0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Към пациентите на д-р Стаменов
« -: Декември 14, 2005, 10:32:02 am »
Моля бихте ли ми казали следните работи:
Колко струва една инсеминация в новата клиника на д-р Стаменов? Какво включва тая цена, кое се доплаща допълнително и колко горе-долу.
Как гледа д-р Стаменов на АРТ опитите на естествен цикъл, като най-обща концепция?
Кой последно се занимава там с обработката на материала, какво може да се каже за опита му, също и за оборудването и средите за тая работа.
Къде му се намира клиниката, удобно ли се ходи с кола?

Благодаря на всички :D

П.С. Наистина ли преглежда само в три дни от седмицата? А когато си в процедура, как се прави ФМ - има ли възможност да те гледа всеки ден.
Благодаря ти, Бени!







*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Към пациентите на д-р Стаменов
« Отговор #1 -: Декември 14, 2005, 11:31:09 am »
на мене ми предстои тази процедура догодина. ще я правим на естествен цикъл. цената ми я каза но не знам дали е удачно да я обявявам в нета. иначе той сам би го направил на сайта си.
клиниката е на бул гоце делчев. може да ходиш с кола и да си стискаш палци да можеш да паркираш на паркинга на блока зад клиниката. иначе паркоместа за самата клиника няма. мястото е лесно за намиране.
за другите ти въпроси нямам инфо.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Към пациентите на д-р Стаменов
« Отговор #2 -: Декември 14, 2005, 11:37:31 am »
Мерси, Лили, и аз се чудя защо няма цени на сайта му, но би ли ми написала на лични?
Благодаря :D


П.С. Мерси за инфото :D
Благодаря ти, Бени!







Към пациентите на д-р Стаменов
« Отговор #3 -: Декември 14, 2005, 12:44:44 pm »
Фреши, доктора преглежда когато се налага. Дори и нощем, ако трябва.

Биолозите му са много добри, особено Надежда и Стефка. Едната има опит във Франция, другата - в друг ин витро център в България.

Техниката им е най-модерната в момента (е, така е, всяка нова клиника има най-модерната техника).

Как гледа доктора на АРТ на спонтатен цикъл - трябва да го попиташ. При мен искахме да направим едно инсе така (мнооого отдавна), но моето ову варира и не стана работата.

С кола е удобно, само че трябва да си намериш място за паркиране зад клиниката.

Цената за инсе предполагам Лили ти я е написала. Включва самото инсе, без прегледите преди това. И без лекарствата, де ;)
Към пациентите на д-р Стаменов
« Отговор #4 -: Декември 14, 2005, 13:37:01 pm »
Рабит, разчитах много да се включиш :D
Можеш ли да напишеш за цената още малко, както ти е известно към момента - колко се заплащат прегледите, прави ли изследване на естрадиол и ЛХ. Колко излиза един цикъл инсеминация.
Друго да питам - какво препоръчва за лутеалната фаза като поддръжка?

Мерси :D
Благодаря ти, Бени!







Към пациентите на д-р Стаменов
« Отговор #5 -: Декември 14, 2005, 14:26:25 pm »
Фреши, за лутеалната фаза предписва Утрогестан, ама дали вагинално или орално - той си знае на коя пациентка и защо. Също и малки прегнилчета, по негова преценка.

За цената - на лични ;)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Към пациентите на д-р Стаменов
« Отговор #6 -: Декември 14, 2005, 15:26:25 pm »
без да съм пациентка на Стаменов, да се включа с коментар.
според мен, как гледа даден доктор на нестимулиран цикъл АРТ би трябвало да зависи от състоянието на конкретната пациентка и партньора й, тоест - едва ли може да има еднозначен отговор от типа "този д-р недолюбва нестимулирания цикъл, а онзи д-р го предпочита"...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Към пациентите на д-р Стаменов
« Отговор #7 -: Декември 14, 2005, 15:32:21 pm »
Така е, Джам. Същото се отнася и за поддръжката на лутеалната фаза. Всичко зависи от конкретния случай.
Към пациентите на д-р Стаменов
« Отговор #8 -: Декември 14, 2005, 16:17:54 pm »
Да бе, зависи от конкретния случай, но някои лекари въобще не щат да се занимават с нестимулирани опити, както пък във Варна казват, че наред правят ИКСИ - има си фирмени предпочитания :wink:
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Към пациентите на д-р Стаменов
« Отговор #9 -: Декември 14, 2005, 16:22:05 pm »
при Щерев не щат ли? ти нали прави 2 нестимулирани?
мой док тоже прави нестимулирани.
въпросът е компетентно лекарят да оцени дали е правилно в случая и докога да се опитва така.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Към пациентите на д-р Стаменов
« Отговор #10 -: Декември 14, 2005, 16:37:29 pm »
На нестимулирани според мен може да се опитва безкрай.
Към пациентите на д-р Стаменов
« Отговор #11 -: Декември 14, 2005, 16:40:49 pm »
Лалинка, а когато времето подпира? Не може безкрай.
*
Към пациентите на д-р Стаменов
« Отговор #12 -: Декември 14, 2005, 17:03:14 pm »
Не може безкрай бе, щом е безкрай значи не става, щом не става значи има някакъв проблем, т.е. трябва да смени схемата и най-малко да се мине към стимулирано инсе. :roll:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Към пациентите на д-р Стаменов
« Отговор #13 -: Декември 14, 2005, 17:20:24 pm »
Цитат на: Lali
Не нестимулирани според мен може да се опитва безкрай.


