0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
 Привет момичета, ще помоля да ми отговорят всички, чийто мъже са преживели операция от варикоцеле и какви са били  после оплакванията, ако въобще е имало такива... И така на моята половинка операцията мина средата на ноември месец при д-р Кацаров. Всичко си мина наред, паднаха и оттоците, махнаха конците, изчезнаха и синините и подутината при разреза спадна, но напоследък се оплаква от болка на самия тестис/оперирания/. При лек допир или подчукване си го боли. Чудим се дали това е нормално, дали ще отшуми и необходимо ли е да се консултираме с доктора преди да изтекат дадените ни 6 мес, преди да го посетим. Предварително благодаря и на всички успех в общото ни начинание през 2008г. :)
Re: Отново за варикоцеле и последствията...
« Отговор #1 -: Януари 15, 2008, 00:25:08 am »
Моят съпруг се оперира при д-р Кацаров през април 2007 г. Нямаше никакви оплаквания, много бързо се възстанови и тръгна отново на работа. Затова ми се струва, че е добре отново да се консултирате с д-р Кацаров, нищо, че не са минали 6 месеца. Както се казва - от много питане глава не боли...
*
Re: Отново за варикоцеле и последствията...
« Отговор #2 -: Януари 15, 2008, 16:15:39 pm »
Моят мъж е опериран през февруари 2007
Около 8 месеца се оплакваше от лека болка в тестиса, болка по кракът надолу.
Посетихме д-р Кацаров на 6тия и 8мия месец след операцията. Той беше много отзивчив, дори го прегледа с ехографа. Нямаше причини за тревога.

Вече почти година след операцията няма оплаквания или болка.
*
Re: Отново за варикоцеле и последствията...
« Отговор #3 -: Януари 17, 2008, 12:55:49 pm »
Благодаря ви момичета, много сте отзивчиви :)
Re: Отново за варикоцеле и последствията...
« Отговор #4 -: Януари 19, 2008, 00:23:35 am »
При нас болка имаше преди операцията. След това - не.
*
Re: Отново за варикоцеле и последствията...
« Отговор #5 -: Януари 19, 2008, 11:31:17 am »
И при моя мъж имаше болка няколко месеца след операцията (правена е при проф. Цветков :x), появи се и хидроцеле, което още не е изчезнало напълно (1.5 г. по-късно).
Ако забележите подуване или се усили болката - отидете при д-р Кацаров.
Стискам палци за добри резултати на контролата.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Отново за варикоцеле и последствията...
« Отговор #6 -: Януари 19, 2008, 13:22:23 pm »
И моя мъж го оперира Кацаров. Първите три месеца бяха ужасни, а след това продължи да чувства придърпване. Почти 10 месеца изпитваше дискомфорт, но като дойде резултата - всичко се забравя. Иначе, ако нямате възможност да се консултирате с Кацаров, то поне го направете с хирург.

*
Re: Отново за варикоцеле и последствията...
« Отговор #7 -: Януари 22, 2008, 18:36:59 pm »
Аз тука да си питам.Тия дни нещо все ме дърпа към мястото на разреза,нещо ме стяга знам ли и аз какво.И като пипам мястото отдолу сякаш въже минава.Нормално ли е това?
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Отново за варикоцеле и последствията...
« Отговор #8 -: Януари 22, 2008, 20:04:48 pm »
И при мъжа ми се появи хидроцеле след операцията на варикоцеле. Оперираха и него, вече 3 години няма оплаквания. Успех!
*
Re: Отново за варикоцеле и последствията...
« Отговор #9 -: Януари 23, 2008, 14:06:06 pm »
Аз тука да си питам.Тия дни нещо все ме дърпа към мястото на разреза,нещо ме стяга знам ли и аз какво.И като пипам мястото отдолу сякаш въже минава.Нормално ли е това?

Хм, май е нормално. Милото и той се оплакваше от същото. Отиде на хирург и му казаха, да свиква. Беше леко стреснат. С времето тези придърпвания се поразредиха. И сега ги усеща, но през седмица или две и то еднократно. Явно всяко нещо си иска времето.

*
Re: Отново за варикоцеле и последствията...
« Отговор #10 -: Януари 24, 2008, 14:28:00 pm »
Свързано е с хидроцелето.Така ли?
*
Re: Отново за варикоцеле и последствията...
« Отговор #11 -: Януари 28, 2008, 16:43:27 pm »
Ами милото няма хидроцеле, но най-добре е да се консултираш с лекар.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Отново за варикоцеле и последствията...
« Отговор #12 -: Януари 29, 2008, 17:50:27 pm »
При мъжа ми поне три месеца имаше лека болка и придърпване.
А имате ли подобрение след това.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Отново за варикоцеле и последствията...
« Отговор #13 -: Април 02, 2008, 17:47:57 pm »
Аз искам да ви попитам колко време след операцията ,може да се подобри сперматогенезата?! И има ли момичета ,които са забременели скоро след операцията?

Благодаря ви предварително!!!
*
Re: Отново за варикоцеле и последствията...
« Отговор #14 -: Април 03, 2008, 19:06:45 pm »
Към въпросите на Люба искам да добавя има ли предварителни симптоми на варикоцелето?
Благодаря Ви много!
 
*
Re: Отново за варикоцеле и последствията...
« Отговор #15 -: Април 03, 2008, 19:40:34 pm »
меги, люба, отговарям доколкото знам

варикоцелето няма предварителни симптоми.Поне моят мъж нямаше абс. никакви оплаквания. Направихме спермограма, което беше трагична, отидохме на андролог и той установи варикоцелето- IIIта степен

Последва операция, прием на шепи витамини, добавки, билки и подобрение има- подвижност, брой, обем е почти в норма. Морфологията обаче мръдна само с 2% (от 2->4%)
Вече 1г и 2 месеца след операцията- бременност няма. Дори опитахме 2 инсеминации и пак нищо. Ще правиме инвитро.

Но ние просто попадаме в онези 40% , които не постигат бременност след операцията.
Тук има много момичета от статистиката "60% успели", някои на 3тия месец след операция, други на 7ми,8ми....година даже.

Късмета е важен, дано го имате.
*
Re: Отново за варикоцеле и последствията...
« Отговор #16 -: Април 03, 2008, 20:09:25 pm »
АИДА, мерси много за инфото, но се интересувах, защото поне засега сме с мъжки фактор, а не сме ходили на андролог, а и правихме вече едно инсе, от което засега чакаме резултата. На брой го докарваме, засега имаме влошена подвижност и морфология, но все пак не е много.
 
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Отново за варикоцеле и последствията...
« Отговор #17 -: Април 03, 2008, 21:28:55 pm »
Меги, понякога може да има тежест като симптом при наличие на варикоцеле. А може и нищо да не се усеща.

*
Re: Отново за варикоцеле и последствията...
« Отговор #18 -: Април 03, 2008, 22:09:13 pm »
Меги, понякога може да има тежест като симптом при наличие на варикоцеле. А може и нищо да не се усеща.

Златулка: бягам да питам мъжо дали усеща нещо :-) И мерси!
 
*
Re: Отново за варикоцеле и последствията...
« Отговор #19 -: Април 04, 2008, 07:48:14 am »
Благодаря много момичета...Дано не сме в 40%...защото тогава направо към 4-ти километър отивам...