0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Изследвания за лупус
« -: Януари 13, 2008, 21:26:36 pm »
Момичета, дали можете да ми кажете какви изследвания се правят при съмнение за лупус? Доктора последния път промърмори "...дали пък не е някакъв лупус" та ми настръхна косичката :?


*
Re: Изследвания за лупус
« Отговор #1 -: Януари 13, 2008, 21:55:55 pm »
Имам една приятелка с лупус, та днес си говорехме, че трябва да направи някакви контролни изследвания и едното е АНА, другите не знам.
*
Re: Изследвания за лупус
« Отговор #2 -: Януари 24, 2008, 08:14:27 am »
Дани, ти имаш ли някакви симптоми за лупус? А и то това не беше ли генетично заболяване?
Re: Изследвания за лупус
« Отговор #3 -: Януари 24, 2008, 09:14:02 am »
Да, това е вид генетично заболяване.
Аз имам позната с лупус и е майка на тризначки. Едва след като е забремяняла, са и казали, че заради заболяването, не трябвало да забременява.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Изследвания за лупус
« Отговор #4 -: Януари 24, 2008, 14:46:23 pm »
Момичета, лупуса не е ли автоимунно заболяване?
Re: Изследвания за лупус
« Отговор #5 -: Януари 24, 2008, 14:49:23 pm »
Да, автоимунно заболяване е и е доста тежко. Има различни форми на лупуса. Може да бъде кожен, системен.
Re: Изследвания за лупус
« Отговор #6 -: Януари 25, 2008, 00:44:46 am »
  Благодаря за линка! При мен симптомите включват проблеми със ставите, Хашимото и  завишени антифосфолипидни антитела . Тези симптоми май могат да бъдат както изява на лупус, така и самостоятелни имунологични проблеми?   Този лупусен антикоагулант не съм го изследвала. Дали да него пусна на своя глава??? Най-много да ме нахока доктора :oops:


*
Re: Изследвания за лупус
« Отговор #7 -: Януари 25, 2008, 06:50:46 am »
Да ти кажа нищо не разбирам така че питай и друг.Даже не знам дали това е изследването за лупус, но ти дадох сайта заради термина лупусен.Просто знам че няма много болни с това и едва ли някой скоро с опит ще пише в темата ти.Направи каквото е необходимо, но мисля че ако имаше лупус досега щеше да знаеш.
*
Re: Изследвания за лупус
« Отговор #8 -: Януари 25, 2008, 13:38:25 pm »
И мойта приятелка, която има лупус, проблема й е в ставите. дани, а ти говори ли с Конова за лупуса?
Re: Изследвания за лупус
« Отговор #9 -: Януари 25, 2008, 14:17:46 pm »
Не съм ходила при нея...то проблема едва сега започвам да го разнищвам :?Ще говоря отново с д-р Стаменов и каквото той каже....


*
Re: Изследвания за лупус
« Отговор #10 -: Януари 25, 2008, 14:22:28 pm »
Дани, задай си въпросите на доц. Конова по мейла. Та непременно ще ти даде съвет. После можеш да пратиш кръв с куриер до Плевен.
Все пак Стаменов не е имунолог. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Изследвания за лупус
« Отговор #11 -: Януари 25, 2008, 14:31:39 pm »
Става ли така? В смисъл дали тя отговаря на такива въпроси. Моите имунологични изследвания са в досието ми в клиниката - дали ще ми ги дадат за да направя копие?


*
Re: Изследвания за лупус
« Отговор #12 -: Януари 25, 2008, 15:17:33 pm »
Няма причина да не ти ги дадат. Те са си твои.
Доц. Конова винаги отговаря на мейлите, дори да не си й пациент.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Изследвания за лупус
« Отговор #13 -: Януари 26, 2008, 22:42:46 pm »
На мен ми правиха такова иzследване zаради zавиШените антифосфолипидни антитела. Влиzаха в пакета zа тромбофилия. Така че няма да е беzполеzно да го направиШ.
*
Re: Изследвания за лупус
« Отговор #14 -: Януари 27, 2008, 07:46:21 am »
Няма причина да не ти ги дадат. Те са си твои.
Доц. Конова винаги отговаря на мейлите, дори да не си й пациент.
Абе да ти кажа аз съм й пациентка и имах един случай в който не ми отговори а беше много важно за дозите на вливанията,в какво,как и т.н. Накрая звъннах в Плевен и някаква сестра ми обясни как да стане.
Re: Изследвания за лупус
« Отговор #15 -: Януари 27, 2008, 12:25:03 pm »
Няма какво да се мотая - смятам да си запиша час  и да отида направо там с изследванията. Дали обаче се чака много за часове? Февруари съм отпуска от 4-ти до 18-ти . Направо ще звъня утре за час  :ask:


*
Re: Изследвания за лупус
« Отговор #16 -: Януари 28, 2008, 15:34:20 pm »
Не съм имала проблеми за часовете. Обикновено за два-три дни напред най-много.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Изследвания за лупус
« Отговор #17 -: Септември 02, 2010, 16:54:51 pm »
Ще използвам тази тема за да не пускам друга на същата тематика.

Момичета, искам да попитам къде да изследвам тези неща:
LA   lupus anticoagulant
PC
PS free
APC resistence
AT III

Второто и третото открих че ги правят в Бодимед, ама другите нямам идея. Назначиха ми ги от чужбина и сега се чудя къде да ги изследвам  :?

Re: Изследвания за лупус
« Отговор #18 -: Септември 02, 2010, 22:12:15 pm »
надеж,
моя приятелка си направи изследванията (имунологични) в Александровска болница. При нея се оказа, че има лупус. Също така правят тези изследвания и в клиничната имунология на болница Свети Иван Рилски.
Re: Изследвания за лупус
« Отговор #19 -: Септември 03, 2010, 08:48:15 am »
благодаря ти, днес ще им се обадя  :)