0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
До модераторите
« -: Януари 04, 2008, 21:28:25 pm »
Искам да предложа да направим под форум на бремени с близнаци. Тъй като мамите с близнаци станахме много. Аз например никъде тук немога да намеря неща който ме интересуват за близнаците. Моля ви дайте да направим една такава тема.

*
Re: До модераторите
« Отговор #1 -: Януари 04, 2008, 21:41:14 pm »
Чудесно предложение! Дано се осъществи и дано все повече момичета се възползват от темите в този под форум!

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: До модераторите
« Отговор #2 -: Януари 04, 2008, 22:21:53 pm »
Вече има такова предложение.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=22619.msg322142#new
« Последна редакция: Януари 04, 2008, 22:29:17 pm от eganeva »
*
Re: До модераторите
« Отговор #3 -: Януари 04, 2008, 22:23:39 pm »
Може да има такова предложение ама никой не се е обадил или казал 4е ще направят.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: До модераторите
« Отговор #4 -: Януари 04, 2008, 22:54:48 pm »
Вече има такова предложение.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=22619.msg322142#new

Има, но все едно няма. Много жалко, защото определено ще сме си от полза.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: До модераторите
« Отговор #5 -: Януари 04, 2008, 22:59:09 pm »
Може би не са решили още. :wink:
*
Re: До модераторите
« Отговор #6 -: Януари 04, 2008, 23:24:45 pm »
Аз съм ЗА в предложението. И темата е подходяща да предложа, че е добре да има и подфорум Здравословни проблеми извън стерилитета и прочие. В такъв подфорум може да си помагаме не само за стерилитет и забременяване а и за придружаващи заболявания,които често имаме или ни спохождат а не смеем да ги споделяме в този форум.Мисля че ще обменяме ценен опит и съвети не по-малко от темите за бременноста.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: До модераторите
« Отговор #7 -: Януари 05, 2008, 00:39:01 am »
колко точно много станахте майките на близнаци, та ще правим нов подфорум специално за тях? и какъв е проблемът да се пише във форума за майки? ако не намирате нещо писано за близнаците, което ви интересува - просто пускате тема с въпрос. и да ви направя подфорум за близнаци, пак няма да намерите нищо писано там, ако не си зададете най-напред въпросите.
ако толкова много държите да не се мешате с "единаците", направете си тема в общия форум за майките.

но си го казвам откровено - такова разделение ми се струва силно изкуствено. да, близнаците имат своите специфики, но все пак, не са марсианци.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: До модераторите
« Отговор #8 -: Януари 05, 2008, 00:59:27 am »
А за други болести освен стерилитета и бременоста какво ще кажете? :lol:Май всяка от нас има ако не близнаци съпътстващи болести. :wink:
Re: До модераторите
« Отговор #9 -: Януари 05, 2008, 07:46:10 am »
Според мен форумът да си остане такъв какъвто е сега. Нека мамчетата на близнаци да си задават въпросите в Дългоочакваната. И не е нужно да се разводнява тематиката на сайта да се обсаждат други болести. Има специализирани медицински форуми. Този е за проблемно забременяване!

[/url]
*
Re: До модераторите
« Отговор #10 -: Януари 05, 2008, 08:55:54 am »
И аз съм съгласна с jam, тъй като тя покрай мен е доста запозната ;)
В общия случай 80% от въпросите, които вълнуват майките с близнаци са идентични с останалите теми. Отделно проблемите на майки с деца с малка разлика са много сходни на тези на майки с близнаци. Да не говорим, че всичко е до дете - може 2 да са и човек като се организира да се справи много добре, може и едно да остави без въздух от умора няколко човека за един ден. Аз съм във втората група.
Съгласна съм, че има някои специфични въпроси, но те не са толкова много за да се разделят от общите в отделен форум, поне не засега. Наистина и аз забелязвам, че стават напоследък много майките с близнаци тук, по обясними причини и дай Боже да стават още повече.
Аз предлагам да се пусне една тема на първо време и за бременните с близнаци и за майките на близнаци, тризнаци и т.н., а за в бъдеще ще помислим дали има нужда от нов подфорум и ако е необходимо ще направим. Но тя да бъде не толкова отчетна, колкото отнасяща се САМО за специфичните въпроси по бременността, раждането и отглеждането на повече от едно дете едновременно. С радост бих споделила и аз своя опит, както и получавала ценни съвети от по-опитните майки на двама.
Поздрави и Честита Нова Година и много сбъднати мечти през Новата година!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: До модераторите
« Отговор #11 -: Януари 05, 2008, 10:47:54 am »
Аз също съм против отварянето на нов подфорум.
Мен в момента ме вълнува фотошоп-а, ама не държа да се направи отделна тема или подфорум.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: До модераторите
« Отговор #12 -: Януари 05, 2008, 10:53:27 am »
Абе тема мисля, че има нужда, определено, но за подфорум едва ли, поне на този етап. Нека видим как ще тръгне темата, ако стане много натоварена или се  наложи обособяване на отделни теми по нея ще помислим за подфорум.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: До модераторите
« Отговор #13 -: Януари 05, 2008, 11:18:32 am »
О, не ме разбирайте погрешно, нямам нищо против майките с близнаци, напротив възхищавам им се, но в нашия форум аз виждам точно 4-5 активно пишещи близнащки майки. Дони, вземи пусни темата, пък дай Боже да дойде ред и подфорум да се направи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: До модераторите
« Отговор #14 -: Януари 05, 2008, 11:48:16 am »
Всеки ли може да си казва мнението? :D

На този етап май бременните с близнаци са по-вече от
майките с близнаци.
Но като родят - майките ще станат над 10.
Дай боже да станат и над 20.


*
Re: До модераторите
« Отговор #15 -: Януари 05, 2008, 12:16:21 pm »
Аре пускам темата :)
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: До модераторите
« Отговор #16 -: Януари 05, 2008, 12:30:20 pm »
Аре пускам темата :)



ДОНИ,   :balk_21:




« Последна редакция: Януари 05, 2008, 12:32:55 pm от eganeva »
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: До модераторите
« Отговор #17 -: Януари 05, 2008, 12:53:53 pm »
Благодаря, че забелязахте предложението на Анета, моета така и не получи отговор. Меко казано съм обидена от отговорите ви и оттова, че досега никой не забеляза предложението ми в другата тема. Честно казано обаче очаквах такива отговори!!!
Да си кажа и моето ЛИЧНО МНЕНИЕ.
Аз пък виждам доста различия в бременността с близнаци, и отглеждането на близнаци. Да, те не са марсианци, нито пък другите са единаци! И не смятам близнаците за по-важни, ако мога така да се изразя от другите дечица. Но със сигурност има различия.
Ок-нека има тема, на мен нищо не ми пречеше да пусна такава, но все си мисля, че след време и от подфорум ще има нужда. И не смятам това за разделение в никакъв случай.
Джам, кой е общия форум за майките? "Дългоочаквана..." ли визираш?
Мини, честно казано сравнението с фотошопа и близнаците не го разбирам. Някакси е неуместно такова сравнение.
В бгмама има много хубав подфорум за близнаци, и няма глупави теми, поне за мен. Там активно пишем поне 10-15 майки, и аз съм изключително доволна от взаимоотношенията ни. Сигурно ще ми кажете да вървя да си пиша там, нали? Да,  нищо не ми пречи, да си задавам въпросите там или пък да отговарям на такива там, но "Зачатие" е моят форум, и не "Бгмама", и именно "Зачатие" промени живота ми.
И така, аз смятам, че и тук ще бъде полезен такъв подфорум, след като има поне 10 майки, които чакат близнаци, а такива вече с близнаци сме най-малко 5-6.
Предложението ми е продиктувано и от моя личен опит, или по-скоро моите страхове и притеснения, когато бях бременна. Имам хиляди въпроси, с които тормозех Сигнус например, и тя никога не ми е отказала помощ и съвет. Така че съм 100% убедена, че сега ще има въпроси и към нас майките на близнаци от бъдещите такива.
Но щом вие като модератори считате, че не е необходимо да има подфорум-ок!
Надявам се да не предизвиквам полемика и излишни дразги. Изобщо не целя такова нещо. Хубав ден!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: До модераторите
« Отговор #18 -: Януари 05, 2008, 12:56:13 pm »
Аре пускам темата :)



ДОНИ,   :balk_21:





Жени,гледам,че те вълнува доста пускането на такава тема :D.Пожелавам ти съвсем скоро да започнеш да пишеш там!  :bori_005: :bori_008:


 П.П.Сега вече трябва да си доволна.
« Последна редакция: Януари 05, 2008, 13:19:08 pm от Жекова »
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: До модераторите
« Отговор #19 -: Януари 05, 2008, 13:09:49 pm »
Жекова, защо и 2-те са с черна коса? :D
Поне едното да е с кестенява бе.