0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #100 -: Юни 25, 2008, 08:29:58 am »
Добро утро мили дами!!!нова съм тук,имах спонтанен аборт през май,правя изследвания ,въпреки всички да ми казват че по-принцип не е неоходимо..може и не съм за тази тема,ама да се оплача.. аз съм разочарована от моя гинеколог,предписа ми Клостилбегит без да ми каже да си направя цветна снимка,вчера се поразрових тук във форума,и исках още някакви изследвания да направя ,а тя ми дава вече "зелена светлина",а сме направили само ПКК и хламиди,утре ще правя токсоплазмоза и кръвна захар,не трябваше ли още някакви изледвания??Мисля от следващият месец вече да правим опити,нямам търпение...Желая ви един хубав и слънчев ден :oops: :balk_5: :balk_5:

*

    Assi

  • **
  • 119
  • Вярвам, че ще ни се случи най-хубавото
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #101 -: Юни 25, 2008, 10:22:05 am »
Здравей!
Съжалявам за загубата.
Дано следващия път изкараш без проблем бременноста!
Може би лекарят ти не те праща на цветна снимка, защото вече си успяла един път да забременееш. За това навярно смята че нямаш проблем с тръбите, защото ако и двете тръби бяха запушени, яйцеклетката и сперматозоидите нямаше как да се срещнат и да се случи чудото. Въпреки това не е излишно и второ мнение на още един гинеколог.
Желая ти успех!

*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #102 -: Юни 25, 2008, 10:34:05 am »
Здравей!
Съжалявам за загубата.
Дано следващия път изкараш без проблем бременноста!
Може би лекарят ти не те праща на цветна снимка, защото вече си успяла един път да забременееш. За това навярно смята че нямаш проблем с тръбите, защото ако и двете тръби бяха запушени, яйцеклетката и сперматозоидите нямаше как да се срещнат и да се случи чудото. Въпреки това не е излишно и второ мнение на още един гинеколог.
Желая ти успех!
подкрепям напълно!
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #103 -: Юни 25, 2008, 13:11:46 pm »
А аз не подкрепям.
При условие че е иамло бременност най-напред трябва да се изследва пролактина. Много е верочтно той да е още висок от бременността.
Ако при аборта не е имало възпаления, значи най-вероятно няма запушване на тръбите.
Така че моят съвет е преди да започнеш клостилбегит да идеш да пуснеш един пролактин. Ако той е висок, може той да е причината да няма овулация. Тогава бромкриптина ще свърши по-добра работа. Т.е. на мен терапията на fatalwoman по-нагоре ми се струва разумна.
Ти как забременя предишния път - с или без стимулация. Все пак е минал само около месец и е нормално организмът ти все още да не е влязъл в релси. Ако първият път си забременяла без проблеми, сега лекарствата могат да ти изиграят лоша шега.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #104 -: Юни 25, 2008, 22:25:40 pm »
Благодаря ви момичета за съветите :thankyousign:менстр.цикъл ми почна на 20 юни след аборта,който беше на 16 май..не знам дали ще имам овулация този месяц,следя си БТ ,ще видим по-нататък..а иначе забременях абсолютно нормално без стимулация ,почнахме през януари и през април бях вече бременна.А пролактина как се изследва,кръв ли се взима?мисля да не пия клостилбегита ,какво ще кажете?
и още само едно питане :oops:-кръвната картина показва ли наличието на проблем със щитовид.жлеза?Благодаря ви :balk_113:

*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #105 -: Юни 25, 2008, 22:32:26 pm »
За пролактина се взема кръв-има изисквания преди изследването-30мин да си лежала.
Добре е да се направи 3-5 ден от менструацията.
За щитовидната жлеза се изследват-TSH  FT3  FT4 TAT MAT
« Последна редакция: Юни 25, 2008, 22:54:12 pm от mpia »
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #106 -: Юни 25, 2008, 22:45:06 pm »
За пролактина този срок 3-5 ден не е задължителен. Може да се направи всеки един ден. Само си поседи минутките, които ти кажат пред кабинета. И предишната вечер недей да си дразниш/пипаш гърдите.
Все едно де - не бързай със стимулациите. Ако 6 месеца не стане спонтанно едва тогава обсъди с лекарката стимулация. Всеки лекар ще ти каже, че след аборт е добре да се изчака 6 месеца. Така че не бързай точно в този период. По-добре го използвай за да си намериш лекар, на който имаш доверие. И дано стане спонтанно. Стимулациите не са особено интересни.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #107 -: Юни 26, 2008, 08:10:39 am »
а защо трябва да се изследва пролактин, при условие, че ще е повлиян от бременността и е абсурдно да се твърди, че в случая трябва да се вземат хапчета, защото почнеш ли ги веднъж- няма спирка
най-добре си изчакай срока, който ти препоръчва лекаря, направил кюртажа и след това пристъпи към изследвания и действия
реално един цикъл ти е напълно достатъчен да направиш почти всички възможни изследвания- хормонални, имунологични, генетични, на щитовидната жлеза
хормони е най-добре да пуснеш на 2-3 ден
успех
« Последна редакция: Юни 26, 2008, 13:51:10 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #108 -: Юни 26, 2008, 13:28:21 pm »
Ако пролактинът е висок е безмислено да започва клостилбегит. А тя бързаше.
Ако няма да започва стимулации не е необходимо да прави каквото и да било. Все едно след 6 месеца тези изследвания няма да й вършат работа.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #109 -: Юни 26, 2008, 17:34:55 pm »
лейла, консултирай се с друг лекар, не приемай никакви лекарства без изследвания
в опити за забременяване има описани всички необходими изследвания
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #110 -: Юни 26, 2008, 17:48:45 pm »
Вече съм решила че няма да го пия,ще започнем с опитите през юли след МЦ,и тогава ще видим..Аз толкова съм прочела за този клостилб..,д-р Даскалов и той е на това мнение ,че без да се изследва проходимоста на тръбите никакъв клостилбегит ..
Всъщност аз съм направила ПКК,всичкое идеално,отриц.на хламиди и уреа,не знам дали така се казава,но така пише,цитонамазка,пак ок..сега чакам рез.от токсоплазмоза и кръвна захар,сега мисля за пролактина :ask:,може и щитовид.жлеза да проверя,хормоните ..ох вече не знам..наистина друг лекар ще трябва да намеря,да ме упътва по някакъв начин ,да е последователно всичко ,а не с краката нагоре :balk_159: :cloud:

Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #111 -: Юни 26, 2008, 18:04:38 pm »
а защо трябва да се изследва пролактин, при условие, че ще е повлиян от бременността и е абсурдно да се твърди, че в случая трябва да се вземат хапчета, защото почнеш ли ги веднъж- няма спирка
най-добре си изчакай срока, който ти препоръчва лекаря, направил кюртажа и след това пристъпи към изследвания и действия
реално един цикъл ти е напълно достатъчен да направиш почти всички възможни изследвания- хормонални, имунологични, генетични, на щитовидната жлеза
хормони е най-добре да пуснеш на 2-3 ден
успех

на 2-3 ден от началото на МЦ?

*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #112 -: Юни 26, 2008, 18:55:19 pm »
а защо трябва да се изследва пролактин, при условие, че ще е повлиян от бременността и е абсурдно да се твърди, че в случая трябва да се вземат хапчета, защото почнеш ли ги веднъж- няма спирка
най-добре си изчакай срока, който ти препоръчва лекаря, направил кюртажа и след това пристъпи към изследвания и действия
реално един цикъл ти е напълно достатъчен да направиш почти всички възможни изследвания- хормонални, имунологични, генетични, на щитовидната жлеза
хормони е най-добре да пуснеш на 2-3 ден
успех


на 2-3 ден от началото на МЦ?
Да
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #113 -: Юли 03, 2008, 18:15:19 pm »
Аз на 5-ти юли започвам първата си стимулация с клостилбегит. На 11-ти ми е хидротубацията, и след няколко дни инсеминация (ако всичко е наред с тръбите). Док ми каза да си пусна ПКК и утайка два часа преди хидротубацията , но не спомена нищо за пролактин. Задължително ли трябва да се изследва този пролактин, и какво отчита той?


*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #114 -: Юли 03, 2008, 20:12:30 pm »
Здравейте момичета и аз се опитвам да забременея от година и половина , но не се получава. Гинеколога при който ходя ме накара да си направя всички изслидвания /кръв и урина, хламидии, хормони първа фаза,цитонамазка, сперграма на половинката/ и каза че всичко е ок ама бебето не става. Накара ме да се меря БТ, но аз досега съм ползвала тестовете за овулаця, които са отчитали О и мисля, че мереното на БТ е излишно. Препоръчайте ми специалист в София към който да се обърна.
[url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?user
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #115 -: Юли 03, 2008, 21:25:35 pm »
Краси, не си лепи чужди диагнози. При бременност се повишава пролактина. Ако си си имала нормално овулация и т.н. и не си имала бременност няма защо да го правиш.
Пролактинът е хормон, който е отговорен за кърмата.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #116 -: Юли 03, 2008, 21:32:11 pm »
Накара ме да се меря БТ, но аз досега съм ползвала тестовете за овулаця, които са отчитали О и мисля, че мереното на БТ е излишно. Препоръчайте ми специалист в София към който да се обърна.
evig мери един месец и то ще си каже дали е излишно. Отишла си при лекар, за да чуеш неговото мнение. Ако не искаш да слушаш... ннам. Защо направо не отидеш при твоя доктор и да му кажеш, че не искаш да мериш. Ще те викне преди и след овулация и ще се види има ли или няма. Но тогава няма да се оплакваш, че ти се налага да платиш още 3-4-5 УЗИ-та. Според мен докторът ще те разбере, няма да го приеме лично. Всеки знае, че не е приятно меренето на БТ.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #117 -: Юли 04, 2008, 11:32:59 am »
Краси, не си лепи чужди диагнози. При бременност се повишава пролактина. Ако си си имала нормално овулация и т.н. и не си имала бременност няма защо да го правиш.
Пролактинът е хормон, който е отговорен за кърмата.

Не, не съм имала бременности до сега. Благодаря ти, Тамара!


Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #118 -: Юли 04, 2008, 16:01:41 pm »
Асси здравей!!Виждам че си от Варна ,би ли ми помогна ла с избор на гинеколог,ходих при доктор Савулева ,но тя така както гледам много не и се занимава с мен ,останах с  такова чувство,правя си изследвания след спонтанен аборт всъщност.Благодаря ти предварително :)

Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #119 -: Юли 26, 2008, 21:51:37 pm »
здрвей evig, най-добре е да потърсищ специалист по репродуктивно здраве , а не обикновен гинеколог.Може да се обърнеш кък Клиника Щерев или Надежда.Има и други такива клиники.Тук във форума има споменати доста.Според мен са ти направени всички необходими за 1-во време изследвания(тези които си изброила).Следващата стъпка според мен е да видиш как са ти фоликулите (чрез ултразвуково изледване) и цветна снимка.Аз бях пациент на клиника Щерев  и сега  имам щастието да съм бременна.Пожелавам го и на теб от сърце.Успех!