0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #80 -: Април 23, 2008, 14:16:07 pm »
Мисля , че най - точния метод за определяне растежа на фоликулите и за овулацията е фоликулометрията. :wink:

Напълно съм съгласна.  :wink: Аз ходя на фоликулометрия още от ноември 2007 ,като моята докторка винаги ме вига  някъде след 12 ден. 1 път беше на 12 ден, а селд това почнах да ходя все на 14 ,но аз образувам фоликули само на десен яйчник ,който при мен растта , най-много са стигали до 26,4 мм и след това за да се спукат ме кара да пия Оргаметрил. Само веднъж имах фоликул на ляв яйчник 15,4 мм но претърпя обратно развитие , а този месец на последния преглед този понеделник имах фоликул 15 мм и отново пия Оргаметрил-3 ден е днес. Казаха ми че при мен малко по баво растат фоликулите защото съм и с ПКЯ , а имам и 1 месец доказан ЛУФ синдром. :?
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #81 -: Април 23, 2008, 14:54:40 pm »
Бромокриптина ми е от 1 ден на МЦ , а в момента съм на Регулон. Момента, в който няма да съм на никакво лекарство , това е когато ще съм в МЦ. Кога да го пусна пролактина?
Аз съм ти писала по-горе. Пролактин от 3 до 5 ден от МЦ.
*

    Assi

  • **
  • 119
  • Вярвам, че ще ни се случи най-хубавото
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #82 -: Април 28, 2008, 22:22:52 pm »
Искам да допълня, че не е задължително да ти се бие Прегнил, ако фоликулите се пукат сами. Но всичко това се проследява с фоликуметрия. Моят лекар ме проследи един цикъл /предишния/ с фоликуметрия и видяхме, че всичко върви както трябва - от нарастването на 3 фоликула, до пукането на 2 от тях, жълто тяло и отделянето на течност. Но за съжаление нищо не се получи. Надявам се през другите месеци /3-4 според допустимото благоприятно влияние на клостила/ вече да даде резултат. Много, много го искаме това бебче. И ми е мъчно  :( , че не мога да даря съпруга си по-скоро с детенце.

Стискам ви палци момичета.

*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #83 -: Май 05, 2008, 20:34:36 pm »
Здравеите от този месец започнах да пия Clomiphene(клоксил) и ми казаха като осетя че ми настъпва Овуто да отида на Фоликумолиар. И въпросът ми е като ги пиеш тези хапчета променя ли се датата на Овулацията аз по принцип овулирам на 15 ден

















*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #84 -: Май 05, 2008, 20:59:11 pm »
Здравеите от този месец започнах да пия Clomiphene(клоксил) и ми казаха като осетя че ми настъпва Овуто да отида на Фоликумолиар. И въпросът ми е като ги пиеш тези хапчета променя ли се датата на Овулацията аз по принцип овулирам на 15 ден
Да променя се . Колкото по рано започнеш да го пиеш , толкова по рано ще  ти е О. Но най добре е да се проследи нарастването на фоликулите с ултразвук. Успех![/quote]
« Последна редакция: Май 05, 2008, 21:01:54 pm от tanj74 »
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #85 -: Май 05, 2008, 21:11:42 pm »
аз го пия от 4 ден може ли да се прецени горе доло кога ще е


*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #86 -: Май 05, 2008, 21:53:23 pm »
Този месец съм го пила от 3 до 7 ден и О.ми беше на 11ден. Но предполагам че при всички е различно. Най добре е да отидеш на фоликолометрия 2 дена след като спреш клостила, поне мен така ме вика док на прегледи.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #87 -: Май 05, 2008, 21:59:08 pm »
мерси за бързите отговори tanj74  събота и неделя няма как да отида на док но в поненделник задължително. Може да досаждам но ми е за първи месец и не съм ориентирана
Благодаря


