0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Благотворителна инициатива за мъжете с репродуктивни проблеми

Проект - Оценка на спермалните показатели при мъже с репродуктивни проблеми

Колектив - университетски преподаватели и специалисти с ръководител д-р Мариела Даскалова, главен асистент към Катедра Анатомия, хистология и ембриология в МУ-Пловдив

Финансиране - МУ-Пловдив осигурява базата, апаратурата и заплаща реактивите и консумативите, а специалистите участват със своя безплатен доброволен труд

База - МУ Пловдив

Дейности - всеки включен в проекта мъж ще получи според неговия конкретен проблем всички или някои от следните дейности:

= оценка на рисковите фактори по отношение на сперматогенезата от страна на професия, начин на живот, диета, заболявания, сексуално поведение и т.н.
= един или няколко спермални анализа от лекар-ембриолог
= тест за фрагментация на ДНК на сперматозоидите
= консултация и преглед при уролог
= оперативно лечение на варикоцеле, кисти на епидидима, тумори на тестиса, хипоспадия, фимоза и други урологични проблеми
= проследяване на спермалните параметри двукратно пост оперативно
= консултация с антрополог, антропометрия, оценка на соматотипа и разпределението на мастната тъкан в тялото
= консултация с диетолог и насоки за оптимизиране на теглото
= консултация на пациенти с болни от шизофрения в рода
= обработка на еякулата при ХИВ позитивни пациенти

Заплащане - всички изброени дейности са безплатни

Обем - в проекта за 2008 г. ще бъдат включени 100 мъже от двойки с репродуктивни проблеми, членове на сдружение "Зачатие".

Записване - тел. 0898 99 55 32
Д-р Мариела Даскалова
« Последна редакция: Февруари 12, 2008, 15:19:51 pm от Мели »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Браво, чудесна инициатива.
Благодарим ти, Мели  :youwoman:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Поздравления за инициативата!
Благодаря на Мели и другите лекари,които участват!
 :balk_47:
ТОВА Е ЧУДЕСНО!!!
БРАВО МЕЛИ НАИСТИНА ВСИЧКИ ТУК ТИ ДЪЛЖИМ МНОГО.
ДАНО ИМА ПОВЕЧЕ ЛЕКАРИ КАТО ТЕБ.


:youwoman: :youwoman:
Поздравления, Мели!
Много добра инициатива!
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Мели, ти никога ли не се спираш???  :lol:
Невероятна си! Благодаря ти!
 :youwoman: :bighug:

*
Мели, ти си нашето англелче!
Дори и на рожденния си ден правиш подаръци на другите!

Много си те обичаме, да знаеш!

Не мога да повярвам,че има все още такива хора!
Хиляди благодарности на вас-д-р Даскалова,и на всички ваши колеги от Пловдив!
Начинанието ви е  :cool:
Просто нямам думи,с които да напиша какво давате на всички нас по този начин!
В такъв момент ние имаме нужда от добра дума и от надежда,а вие.....
:balk_47:
Колебая се дали да ви се обадя,защото сме от Варна,и защото има сигурно доста по-нуждаещи се от тази благотворителност-хора без средства!
Нека мястото остане за тях!

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
*
Мели, ти си истинско съкровище.
Благодаря ти.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Ще дам малко пояснения, за да не отговарям лично на всеки.

Няма никакви ограничения за включване в програмата - възрастови, географски, по причини за инфертилитета, първичен или вторичен, вкл. и за партньорката, предишни провеждани изследвания, лечение или АРТ процедури, предишни мои пациенти или нови и т.н.

Няма предварителни условия и изисквания, освен услвието по подразбиране да става въпрос за двойка с инфертилитет.

Не съм обявила работно време, защото приемам и в почивните дни (съобразявайки се с хората извън Пловдив). Примерно тази събота ми е посветена на морето. Необходима е само предварителна уговорка.

Душка, не спирам, защото това ми е работата, а работата е моят живот и моята любов, и моят начин на мислене и състояние на духа. Е, все някога ще се пенсионирам или ... ще спра в друг живот.  :balk_69:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Мели, това с пенсионирането ми е трудно да го асимилирам. И за друг живот ми е трудно да повярвам.
Иначе инициативата е чудесна и много двойки имат нужда от това.  :youwoman:

Инициативата е чудесна - Може би защото от скоро се интересувам по-активно от проблема... Резултатите от първата спермограма на нашия татко са много стряскащи (тестът го правихме в Сибалаб) и още не мога да реша какво трябва да предприема ...
Може ли съвет ... моля???
Дали да предприемем още една спермограма или ...
за да повярваш в доброто, трябва да започнеш да го правиш!
*
Инициативата е чудесна - Може би защото от скоро се интересувам по-активно от проблема... Резултатите от първата спермограма на нашия татко са много стряскащи (тестът го правихме в Сибалаб) и още не мога да реша какво трябва да предприема ...
Може ли съвет ... моля???
Дали да предприемем още една спермограма или ...

Цибалаб не е ли просто лаборатория?
Спермограмата трябва да е направена при специалист по стерилитет.
Задължително я направете наново.Тук, в този подфорум ще намериш кои са най-добрите доктори, които правят спемограми и сама ще решиш при кого да отидеш според географското си местонахождение.
Макар, че ние сме от Разград, а спермограмите сме ги правили във Пловдив, Варна, Плевен и София.
Успех.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Мели, поздравления и от мен. Ти си съкровище.  :D

*

    kremi74

  • *
  • 31
  • Музиката е моят живот
Благодая на д-р Даскалова,за изключителното внимание което ни отделя!Аз съм възхитена!!!Само разговарях с нея по телефона,но скоро имаме среща и искрено се надявам,да съхраня възхищението си завинаги!!!Моят реверанс към Вас!!!Нека всички да бъдат толкова всеотдайни колкото Вие!!!Бъдете здрава,нуждаем се от Вас!!!Много успехи!!! :balk_102: :balk_47: :bighug:
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Креми, "на живо" ще останеш още по-приятно изненадана :lol: Невероятна е :D

*
Креми, "на живо" ще останеш още по-приятно изненадана :lol: Невероятна е :D

Това ние с Яшо го подкрепяме на 101% !!!!!  :D
Цитат
... Обем - в проекта за 2008 г. ще бъдат включени 100 мъже от двойки с репродуктивни проблеми, членове на сдружение "Зачатие" ...

Бройката от 100 мъже, запълнена ли е?
Обещах на Ganka:)
*

    smile76

  • *
  • 201
  • Ако искаш да светиш на другите,трябва сам да гориш
И аз искам да разбера късно ли е да се включим в програмата?
Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

С риск и аз да стана досадна ще попитам-(макар да предполагам какъв е отговора)приключил ли е този проект?И също така само за семейства,които имат член в сдружение "Зачатие"ли се отнася това?
Малко късно идва въпроса ми знам,но януари месец,за съжаление,все още не бях открила моето спасение и извор на надежда -Форум Зачатие! :oops: