0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« -: Януари 07, 2008, 11:45:22 am »
Здравейте момичета забременели след стимулация с Клостилбегит!
Бих искала да споделите в кой месец от стимулацията сте забременели. Аз го пия от два сега вече е третия месец, вече имам О с много хубави фоликули, но през първите два месеца не стана и се притеснявам. Тук чета че клостила се пие само определено време в живота. Моля споделете своя опит!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #1 -: Януари 07, 2008, 11:56:24 am »
Тест за праходимост на тръбите имаш ли? И защо пиеш клостил? Ако има проблем с тръбите само си губиш времето и друго, направете спермограма в клиника по стерилитет, защото и това може да бъде причина. успех. :wink:
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #2 -: Януари 07, 2008, 13:06:21 pm »
Аз забременях след 2 месеца на Клостил.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #3 -: Януари 07, 2008, 13:45:27 pm »
При първата бременност - на деветата стимулация.
Сега - този месец е четвърти (не пореден) на клостилбегит.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #4 -: Януари 07, 2008, 14:16:18 pm »
Забременях на втория месец след почване на Клостила :P

Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #5 -: Януари 07, 2008, 14:22:15 pm »
Тест за праходимост на тръбите имаш ли? И защо пиеш клостил? Ако има проблем с тръбите само си губиш времето и друго, направете спермограма в клиника по стерилитет, защото и това може да бъде причина. успех. :wink:


С диягноза ПКЯ съм, но без кисти. Просто яйчниците ми правиха много фоликули, но с еднакъв стадий на развитие без доминантен и липса на О. Много добре се повлиях от Клостилбегита още от първия месец. Спермограма сме направили в клиника по стерилитет, лекаря ми е такъв специалист (д-р Атанасов гр.Варна). Спермограмата е ОК. Не сме правили цветна снимка, лекаря ми прецени на базата на изследвания които ми пусна че нямам предпоставка за запушване на тръбите, Но не е изключено и да я направим. Той искаше първо да видим дали се повлиявам от Клостила и после ако се наложи. Доверявам му се защото е специалист в тази област, но мисля този месец ако не забременея да си направя цветна снимка, за да съм спокойна.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #6 -: Януари 07, 2008, 14:49:19 pm »
дано наистина нямаш проблем с тръбите. въпрос на време е. късмет. :)
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #7 -: Януари 07, 2008, 17:22:04 pm »
Объркала съм името на лекаря си  :oops:
Извинявам се! Казва се д-р Александров а не Атанасов.
*

    MALENA*

  • ***
  • 176
  • Смисълът на живота придава онова, което му липсва.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #8 -: Януари 07, 2008, 17:28:18 pm »
Аз забременях на първия месец от приема на Клостила и то с две бебчета  :D.

Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #9 -: Януари 07, 2008, 17:58:36 pm »
Здравейте, всеки месец ли се пие Клостилбегит???? Колко поредни месеца можеш да го пиеш?

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #10 -: Януари 07, 2008, 20:37:50 pm »
Не сме правили цветна снимка, лекаря ми прецени на базата на изследвания които ми пусна че нямам предпоставка за запушване на тръбите, Но не е изключено и да я направим. Той искаше първо да видим дали се повлиявам от Клостила и после ако се наложи. Доверявам му се защото е специалист в тази област, но мисля този месец ако не забременея да си направя цветна снимка, за да съм спокойна.
Не успорвам компетентността на твоя доктор, ама си направи снимката. Клостилбегит не са бонбонки, а нервите и здравето си не си си ги намерила на улицата, за да разрешаваш на някой да гледа как се повлияваш от това и онова.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #11 -: Януари 07, 2008, 20:41:18 pm »
Здравейте, всеки месец ли се пие Клостилбегит???? Колко поредни месеца можеш да го пиеш?

Пие се само под лекарско наблюдение. Аз за последната година и нещо съм го пила само 4 месеца. През другите беше немислимо!
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #12 -: Януари 07, 2008, 22:57:51 pm »
Ако не проследявате с фоликулометрия и евентуално да таймирате овулация с прегнил просто си стреляте на сляпо. Има случаи при които е станало обаче, не искам да те отчайвам. Не продължавай дълго по този начин, клостила изчерпва яйчниковия резерв.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #13 -: Януари 08, 2008, 10:33:53 am »
Стимулацията с Клостилбегит се прави САМО след направен тест за проходимост на тръбите!Освен това се прави САМО под лекарско наблюдение!
Яйчниците се оглеждат в началото на цикъла за евентуално наличие на задържан фоликул от предния месец.Ако има такъв и се започне стимулация това може да доведе до неприятни последици.Така, че бъдете особено внимателни!
Аз забременях след второто приемане на Клостила.
« Последна редакция: Януари 08, 2008, 10:35:37 am от joshi »
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #14 -: Януари 08, 2008, 10:49:07 am »
Ако не проследявате с фоликулометрия и евентуално да таймирате овулация с прегнил просто си стреляте на сляпо. Има случаи при които е станало обаче, не искам да те отчайвам. Не продължавай дълго по този начин, клостила изчерпва яйчниковия резерв.

Редовно ме проследяват на УЗ (фоликуметрия)! Обикновенно ходя в началото, после към 12;13-ден, О ми е обикновенно на 14;15-я ден (засичам я с БТ и е доста болезнена)и след това пак ходя на УЗ да се види дали наистина е имало О и после ми изписват Утрогестан за лигавицата. Кекс ;-) правим по принцип през ден а в дните около О всеки ден. Така, че не се целим съвсем на сляпо :)
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #15 -: Януари 08, 2008, 12:36:42 pm »
Момичета, моля ви, ВНИМАВАЙТЕ с клостилбегита.
Евтин и популярен е, докторите го изписват като ментови бонбони!

Честия прием на този изключително агресивенпрепарат, може да доведе до бързо изчерпване на яйчниковия резерв!!! Даже на опаковката на самия препарат пише, че е препоръчително да се използва не повече от 6 пъти

Да се пие Кбг без лекарско наблюдение е безумие. Могат да се появят кисти от задържани фоликули и пр.

Да се пие Кбг без предварително направен тест за проходимост на тръби също е безумие.
Може да последва извънматочна бременност

Горните две безумия са масова практика, затова си позволявам да пиша.
В очакване ....
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #16 -: Януари 08, 2008, 12:49:02 pm »
Забременях на втория месец след почване на Клостила :P

и при мен беше така(но тогава загубих бебето,сега съм бременна без стимулиране).Тръбите ми са проходими и съм със ПКЯ.
<br />
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #17 -: Януари 08, 2008, 19:30:19 pm »
Да не те отчайвам но аз го пих 5-6 месеца без резултат.Цветната ми снимка е отлична-няма запушване на тръбите и спермограма отлична.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #18 -: Януари 09, 2008, 21:34:06 pm »
Наистина ли е толкова опасен клостилбегит?Аз опитвам да забременея вече около 1г. и половина.Пия клостил... от 11 месеца.Прочетох вешите коментари и се поуплаших.
Наистина чувала съм, че е доста  вреден,но го пия по лекарска препоръка.
Аз също ходя при д-р Александров- Варна. Сега ми предлага лапароскопия.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ и забременяване
« Отговор #19 -: Януари 10, 2008, 12:11:56 pm »
Наистина ли от 11 месеца го пиеш 8O?Ох....
И за какво ти я предлага лапароскопията?Цветна снимка правена ли е?