може, ако си богат наследник, нямаш бърза работа и всъщност не те вълнува толкова крайния резултат.
вижте, медицината е също поставена на икономически релси, точно както и останалия наш живот. нещата се правят по целесъобразност и по ефективност, а не по хрумване и прищявка.
ако правиш 5 нестимулирани инсета и не става, очевидно има проблем с този вид процедура и се преминава към друг вид.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Към пациентите на д-р Стаменов
« Отговор #14 -: Декември 14, 2005, 17:35:05 pm »
Е, ама вие какво се хванахте за думата.

И защо при пет нестимулирани инсета да се откаже човек от тази процедура като неблагонадеждна, а пък при естествени опити за забременяване препоръчвате да се изчака една година?!??! :roll:

Това потвърждава моята теория, че като не стане за три месеца, значи има проблем.

Абстрахираме се от финансовата страна.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Към пациентите на д-р Стаменов
« Отговор #15 -: Декември 14, 2005, 17:37:34 pm »
ами щото, Лали, при естествените опити пари не искат, а едно инсе чини бая кинти... :)
с което предлагам да върнем темата към първоначалния сюжет и се извинявам на Фрешо за разводняването.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Към пациентите на д-р Стаменов
« Отговор #16 -: Декември 14, 2005, 19:19:22 pm »
Цитат на: Lali
Е, ама вие какво се хванахте за думата.

И защо при пет нестимулирани инсета да се откаже човек от тази процедура като неблагонадеждна, а пък при естествени опити за забременяване препоръчвате да се изчака една година?!??! :roll:

Това потвърждава моята теория, че като не стане за три месеца, значи има проблем.

Абстрахираме се от финансовата страна.

Лалинка, 3 или 5 инсета и се минава на некст левъл, защото вече е доказано с въпростана една година естествени опити, че нещо не е наред, а и времето, времето не стига.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Към пациентите на д-р Стаменов
« Отговор #17 -: Декември 14, 2005, 19:40:51 pm »
Фреши за инсеминациите не знам-още не съм правила такива.Но с кола е много удобно и ние винаги намираме места отпред.За дните на преглед-аз съм ходила във всеки един ден от седмицата-дори събота,така че не е само в 3 дни.На мен сега ми каза да слагам утрогестан вагинално,както и на още 2 момичета от клуба.
<br />
Към пациентите на д-р Стаменов
« Отговор #18 -: Декември 15, 2005, 09:16:20 am »
Фрешче, аз съм пациентка на д-р Стаменов отскоро, но вече имам зад гърба си една инсеминация /за съжаление неуспешна/. Момичетата са отговорили сравнително изчерпателно на повечето твои въпроси, но все пак искам да добавя нещичко и аз... Инсеминацията ми беше направена на спонтанен цикъл. Цената на инсеминацията освен самата процедура включваше и прегледа в деня преди инсеминацията /при който ми бе поставен прегнила/ и прегледа в деня след инсеминацията /при който бе установено спукването на фуликула/. Цената не включваше стойността на медикаментите /прегнил и утрогестан/. Като поддържащо лечение през лутеалната фаза ми бяха предписани утрогестан 2х2 вагинално и еднократно прегнил /не помня точно момента на поставяне/. Прегледите бяха ежедневни, включително в събота и неделя.
Дано съм ти била полезна.
Към пациентите на д-р Стаменов
« Отговор #19 -: Декември 15, 2005, 10:39:31 am »
Много ви благодаря за отговорите :D
Относно втората сюжетна линия - съгласна съм, че ако направиш някаква прилична бройка опити от един вид без резултат, вероятно няма да стане така. Въпросът обаче е, че пречката може да е каква ли не, и стимулацията помага само за преодоляване на една част от възможните пречки. Ей сега да се бях скъсала от стимулации, като имам полип - нъцки :wink:
Та мисълта ми е, че стимулацията не е панацея, и много хора правят множество опити със стимулация, пак без резултат, за съжаление :cry:
Благодаря ти, Бени!