0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #60 -: Април 22, 2008, 16:37:49 pm »
 Как ви се струва стимулацията с Бромокриптин 1/2 т. вечер до ову и Клостилбегит по 1/2т. от 3 до 7 ден на МЦ ? :ask:
 Това ще ми е първи месец на стимулация  и не зная кога да очаквам овуто - с тестове ли да го засека или  настъпва на определен ден?
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #61 -: Април 22, 2008, 17:18:30 pm »
А не те ли викат на фоликулометрии за да се определи кога ще настъпи овулацията?
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #62 -: Април 22, 2008, 18:07:13 pm »
Честно казано за ову винаги съм разчитала основно на фоликулометрии, а не на тестове или БТ, макар, че съм ги ползвала за ориентир.
Фатал, ми то с бромокриптин не се прави стимулация, пие се да свали високия пролактин. А клостила не е ли малка дозата, предполагам, че лекар ти я е назначил, явно реагираш на много малка доза. Успех.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #63 -: Април 22, 2008, 18:32:17 pm »
И на мен ми се видя много малка дозата на Клостила.
Аз ще го пия по 1 сутрин и вечер.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #64 -: Април 22, 2008, 18:41:04 pm »
 Не знам на каква доза Клостил  как реагирам , защото за първи път ще пия. А Бромокриптина не знам за какво ми е?! За фоликометрии , док. нищо не е казвал.  Единствено , ако не забременея през май месец , през юни - да се видим отново.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #65 -: Април 22, 2008, 18:55:02 pm »
изследва ли ти пролактина, че ти изписва бромокриптин? Ако не е, сменяй лекаря според мен.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #66 -: Април 22, 2008, 19:13:03 pm »
Не знам на каква доза Клостил  как реагирам , защото за първи път ще пия. А Бромокриптина не знам за какво ми е?! За фоликометрии , док. нищо не е казвал.  Единствено , ако не забременея през май месец , през юни - да се видим отново.

А как док ще разбере как се повлияваш от Клостила?Не те ли вика да види как върви стимулацията?След този Клостил Прегнил няма ли да ти сложи?Не знам кой ти е лекаря ама.....
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #67 -: Април 22, 2008, 19:30:32 pm »
  Ами , няма да разбере как се повлиям от Клостила , щом не ме вика.За Прегнил и дума не е ставало... :( Изобщо не съм наясно защо го прави така.
 Аз си мисля , че може би иска да спомогне появата на овуто, защото този месец съм на Регулон , а предния нямаше ову , а по- предния беше първи след кюретажа .
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #68 -: Април 22, 2008, 19:35:00 pm »
Регулона повишава естрадиола мисля. Не виждам защо ти е изписал и бромокриптина. По-добре се консултирай с още някой.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #69 -: Април 22, 2008, 19:43:47 pm »
Регулона повишава естрадиола мисля. Не виждам защо ти е изписал и бромокриптина. По-добре се консултирай с още някой.
И аз не зная  защо ще пия бромокриптина. Не сме изследвали никакви хормони.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #70 -: Април 22, 2008, 20:11:05 pm »
Регулона повишава естрадиола мисля. Не виждам защо ти е изписал и бромокриптина. По-добре се консултирай с още някой.
И аз не зная  защо ще пия бромокриптина. Не сме изследвали никакви хормони.
8O Несериозно е да се изписват хормонални препарати, без да е изследван съответния хормон. Може проблема наистина да е хормонален, но като се овладее хормона, няма да е необходима стимулация с Клостил. А и след Регулона трябва поне месец, за да се възстанови нормалното ниво на хормоните и овулацията съответно.
При какъв лекар ходиш? Къде? Много те моля консултирай се с друг. Направо настръхвам като виждам, че ти изписва лекарства без изследвания, а и без да следи след това ефекта от тях.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #71 -: Април 22, 2008, 20:53:52 pm »
 В КИРМ - Плевен ходя. Предполагам , че док. мисли , че щом няма ову , то това е заради повишен пролактин. Високия пролактин води и до спонтанни аборти , тъй като намалява нивото на прогестерона , а от там и задържането на бременността. В същото време при бременност, доколкото зная пролактинът се покачва физиологично. Аз наскоро имах миссед и може заради това да го предписва.Повреме на бременността друг. док. отначало не виждаше жълто тяло , после било много малко , т.е. липсва прогестерон. Тогава пих дуфастон , но всичко приключи в 9 г.с.В последствие се оказа , че има и други проблеми , но те са за друга тема.
 Но ми се вижда много малка дозировката на тази стимулация...
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #72 -: Април 23, 2008, 09:33:39 am »
И аз бях с висок пролактин, но постоянно го следяхме как се влияе от Парлодела. А за дозата на Клостила, може нарочно да ти е дал малка, за да се предпазите от евентуална поликистоза.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #73 -: Април 23, 2008, 10:55:14 am »
В КИРМ - Плевен ходя. Предполагам , че док. мисли , че щом няма ову , то това е заради повишен пролактин. Високия пролактин води и до спонтанни аборти , тъй като намалява нивото на прогестерона , а от там и задържането на бременността. В същото време при бременност, доколкото зная пролактинът се покачва физиологично. Аз наскоро имах миссед и може заради това да го предписва.Повреме на бременността друг. док. отначало не виждаше жълто тяло , после било много малко , т.е. липсва прогестерон. Тогава пих дуфастон , но всичко приключи в 9 г.с.В последствие се оказа , че има и други проблеми , но те са за друга тема.
 Но ми се вижда много малка дозировката на тази стимулация...

