0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Помощ! Мисля че сама си довлякох тази беда.
Имам нередовен цикъл, закъсняващ, заради поликистозни яйчници.
Допълнително често имам кандида (албиканс), вече е хронична.

Опитах какво ли не за да излекувам гъбичките- всякакви лечения, но ефекта беше краткотраен и гъбите рецидивираха.

И както други момичета в моето положение, опитах какво ли не.
Профилактика с цитросепт.
После отидох на хомеопат, който ми предписа: Hellonias dioica i Monilia Albicans
Не мога да преценя има ли ефект върху гъбичките все още, но положението с цикъла ми стана кошмарно.
Идва ми на 60 дни :( Вече 2 пъти.

Има ли някой информация, може ли това подтискане на менструацията да бъде заради тези хомеопатични лекарства?

При мен сякаш, едно лекувам, друго се скапва и така до безкрайност....

благодаря ви, от сърце
Re: Хомеопатични лекове и подтистана менструация ?
« Отговор #1 -: Януари 02, 2008, 17:27:28 pm »
Резултата от хомеопатичните е след няколко месеца,побавно се повлиява организма,но не се отказвай,при мен пролактина беше висок и го смъкнах с хомеопатия,иска се постоянство.Не мисля че закъснението е от хомеопатичните,по скоро от пкся.Имаш ли всички необходими хормонални изследвания,от къде може да е проблема,консултирай се с добър гинеколог и ендокринолог.Успех!
Re: Хомеопатични лекове и подтистана менструация ?
« Отговор #2 -: Януари 02, 2008, 19:57:34 pm »
 :cloud: Не изключвам проблема с поликистозните яйчници. Замислих се какво се случва когато не е подбрано точно хомеопатичното лекарство .... дали може да провокира симптоми  които не сме имали или просто не  помага при нашият проблем???


*
Re: Хомеопатични лекове и подтистана менструация ?
« Отговор #3 -: Януари 04, 2008, 23:01:08 pm »
За хомеопатията ще коментирам така: Мои близки приятели лекари казват: Това е самовнушение и никаква полза. От друга страна в БГ мама например чета много добри неща.
Аз също имам вече хронични Албиканс и в устата и вагинални,направо ад.Лекарката ми се учуди че съм пила 15 дни Микомакс 150 и още ги имам. Пия Цитросепт също като тебе и докато го пия нямам проблем, но мисля че точно заради Цитросепта си навлякох белята 3 месеца да нямам овулация. иначе евала-имунитета ми се оправи и много други неща. Гриповете минават и заминават покрай мене. положението е толкова гадно, че търся всякакви методи да се отърва от гадните гъби. Купих си книга как да се отървем от Кандида, но там не е споменато почти нищо за вагиналната такава. Извода който аз си направих от книгата е , че е много важно когато морим гъбичките, бързо до час-два да се слагат и лактобоцили/лактофем например-май така се казваше/ Така полезните бактерии заемат мястото на Лошите гъбички.Ако само трепем гъбите без лактобацилите, гъбите много бързо отново заемат пространството от което са "паднали".
Re: Хомеопатични лекове и подтистана менструация ?
« Отговор #4 -: Януари 10, 2008, 10:17:24 am »
Според мен е напълно възможно да е от хомеопатията. Не мисля, че ефектът е самовнушение, а за съжаление съм виждала и отрицателни ефекти. Пий кафе или си измий зъбите с ментова паста. Това спира до някъде ефекта на хомеопатията. Хубавото е, че с времето най-вероятно ефектът й ще отшуми напълно. Най-важното, иди на УЗ да видиш да не би случайно да се е получила някоя киста, и да проследите какво става по време на тия дълги цикли, защо се задържат толкова време. Твоят гинеколог няма ли предположение каква може да е причината (още преди хомеопатията)? Изследвания достатъчно правени ли са ти?

А за гъбичките, опитай да сведеш до минимум употребата на захар и приемай пробиотици.
*
Re: Хомеопатични лекове и подтистана менструация ?
« Отговор #5 -: Януари 10, 2008, 10:25:10 am »

А за гъбичките, опитай да сведеш до минимум употребата на захар и приемай пробиотици.

Grizkata  е много права. Никаква захар.Тя помага за размножаването на гадинките.Алкохола също. Пробиотиците са много важни.

А между другото аз почнах едно ново лечение-уж доста обещаващо.Ако съм доволна, след два месеца ще ви кажа какво е.
*
Re: Хомеопатични лекове и подтистана менструация ?
« Отговор #6 -: Януари 10, 2008, 14:41:58 pm »
Да ви кажа и аз мойто мнение относно хомеопатията - понякога може и да навреди - преди една година след прочетена статия някъде сама си предписах фоликулин ( мисля ,че така се казваше), като резултатът от цялата глупост беше киста на единия яйчник - разбира се може и да не е от това, но факт беше , че въпросната киста се появи точно след като пих фоликулин. Та така разпространеното твърдение , че ако не помогне, поне няма да навреди явно не е много вярна.
Re: Хомеопатични лекове и подтистана менструация ?
« Отговор #7 -: Април 02, 2009, 20:11:37 pm »
НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
мила и при мен стана така имам гъби -хронични .приспивам ги отвреме на време с лекарства ,но менструацията -вече почти не ми идва .
всичко е от гъбите
не е от хомеопатия или лекарства
*

    фоки

Re: Хомеопатични лекове и подтистана менструация ?
« Отговор #8 -: Април 02, 2009, 22:23:40 pm »
 
    И аз пих фоликулин и започнаха да ме болят гърдите, ходих на мамолог и ми каза, че имам фиброаденом. Ще потърся и друго мнение, но нещо не се чувствам добре. И не знам защо, но го свързвам с фоликулинът.
И аз преди около 3 месеца имах проблем с нередовна менстурация, но с помощта на хомеопатични л-ва, нещата си дойдоха на мястото.....
 :D

*

    angel_eyes_83

Здравейте!

Искам да попитам gal_81 какви хомеопатични средства си ползвала, за решаване на проблема с липсващата менструация? Много благодаря предварително ;-)
*

    фоки

И аз преди около 3 месеца имах проблем с нередовна менстурация, но с помощта на хомеопатични л-ва, нещата си дойдоха на мястото.....


         Ако може да споделите кой е хомеопатът?
Темата е от миналата година,но пак ще пиша!  :wink:

Здравейте!

Искам да попитам gal_81 какви хомеопатични средства си ползвала, за решаване на проблема с липсващата менструация? Много благодаря предварително ;-)
Започването на лекарства,дори и хомеопатични,без лекарска препоръка е безумие!
За да посетиш хомеопат,правиш си всички хормонални изследвания,и на база на тях,хомеопата ти изписва гранули.Те са с точно определена концентрация, и се приемат по схема в точен час.Изисква се постоянство за да има резултат.
« Последна редакция: Юни 17, 2009, 11:49:12 am от Disi »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
До колкото знам хомеопатите провеждат много дълга консултация и разпитват за много неща, преди да назначат лечение. И то е строго индивидуално, свързано с конкретния пациент и неговата анамнеза. Не си разменяйте рецепти, моля. За ваше добро е.
Re: Хомеопатични лекове и подтистана менструация ?
« Отговор #14 -: Септември 04, 2009, 22:19:39 pm »
Здравейте и от мен! От три години цялото семейство се лекуваме с хомеопатия. Резултатът е - дъщеричката ми, която е на 4.5г преминава като танк през всякакви градински епидемии и е здрава като камък /да чукам на дърво/; откакто се помня аз съм с безумно нередовен цикъл - от 27 до 55 дни между два цикъла - откакто се лекувам при хомеопат, цикълът ми е закован на 28-мия ден. Брат ми е с астма от дете - вече  е забравил какво е това помпа... Да продължавам ли? Моите уважения към алопатичната медицина, аз произхождам от семейство на лекари, но никой не може да ме убеди, че тези резултати са само плод на самовнушение. И още един пример - по-миналата зима направих синузит - от носа ми течеше отровно зелена гной, болките бяха неописуеми. Естествено, личния лекар ми предписа антибиотик, който аз не взех. Хомеопатът реши проблема ми точно за три дни, изчисти гнойта, забравих за болката и оттогава не знам какво е хрема. Отклоних се от темата, за което моля да ме извините, но категорично мога да твърдя, че НЕ хомеопатията е причина за подтиснатата менструация. Причината си е съществувала, просто е било въпрос на време да се прояви симптома. И още нещо - хора, не се самолекувайте с хомеопатия! Тя не е като традиционната медицина - аспирин се пие за това, аналгин - за онова. За да се назначи лечение значение имат десетки симптоми, които само един квалифициран хомеопат може да разчете!
А какво сте взимали за закъсняващата и нередовна менструация?
На мен не ми е идвало вече 3ти месец, ходих на хомеопат и преди 2 дни започнах лечение. Силно вярвам, че ще ми дойде, защото вече не знам какво да правя... :(
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
А какво сте взимали за закъсняващата и нередовна менструация?
На мен не ми е идвало вече 3ти месец, ходих на хомеопат и преди 2 дни започнах лечение. Силно вярвам, че ще ми дойде, защото вече не знам какво да правя... :(
А защо не отидеш на гинеколог?


