0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #20 -: Януари 10, 2008, 18:34:11 pm »
Правих си цветна снимка, но не беше много ясна.Сега ми предлага лапароскопия(надупкване на яйцниците)или инвитро.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #21 -: Януари 10, 2008, 18:41:27 pm »
joshi,
Какъв беше твоят проблем, че се наложи стимулация с Клостил?
Аз съм с ПКЯ.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #22 -: Януари 13, 2008, 16:15:22 pm »
Наистина ли е толкова опасен клостилбегит?Аз опитвам да забременея вече около 1г. и половина.Пия клостил... от 11 месеца.Прочетох вешите коментари и се поуплаших.
Наистина чувала съм, че е доста  вреден,но го пия по лекарска препоръка.
Аз също ходя при д-р Александров- Варна. Сега ми предлага лапароскопия.
Здравей, Daninata!
Прочетох, че посещаваш д-р Александров и си пила Клостилбегит 11 месеца, за съжаление без резултат. Аз също съм със СПКЯ и пия Клостил вече 6 месеца, като на 4-тия месец от приема му забременях, но бремеността приключи бързо със спонтанен аборт. Та, мисълта ми е, по препоръка на д-р Александров ли пиеш Клостилбегит 11 месеца, което ми се струва прекалено много, съдейки от това, което чета из форумите. А също дали според него има нещо обезпокояващо в това да приемаш въпросното лекарство толкова дълго /повече от 6 месеца/? Питам те за това, защото аз лично се чудя какво да правя по-нататък, дали ще има някаква опасност за здравето ми, ако продължавам с Клостил или не.
Не се отчайвай, всички твърдят, че с ПКЯ рано или късно се забременява и пожелавам на теб, както и на всички момичета с този проблем това да се случи по-скоро.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #23 -: Януари 22, 2008, 14:59:22 pm »
Аз съм на клостилбегит трети месец, от 17-я ден на Утрогестан /10 дни/. Трябваше да ми дойде цикъла преди 6 дни, но не. Сега се чудя дали това забавяне не се дължи на Утрогестана. Случвало ли се е на някои забавяне на цикъла след приема на този препарат? Извинявайте, че измествам темата, но да не пускам нова. Ако все пак някои иска да ми отговори ще бъда благодарна.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #24 -: Януари 22, 2008, 16:16:17 pm »
Забавянето не се дължи на утрогестана.
Най-вероятно или си бременна или не е имало овулация.
А иначе може да е всичко...
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #25 -: Януари 22, 2008, 18:40:39 pm »
Дано да е първото. Но защо ще ми закъснява ако не е имало овулация.  :oops:
благодаря ти за отговора..
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #26 -: Януари 23, 2008, 09:53:30 am »
Аз съм на клостилбегит трети месец, от 17-я ден на Утрогестан /10 дни/. Трябваше да ми дойде цикъла преди 6 дни, но не. Сега се чудя дали това забавяне не се дължи на Утрогестана. Случвало ли се е на някои забавяне на цикъла след приема на този препарат? Извинявайте, че измествам темата, но да не пускам нова. Ако все пак някои иска да ми отговори ще бъда благодарна.


Здравей Данилуси!
Аз също пия утрогестан, НО след доказана ОВУЛАЦИЯ! Иначе я подтиска. Лекарят ти е казал да го пиеш от 17 ден, но каква е гаранцията че е минала О до тогава. Според мен трябва да те следи на УЗ и когато мине О тогава да го пиеш.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #27 -: Януари 23, 2008, 13:29:54 pm »
happymery
а ако няма овулация до кога чакаме?
Ясно е, че ще е перфектно преди да тръгне и след като се върне от работа да се правят УЗИ. Ама това не винаги е възможно. А доколко е необходимо е съвсем друга тема, по която не ми се спори. Нали пише, че вече й е трети месец - и сама може да се досети има или няма овулация и кой ден е.
« Последна редакция: Януари 23, 2008, 13:31:30 pm от Tamara »
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #28 -: Януари 23, 2008, 14:14:24 pm »
Tamara, момичето е пациентка на д-р Коларов. Не вярвам да е предписал утрогестана без да е сигурен дали е имала О.

danilusi, направи си тест за бременност, при твоето закъснение (по мои сметки ок. 16 дни след О.) би трябвало да покаже вече.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #29 -: Януари 23, 2008, 14:37:49 pm »
Tamara, момичето е пациентка на д-р Коларов. Не вярвам да е предписал утрогестана без да е сигурен дали е имала О.

danilusi, направи си тест за бременност, при твоето закъснение (по мои сметки ок. 16 дни след О.) би трябвало да покаже вече.
И аз мисля това да направя, но засега се въздържам, защото не искам да се разочаровам. Имам 7 дни закъснение и би трябвало тест да покаже.
Благодаря ви.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #30 -: Януари 23, 2008, 15:02:39 pm »
Ние ще ти стискаме палци!
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #31 -: Януари 23, 2008, 15:10:37 pm »
Tamara, момичето е пациентка на д-р Коларов. Не вярвам да е предписал утрогестана без да е сигурен дали е имала О.

danilusi, направи си тест за бременност, при твоето закъснение (по мои сметки ок. 16 дни след О.) би трябвало да покаже вече.
И аз мисля това да направя, но засега се въздържам, защото не искам да се разочаровам. Имам 7 дни закъснение и би трябвало тест да покаже.
Благодаря ви.

А така като се чудиш по-добре ли се чувстваш? Прави тест и не се чуди повече. Колкото по-рано знаеш толкова по-добре. Късмет!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #32 -: Януари 23, 2008, 16:28:16 pm »
Tamara, момичето е пациентка на д-р Коларов. Не вярвам да е предписал утрогестана без да е сигурен дали е имала О.

Оооо да беше започнала с това. И аз бях пациентка на Коларов и "имах" всеки месец овулация. Ама като ми видя лекар изследванията... знаеш.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #33 -: Януари 23, 2008, 20:20:11 pm »
Направих си тест за бременост и е положителен. Какво да правя. Може ли да лъже, поради лекарствата, които съм взимала. Кога да отида на лекар? Да пия ли Дуфастон? Извинете за многото въпроси, но съм щастлива и същевременно не мога да повярвам.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #34 -: Януари 23, 2008, 20:52:08 pm »
Честито! Не може теста да лъже, независимо от лекарствата.
Лека бременност и безпроблемно раждане.

Не спирай дуфастона и се обади на лекаря си да ти назначи час за ултразвук.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #35 -: Януари 23, 2008, 21:06:17 pm »
Благодаря Вазарели, за бързия отговор. Не знам къде се намирам, тъй като бях спряла Утрогестана го почвам пак. И в близките няколко дни ще отида на лекар.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #36 -: Януари 23, 2008, 21:11:12 pm »
Честито и от мен! Ако не си пила фолиева киселина до сега то започни веднага.

*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #37 -: Януари 23, 2008, 21:17:51 pm »
Направих си тест за бременост и е положителен. Какво да правя. Може ли да лъже, поради лекарствата, които съм взимала. Кога да отида на лекар? Да пия ли Дуфастон? Извинете за многото въпроси, но съм щастлива и същевременно не мога да повярвам.
Честито и лека бременност!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #38 -: Януари 24, 2008, 09:29:18 am »
Честито Danilusi! Лека и безпроблемна бременност!
Искам само да те питам по колко хапчета вземаше на ден от утрогестана 3х1 или 3х2?
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #39 -: Януари 24, 2008, 11:24:26 am »
Честито Danilusi! Лека и безпроблемна бременност!
Искам само да те питам по колко хапчета вземаше на ден от утрогестана 3х1 или 3х2?
След първата половина на мц, а именно от 17 ден докторът ми изписа 2х1 Утрогестан 10 дни. От вчера го почнах пак, защото го бях спряла и чаках да ми дойде цикъла. Сега може и да ми увеличи дозата, ще видим.