Защо не си пуснеш едно изследване на Prolactin?
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #74 -: Април 23, 2008, 11:18:33 am »
В КИРМ - Плевен ходя. Предполагам , че док. мисли , че щом няма ову , то това е заради повишен пролактин. Високия пролактин води и до спонтанни аборти , тъй като намалява нивото на прогестерона , а от там и задържането на бременността. В същото време при бременност, доколкото зная пролактинът се покачва физиологично. Аз наскоро имах миссед и може заради това да го предписва.Повреме на бременността друг. док. отначало не виждаше жълто тяло , после било много малко , т.е. липсва прогестерон. Тогава пих дуфастон , но всичко приключи в 9 г.с.В последствие се оказа , че има и други проблеми , но те са за друга тема.
 Но ми се вижда много малка дозировката на тази стимулация...

Защо не си пуснеш едно изследване на Prolactin?
Да. И аз това си мисля , но на кой ден? Няма ли да се повлияе от въпросната стимулация ,Бромокриптина ми е изписан от 1 ден на МЦ ?
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #75 -: Април 23, 2008, 11:22:01 am »
Ако не си започнала още стимулацията го пусни.
И спазвай изискването да лежиш 30 мин преди да ти вземат кръв.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #76 -: Април 23, 2008, 11:27:22 am »
Пролактина се пуска от 3 до 5 ден от М. 24 часа преди това не трябва да се докосват и гърдите.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #77 -: Април 23, 2008, 11:57:16 am »
 Бромокриптина ми е от 1 ден на МЦ , а в момента съм на Регулон. Момента, в който няма да съм на никакво лекарство , това е когато ще съм в МЦ. Кога да го пусна пролактина?
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #78 -: Април 23, 2008, 12:44:55 pm »
Здравейте момичета с фоликометрия може ли да се определи овулацията.Миналия месец ходих на 14ден след първа стимулация с клостилбегит и ми сложиха прегрил,но не се получи сега ще ходя на 12ден след втора стимулация.Пишете ми моля.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #79 -: Април 23, 2008, 13:56:01 pm »
 Мисля , че най - точния метод за определяне растежа на фоликулите и за овулацията е фоликулометрията. :wink: