0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
След един цикъл можеш спокойно да планираш процедура.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Извинете ме ако въпроса ми не е за тази тема!Аз съм след един неуспешен опит ин-витро .Сега е трети М цикъл от неуспеха.Първия ден М.-нормално втория и третия леко цапане.АЗ съм с диагноза ендометриоза и се притеснявам дали не са се появили отново кисти.Ще ходя на преглед на 26. но съм много притеснена. 8O
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Интензитета на мензиса не е критерий за наличие или липса на ендометриоза.
Кога ти беше лапароскопията?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
септември
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
А коя степен ти беше ЕМ? Имахте ли медикаментозно лечение след това?
Ендометриозните кисти обикновено биват разпознавани.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Здравейте момичета, от много време никой не е писал тук, но....искам да попитам след като ми бенаправена лапароскопия и беше отстранен хидросалпингс, отстранени сраствания и отпушване на тръбите, сега се готвя за инвитро, доколкото разбрах най-вероятно ще ми предложат отстраняване или прекъсване на тръбите.Та искам да попитам прекъсване може ли да се направи с хистрероскопия във всички случаи или е индивидуално при всеки пациент?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
По-щадящо е, но лекуващия ще прецени.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
А според теб по-често тази процедура ли се прави или лапаро.Не ми се иска пак да правя лапаро  osi_8
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Не знам Дари, за сега съм чувала че само в Надежда запушват лапароскопски.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Май не се изразих правилно! В "Надежда" правят ли я чрез хистероскопия или само чрез лапаро, защото лапароскопията си е операция с по-дълго възстановяване, докато хистерото нали е без разрези???Пфуу май хич не мога да се изразявам правилно! :(
*
В "Надежда" правят ли я чрез хистероскопия или само чрез лапаро, защото лапароскопията си е операция с по-дълго възстановяване, докато хистерото нали е без разрези?

Да, в клиника Надежда  прекъсват тръбите и чрез хистероскопия, но не мога да ти кажа дали се практикува повече от лапароскопията.
« Последна редакция: Септември 13, 2010, 21:43:45 pm от Мецани »
*
Благодаря ти Мецани! :wink:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Не знам Дари, за сега съм чувала че само в Надежда запушват лапароскопски.

Грешката е моя, имах превдид хистероскопски. :oops:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Здравейте дами
да разкажа аз какво съм правила...
лапароскопия диагностична преди 3 години в Майчин дом - две запушени тръби
първи опит при Стаменов, цветна снимка - вижда се хидросалпингс между запушванията на тръбата, опита неуспешен
втори опит - пак неуспешен
оперативна лапароскопия при Стаменов комбинирана с хистероскопия /просто така да огледа/ - прекъсване и на двете тръби, имало е течност и в другата тръба, която не се виждаше нито на УЗ нито с ЦС
сега зимата ще се боря с трети опит - надявам се да е успешен.
Не знам дали прекъсват тръби в "Надежда" с хистеро, на мен ми казаха, че трябва лапароскопия да се направи, и влизам в групата - има тръба - има проблем, няма тръба - няма проблем, при положение, че не ми помагат, а само могат да ми пречат по всевъзможни начини, по-добре е да ги няма.
След лапарото нищо не се усеща, аз дори си опипвах корема, дали имам разрези :lol:
цял ден и цяла нощ пуших пред клиниката със сестрите, и накрая си тръгнах - отидох си в нас пеша / живея на 500 метра от клиниката/ - и това беше, нито болка, нито нищо
*
И аз вече съм приела идеята за прекъсване на тръбите, смятам че това е верния път и нямам търпение да дойде времето, като преди това ще мина пак през ЦС.От лапароскопията определено ме е страх  :D въпреки че имам вече една, аз определено си имах болки след нея около седмица хич не ми беше комфортно, но щом това е начина в името на една мечта ще го направя! :D
*
Някой може ли да ми каже,защо течността в тръбите при хидросалпингс е ембриотоксична. Какво толкова се съдържа в нея? Не е ли редно щом има токсично влияние в/у ембриона да има такова и в/у жената? Не съм чувала жена да се "натрови" от тази течност.На мен са ми казвали,че течността е стерилна. И е логично да е такава иначе щяхме да сме пълни с гной!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Въпреки че се използва доста често "токсична" не е правилното прилагателно. Принципно тръбите с имат собствена перисталтика която логично е от вън към матката. Така че каквато и да е течността, дори и от мед, с изливането си в матката посредством движението на тръбите, тя ще компроментира имплантирането на потенциалните ембриони.
А, и още нещо, има и тръби пълни с гной - сактосапингс.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Здравейте! Имам следния проблем, след извъматочна бремемнност се установи, че тръбите ми са много увредени. При лапароскопската операция за отстраняване на бременността са запазени и двете тръби. Няколко месеца операцията направих цветна снимка с диагноза "ампуларна непроходимост и на двете тръби с формирани сакове". Подадох документи за фонда и направих инвитро миналия месец. Резултата за съжаление е отрицателен. Сега трябва да се подготвя за втори опит, вероятно самостоятелно финансиран, предвид положението с фонда. За съжаление нямам доверие на настоящия си лекар, според който няма причина за неуспеха. Изрично попитах дали е нужна втора лапароскопия за премахване или клампиране на тръбите,за да увелича шансовете си при втория опит и евентуално да елиминирам вероятната причина за неуспеха! Отговора беше, че ако настоявам няма проблем, но тя не счита, че това е проблема, тъй като по време на стимулацията и процедурата не е видяла хидросалпингс. Това което не мога да разбера е при наличие на сакове, то това не ли е пряко свързано и с наличие хидросалпингс или сактосалпингс? В момента се опитвам сама да се информирам и подготвя, както психически така и с конкретни знания, защото явно все още не съм намерила лекаря на който да се доверя на 100%. Предварително ви благодаря за съветите!
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Ако има сакове и събират течности - да, ще пречат на ин витрото.
Верния път е - нова цвента снимка, лапаро, ин витро. Наистина внимателно и информирано си избирай следващите екипи за изброените процедури.
Кураж!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Благодаря за отговора. Хубавото е, че съществуват такива форуми, за съжаление пълни с горчив опит, но така си помагаме. Прочетох твърде късно за въпросния проблем със саковете и проблемите, които може да причини. Явно все още съм в самото начало и няма да е толкова лесно, колкото се надявах:)