0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Имуностимулатор преди инвитро
« -: Януари 11, 2008, 21:55:07 pm »
Момичета, иска ми се да си взема нещо за подсилване на имунната система, защото сега в сезона на грипа, не бива да се разболявам точно преди инвитрото.
Дайте ми идеи. Мисля си за Цитросепт.
*
Re: Имуностимулатор преди инвитро
« Отговор #1 -: Януари 11, 2008, 21:58:09 pm »
 И аз пих Цитросепт.Мисля ,че ми помогна,защото по време на стимулацията се случи два -три пъти да контактувам с настинали хора,но не се заразих.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Имуностимулатор преди инвитро
« Отговор #2 -: Януари 12, 2008, 11:09:15 am »
Момичета, започнах да чета за имуностимулаторите и се замислих, че на моя приятелка, която е бременна след инвитро, са й изписали хапчета, които подтискат имунната система, за да успее ембриона да се задържи. А аз искам да направя точно обратно - да засиля имунитета си.  :balk_159: Незнам дали е правилно и дали вместо да си помогна, няма да си навредя  :balk_160: Затова по-добре да не взимам нищо.

Спомням си при първия опит, пак по същото време на годината, върлуваше страшен грип - бяхме 4 момичета, от които нашата nadyn - подсмърчаща и настинала, а всички останали здрави и се пазехме... Казаха ни даже да ходим навън с маски и тъмни очила.
Е, знаете какво се случи - от всички нас четирите, само Надето успя.  :balk_21:

Та, реших - няма да пия нищо подобно.

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Имуностимулатор преди инвитро
« Отговор #3 -: Януари 12, 2008, 12:10:02 pm »
Точно това щях да ти пиша.
Мин. година за първото икси се пазих много, работех с клиенти тогава и върлуваше някакъв вирус, работех с маска пиех само вит. С и проветрявах често.
Проветрявай помещението, ако бачкаш с много хора и след пункцията си вземи болничен или отпуск.
Късмет Миси! Мноооооооого късмет!  :goodluck:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Имуностимулатор преди инвитро
« Отговор #4 -: Януари 12, 2008, 12:32:51 pm »
И аз съм против имуностимулаторите, ин витрото е един вид трансплантация. За съжаление прескачаме някои етапи от естественото зачеване, когато организмът има достатъчно време да се подготви за намаляване на локалния имунен отговор на матката и за успешна имплантация на ембриона. Ние, общо взето изневиделица си вкарваме "чуждо тяло" и докато организмът ни се "усети", че става въпрос за бебе и че трябва да образува имуносупресори, първоначално започва да се "защитава". Сигурно не е добре и да сме болни в този момент, но явно при Надето имунната защита е била ангажирана с вирус и докато се сети за бебето...не случайно зачеването се нарича "Чудото на живота".
Дано "зимно-пролетната умора" донесе на всички по едно-две такива Чудеса!

Миси, пази се и най-добре, както казва Евро, вземи си болничен и се покрий, забрави за работа, и аз мисля така да направя, защото бачкам в училище, а децата, за съжаление, са най-добрата мишена за вируси.
*
Re: Имуностимулатор преди инвитро
« Отговор #5 -: Януари 12, 2008, 13:30:01 pm »
А какво прави имуновенина преди инвитрото? Отслабва или засилва имунната система? 8O   Аз от цитросепт съм много доволна,но откакто го пия останах без овулации, така че не прави и ти тази грешка.Много е полезен,но не за момичета които ще бременеят.

Моя приятелка пък от доста години постоянно взема Цитросепт (зимата), а пък и двата пъти забременя веднага докато решиха, че ще имат дете. Явно не при всеки е едно и също. Най-добре да не се взема нищо, просто трябва повече да се пазите и да не контактувате с "рискови" хора.
 
*
Re: Имуностимулатор преди инвитро
« Отговор #6 -: Януари 16, 2008, 12:41:11 pm »
Ехинацея!
Няма да ти навреди при всички случаи. Миси, миличка много внимавай, да се опазиш баш сега. Да не припомням моя горчив опит с разболяване на финала на стимулацията :(
В очакване ....
*
Re: Имуностимулатор преди инвитро
« Отговор #7 -: Януари 16, 2008, 16:26:40 pm »
Аз съм фен на Осцилококцинум. Пия по една доза седмично и да чукна на дърво има ефект.
Лично на мен също не ми допада идеята за нещо по-силно имуностимулиращо.
Ехинацеята е отровна за бременни и трябва да се внимава!


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Имуностимулатор преди инвитро
« Отговор #8 -: Януари 16, 2008, 17:10:33 pm »
Четох за колоидно сребро, но в указанието не пише вредно ли е за бременни.Обадих се на производителя,но беше много груб и не ми каза нищо.
*
Re: Имуностимулатор преди инвитро
« Отговор #9 -: Януари 16, 2008, 17:12:50 pm »
Аз пия Изопринозин, по схема.

[/url]
*

    everything_possible

  • ****
  • 957
  • Всичко е възможно, ако го пожелаеш истински.
Re: Имуностимулатор преди инвитро
« Отговор #10 -: Януари 16, 2008, 17:48:49 pm »
Аз съм пила Lactoflor BioPlus- укрепва имунната с-ма и няма никакви противопоказания дори ако не греша е добре да се приема по време на бременност.Съдържа 1 600 000 жизненоспособни млечно кисели бактерии Lactobucillus Bulgaricus,активиращи се при попадане в храносмилателната с-ма.
ВЯРВАЙ! Мечтите се сбъдват!
*
Re: Имуностимулатор преди инвитро
« Отговор #11 -: Януари 16, 2008, 18:07:42 pm »
Аз съм пила Lactoflor BioPlus- укрепва имунната с-ма и няма никакви противопоказания дори ако не греша е добре да се приема по време на бременност.Съдържа 1 600 000 жизненоспособни млечно кисели бактерии Lactobucillus Bulgaricus,активиращи се при попадане в храносмилателната с-ма.

А, такова и аз имам, ама го пия не като имуностимулатор, а защото от 3 месеца пиене на антибиотици гъбясах отвсякъде. :lol:Няколко часа след противогъчковите препарати се взимат тези.Сега съм на вълна пчелен прашец, но първо ще проуча пречи ли нещо.