,и Трибестан пие, и L-карнитин,и витамини,и чайове варя, мед и орехи яде, не е пушач, спря алкохола, сега ще почва и ProXceed.И след 1 година към диагнозата му се прибави и "терато". Мисля, че всичко е много индивидуално и всеки организъм се повлиява по различен начин, при някои мъже се подобряват резултатите след лечение, при други не.Док. ми каза че с тази спермограма шансовете ни за естествено забременяване са 50/50. Въпрос на късмет.Е, ние го нямахме, затова мисля тази година да правя ИКСИ, щото и годинките ми са множко. Не се страскайте от сухите цифри в спермограмата, ако утре направи друга, те може да са коренно различни.Успех!
Re: Олигоастенозооспермия III
« Отговор #14 -: Януари 20, 2008, 13:49:58 pm »
на мен пък не ми се вярва да е с 15% по Крюгер като гледам другите параметри  :balk_161:
хич не се разкарвайте до Плевен- от сега ще ви кажа, ще му изпишат Харвест

:good_post:
Re: Олигоастенозооспермия III
« Отговор #15 -: Януари 21, 2008, 09:32:09 am »
Благодаря на всички, който се включиха със съвети и споделиха техния опит. Решихме да направим още една спермограма, но след малко лечение с билки и витамини. Много са ми полезни вашите напътствия относно мястото на което да се направи изследването и специалиста към който да се насочим. Макар да ми е по-далеко, мисля да отидем до Пловдив и да се срещнем с д-р Даскалова. Сега на мен ми предстоят хормонални изследвания. Ще видим какво ще излезе там. Ще съберем всичко и ще се насочим към добър специалист. Надявам се да стигнем до положителен резултат. Все пак от новогодишната баница и двамата изтеглихме късметчета с "бебе". Хващам се като удавник за сламка май, но надеждата умира последна.