0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Спермограма-резултати
« -: Декември 16, 2005, 22:52:50 pm »
Ето и новата спермограма, която е направена в център "София"
Въздържание: 4 дни
обем на еякулата: 3.4 мл
рн: 7.7
вискозитет: нормален
концентрация на сперматозоидите: 2.5 млн/мл
общ брой в еякулата: 8.5 млн
обща подвижност %: 42
% с нормокинеза: 14
% с хипокинеза: 28
% с акинеза 58
брой номокинетични сперматозоиди/мл: 350 000
общ брой нормокинетични: 1 190 000
аглутинация: не
агрегация: не
левкоцити: 7-8
епителни клетки: не
еритроцити: не

Морфология

% сперматозоиди с нормална морфология: 3
% с отклонения в морфологията: 97
- % с главични дефекти: 36
- % с шийни дефекти: 14
- % с опашни дефекти: 18
- % с цитоплазматичен остатък: 26
- % клетки на сперматогенеза: 3

Teratoospermia index: 1.6/нормални стойности > 1.6/

Заключение: Olygoasthenoteratozoospermia
Доктор Кацаров е изписал Нолвадекс от 10 mg и Оксибор.

Моля Ви за коментар на спермограмата и ако може  да ми обясните какви са шансовете  за инсеминация и инвитро. Половинката е говорил с доктора и той му е обяснил, че след приема на лекарството шансовете за нормално забременяване са около 30 % и че лекарството действа 6 месеца след приема. Той /половинката/ не е много запознат с нещата та се чудя дали е разбрал правилно.

Благодаря Ви и Весели празници.

ПП Незнам дали влязох с името си. Аз съм "Ime"
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Спермограма-резултати
« Отговор #1 -: Декември 16, 2005, 23:45:04 pm »
А варикоцеле има ли? хормони?
Незнам много са ниски тези резултати...
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
Спермограма-резултати
« Отговор #2 -: Декември 17, 2005, 00:13:41 am »
Не е правил хормонални изследвания а за варикоцеле Кацаров прави преглед и каза, че е всичко е наред.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Спермограма-резултати
« Отговор #3 -: Декември 17, 2005, 11:47:09 am »
с тези резултати в момента бихте имали шанс единствено с ИКСИ.
изключително малък брой сперматозоиди, намалена подвижност, изключително лоша морфология.
следва да се търси старателно причината за това състояние у мъжа и да се опитва с лечение (сериозно) да се подобри положението.

за момента картинката е трагична, да се надяваме, че след приема на лекарството и изтичането на съответния период, нещата ще се подобрят.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Спермограма-резултати
« Отговор #4 -: Декември 17, 2005, 19:32:11 pm »
Jam, благодаря за отговора и надеждата, че изход винаги има, незивисимо колко е лоша ситуацията. Възхищавам се на всички момичета от форума и им пожелавам успех в тежката битка и късмет.

ЖИВОТА Е БОРБА
БОРБАТА Е УСПЕХ
УСПЕХА Е ЩАСТИЕ
БОРИ СЕ ЗА ДА СИ ЩАСТЛИВ
*

    nowa

Спермограма-резултати
« Отговор #5 -: Януари 13, 2006, 05:48:17 am »
Реших и аз да се включа в темата. Мен също ме вълнува това лечение с Нолвадекс, защото в показнията на лекарството пише съсвем други заболявания и много моля, ако има някой компетентен да си каже мнението. Ime, от това което си написала не става ясно дали лекрството действа до 6-тия месец след като се приема или от 6-тия нататък/простете ме за невежеството :oops: /. С две думи много ме вълнува доколко е безопасен приема на Нолвадекса и забременяване на половинката по време на лечението дали не е опасно. Та след всички тези излеяния да си дойда на думата. Мъжа ми имаше лоша спермограма/е не беше безнадеждна, но под нормата/и ни казаха че с такава спермограме сме за ИКСИ. Д-р Кацаров му каза че има Варикоцеле и ако иска може да се оперира ако иска- Нолвадекс. Той избра да опита първо с лекарства и още след 1 -вия месец от лечението му забременях. Не знам дали причината за забременяването е в Нолвадекса, но е факт. Според мен опитайте с лекарството пък може и да се получи.
*

    Anonymous

Спермограма-резултати
« Отговор #6 -: Януари 16, 2006, 06:06:41 am »
Здравей Nowa.
Най-напред ще започна с поздравления и ти пожелавам лека и безпроблемна бременност.
От това, което съм написала не става ясно кога действа лекарството, защото съпругът ми не е сигурен какво точно му е казал доктора. Аз,  като прочетох листовката не можах да разбера нищо и ми е малко притеснено с приема.
Бяхме решили да изчакаме малко, защото сега  пие разни билки от рода на магарешки бодил, но не мисля, че това би променило драстично резултатите и след, като прочетох написаното от теб сигурно ще започваме с лечението.
Забременяване по време на лечение с Нолвадекса не мисля, че е опасно, след като докторите не предписват въздържание, но най-добре се консултирай с твоя лекар.
Спермограма-резултати
« Отговор #7 -: Януари 16, 2006, 06:09:32 am »
"Госта" съм аз.