*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #88 -: Май 05, 2008, 22:02:32 pm »
Не се притеснявай.  :goodluck:
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #89 -: Май 05, 2008, 22:06:54 pm »
Здравеите от този месец започнах да пия Clomiphene(клоксил) и ми казаха като осетя че ми настъпва Овуто да отида на Фоликумолиар. И въпросът ми е като ги пиеш тези хапчета променя ли се датата на Овулацията аз по принцип овулирам на 15 ден
В коя държава си
И сега в кръга на шегата - ама какво очаква твоят доктор да усетиш, когато си в овулация?
Аз го пиех 5-9 ден и Прегнил правих 14 и 15 ден, а овулацията май е 17 ден - ннам (аз не го усещам явно така както се очаква)
И за да не се впрегнеш не се шегувам с теб, а с изказването на доктора - направо ме чудоса.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #90 -: Май 06, 2008, 09:24:54 am »
имам питане-д-р Владимиров ми изписа този месец да пия първо дуфастон и после клостил5-9 ден ,но не уточнихме на кои ден от цикъла да отида за преглед-аз  мисля на 3тия-преди да започна клостила-удачно ли е :wink:
Въпросът ми е относно цветната снимка-не ми е правена ,но имам лапароскопия през февруари -тръбите са проходими-така че предполагам за това е преценил че  не е нужно-така ли е :wink:


*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #91 -: Май 06, 2008, 09:28:54 am »
имам питане-д-р Владимиров ми изписа този месец да пия първо дуфастон и после клостил5-9 ден ,но не уточнихме на кои ден от цикъла да отида за преглед-аз  мисля на 3тия-преди да започна клостила-удачно ли е :wink:
Въпросът ми е относно цветната снимка-не ми е правена ,но имам лапароскопия през февруари -тръбите са проходими-така че предполагам за това е преценил че  не е нужно-така ли е :wink:
Щом на лапароскопията се е установило, че са проходими маточните тръби , няма нужда от цветна снимка!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #92 -: Май 06, 2008, 13:49:41 pm »
 mpia-благодаря


Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #93 -: Май 08, 2008, 23:20:30 pm »
 Имам въпрос - пия 1/2 Клостилбегит от 3 до 7 ден на МЦ за първи месец. Днес е 7 ден и имам болки в двата яйчника , усилващи и отслабващи , по - остри и по - тъпи , редуващи се. Достатъчно са силни, за да се тревожа . Ниско долу чувствам напрежение , както преди МЦ. Моля ви , ако някой има идея какво става и нормално ли е , нека да пише. Дозата ми е прекалено ниска , но никога не съм била на стимулация и не знам какво да очаквам. :(
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #94 -: Май 09, 2008, 10:37:05 am »
 Болките продължават. Напрежението  ниско долу също. Днес няма да имам възможност да отида на док. Кажете ми нормално ли е ?
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #95 -: Май 09, 2008, 12:49:23 pm »
Ако ти е седми ден е рано да са станали кисти май. Не се притеснявай, вземи си но-шпа. Ако има кисти болките от тях няма да минат от но-шпа. Ако е имало задържан фоликул той може да е нараснал, ама вие сте гледали в началото на цикъла, така че според мен няма защо да се тревожиш, че няма да идеш днес.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #96 -: Юни 19, 2008, 14:10:51 pm »
Fatalwoman ти при кого ходиш в КИРМ, че и на мен са ми изписали същите хапчета.
*

    Assi

  • **
  • 119
  • Вярвам, че ще ни се случи най-хубавото
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #97 -: Юни 20, 2008, 09:29:47 am »
fatalwoman, не се притеснявай толкова много за болките.
Аз също пия клостилбегит от 3 до 7 дени и след 10 ден като започнаха едни болки в ляво, доста силни бяха на моменти. Лекарят ми каза, че ме боли, защото в ляв яйчник нарастват 3 фоликула. Навярно при теб болките са от това, а не от киста.

*

    Assi

  • **
  • 119
  • Вярвам, че ще ни се случи най-хубавото
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #98 -: Юни 24, 2008, 16:59:23 pm »
Здрвейте отново!
Искам да ви питам дали ви се скъсява цикъла като пиете клостилбегит?
Аз преди да го започна имах колебания в цикъла /от 32 до 50 дни понякога/ като последните два месеца беше към 50 дни разстояние между циклите, което е много.
Вече трети цикъл приемам тези хапчета. След първият прием ми дойде на 33 ден, а след вторият прием ми дойде на 31 ден. Сега се чудя, ако няма бременност дали няма да цъфна на 29 ден. Както е тръгнало всеки следващ цикъл ми се скъсява с 2 дни.


Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #99 -: Юни 24, 2008, 22:08:11 pm »
На мен ми дойде 1 ен по - рано след първият му прием .
Сега чакам утре точно ми е датата и предполагам ще си дойде на време.
Явно по някакъв начин Клостила регулира , знам ли ...