  
Re: Хомеопатични лекове и подтистана менструация ?
« Отговор #17 -: Април 07, 2012, 20:02:42 pm »
Мисля, че няма нужда от нова тема, тъй като аз лекувам потисната менструация  с хомеопатия. Но не си назначавам сама лекарствата, нито ги купувам от аптеката. Макар че се опитах и така - с фоликулин и лутеин за 2,3 месеца, но не стана,

Въпреки че бях леко скептична, но все пак любопитна и вярвах, че не може да няма начин, отидох при хомеопат, който след обстойно изследване и запознаване с моя случай, който никак не е лек и потиснатата менструация не е от 1, 2 години, а от поне 5, се убедих, че ако действително попаднеш на точния лекар, който знае какво прави и как да го прави, ИМА ЕФЕКТ. За мое голямо учудване също, но системата проработи наистина.

Преди това се налагаше да пия хормони, докато в един момент, не можеше да предизвикам менструация дори и с прогестерон. Нещата все повече се усложняваха и се налагаше да пия и други хормонални препарати. Но се питах до кога така?

Оказа се, че може да бъде и друго, че има и друг начин, много по-естествен и физиологично щадящ. При мен проработи, напълно реално е и при друг да е случи.
Лекарят при когото ходя се занимава с класическа хомеопатия и работи в Асеновград. Ако някой желае да дам координати, може да ми пише на лични съобщения.
Това не е рекламен пост, а просто искам да кажа, че има начин. 
Re: Хомеопатични лекове и подтистана менструация ?
« Отговор #18 -: Април 08, 2012, 15:31:02 pm »
 swanq, че може да се лекува с хомеопатия да не кажа всичко. От няколко месеца лекувам децата и аз самата /други проблеми/ и се изумих от добрите резултати.
Но наистина е задължително консултацията с хомеопат и назначаване на лекарства според индивидуалността на всеки човек.
Re: Хомеопатични лекове и подтистана менструация ?
« Отговор #19 -: Януари 22, 2014, 23:40:46 pm »
Мисля, че няма нужда от нова тема, тъй като аз лекувам потисната менструация  с хомеопатия. Но не си назначавам сама лекарствата, нито ги купувам от аптеката. Макар че се опитах и така - с фоликулин и лутеин за 2,3 месеца, но не стана,

Въпреки че бях леко скептична, но все пак любопитна и вярвах, че не може да няма начин, отидох при хомеопат, който след обстойно изследване и запознаване с моя случай, който никак не е лек и потиснатата менструация не е от 1, 2 години, а от поне 5, се убедих, че ако действително попаднеш на точния лекар, който знае какво прави и как да го прави, ИМА ЕФЕКТ. За мое голямо учудване също, но системата проработи наистина.

Преди това се налагаше да пия хормони, докато в един момент, не можеше да предизвикам менструация дори и с прогестерон. Нещата все повече се усложняваха и се налагаше да пия и други хормонални препарати. Но се питах до кога така?

Оказа се, че може да бъде и друго, че има и друг начин, много по-естествен и физиологично щадящ. При мен проработи, напълно реално е и при друг да е случи.
Лекарят при когото ходя се занимава с класическа хомеопатия и работи в Асеновград. Ако някой желае да дам координати, може да ми пише на лични съобщения.
Това не е рекламен пост, а просто искам да кажа, че има начин.


Zdraveite shte sam  blagodarna  ako   mi dadete imeto na homeopata  v Asenovgrad  i az  imam neredoven  tsiakal!