0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Когато постъпих да ми правят лапароскопията в Малинов,док беше притеснен дали ще успеят да ми я направят,защото съм си дебеличка.Имаше два вариянта-лапароскопия или хистероскопия,е успяха с лапарото.Попитаи в  клиника Надежда,мисля,че го правят,но според мен нито едното нито другото са притеснителни.Април месец ми правиха хистероскопия за отстраняване на полип,септември лапарото за тръбите,разликата беше,че от първото си тръгнах същия ден-следобед,а от лапарото на другия ден сутринта.
*
ocean,

възможно ли е прекъсване на тръби с хистероскопия?  Ако да, къде правят това?

 

да възможно е, но не съм информирана за България къде го правят. консултирай се с д-р Стаменов, клиника Надежда, мисля, че там се извършва тази процедура.
успех!
задължително трябва да се направи лапароскопия аз също не вярвах но така си провалих единия опит след операцията забременях, не отлагайте така се губи време
ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН!МОЖЕ ЛИ ДА СПОДЕЛИТЕ КОЙ ПРИ КОГО СИ Е ПРАВИЛ ЛАПАРО ЗА ОТСТРАНЯВАНЕ НА ТРЪБИТА,ЗАЩОТО И НА МЕН МИ ПОСТАВИХА СЪЩАТА ДИАГНОЗА, НО САМО ОТ ЕХОГРАФСКИ ПРЕГЛЕД.И СЕГА СЕ ЧУДЯ ДАЛИ ДА ПРАВЯ ЛАПАРО ОТНОВО СЛЕД КАТО МИНАЛАТА ГОДИНА ПРЕЗ МЕСЕЦ МАЙ МИ БЕШЕ ПЪРВАТО ЛАПАРО ПАК С ТАЗИ ДИАГНОЗА И Д-Р ПОПОВ НЕ ОТКРИ НЕЩО.СЕГА СИ МИСЛЯ ДА СЕ НАСОЧА КЪМ ДРУГ Д-Р.МОЛЯ ДА СПОДЕЛИТЕ КОЙ ПРИ КОГО И БИЛ.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!


Огромно благодаря на доктор Стаменов!
*
И при нас с мъжа ни когато не ни откриха проблем ми препоръчаха диагностично лапаро,но аз не се съгласих и потърсих второ мнение.Така, че не трябва да се вярва на всеки лекар,а да се потърси друг специалист и още едно мнение защото някои са си чисти печелбари.
« Последна редакция: Януари 17, 2008, 17:50:36 pm от asi73 »
*
ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН!МОЖЕ ЛИ ДА СПОДЕЛИТЕ КОЙ ПРИ КОГО СИ Е ПРАВИЛ ЛАПАРО ЗА ОТСТРАНЯВАНЕ НА ТРЪБИТА,ЗАЩОТО И НА МЕН МИ ПОСТАВИХА СЪЩАТА ДИАГНОЗА, НО САМО ОТ ЕХОГРАФСКИ ПРЕГЛЕД.И СЕГА СЕ ЧУДЯ ДАЛИ ДА ПРАВЯ ЛАПАРО ОТНОВО СЛЕД КАТО МИНАЛАТА ГОДИНА ПРЕЗ МЕСЕЦ МАЙ МИ БЕШЕ ПЪРВАТО ЛАПАРО ПАК С ТАЗИ ДИАГНОЗА И Д-Р ПОПОВ НЕ ОТКРИ НЕЩО.СЕГА СИ МИСЛЯ ДА СЕ НАСОЧА КЪМ ДРУГ Д-Р.МОЛЯ ДА СПОДЕЛИТЕ КОЙ ПРИ КОГО И БИЛ.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

 Тони Има тема във Форума.Търси я в Стерилитет при Жената.
 
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!

 Тони Има тема във Форума.Търси я в Стерилитет при Жената.
 

Ето я:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=19505.0
*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Момичета,

Тъй като аз започнах тази тема след първи и неуспешен опит ИКСИ, редно е да се похваля, че имах оперативна лапараскопия миналата седмица в клиниката на Щерев- още съм си с конците.  Отвориха тръбите в единия край и прекъснаха връзката с матката. Надявам се това да повиши шансовете ми при следващ опит.
 

Момичета моля за съвет.След неуспешно ин витро последва замразен трансфер който сана но до 6гс. за съжаление.Преди 4г. съм правила опер. за отпушване на тръбите.
И така попитах доки дали да направим лапаро за махане или клампиране на трабите преди следващ опит данеби да има хидросалпинг.Тя ми каза че ако е имало по време на стимулацията е щяло да се види а тя не е видяла.Също така ми каза че тръбите захранвали яйчниците с кръв и не ми препоръчва да ги махна.Незнам какво да правя дайтеми съвет .Предстоими нов опит и незнам какво да правя. :(
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Моят съвет е при всички случаи преди следващ опит ин витро - поне цветна снимка.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Момичета моля за съвет.След неуспешно ин витро последва замразен трансфер който сана но до 6гс. за съжаление.Преди 4г. съм правила опер. за отпушване на тръбите.
И така попитах доки дали да направим лапаро за махане или клампиране на трабите преди следващ опит данеби да има хидросалпинг.Тя ми каза че ако е имало по време на стимулацията е щяло да се види а тя не е видяла.Също така ми каза че тръбите захранвали яйчниците с кръв и не ми препоръчва да ги махна.Незнам какво да правя дайтеми съвет .Предстоими нов опит и незнам какво да правя. :(

Според мен ако по време на стимулацията не се е видял хидросалпингс, твоята лекарка е права.


Моят съвет е при всички случаи преди следващ опит ин витро - поне цветна снимка.

В тоя случай цветната снимка е излишна.  Ще е излишна, защото няма да покаже реално състоянието на тръбите.

Ако се притесняваш, лапарото е най-добрия отговор. Според мен - задължителен, особено след пластика на тръби! 
:idea:
« Последна редакция: Април 23, 2008, 23:22:19 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Благодаря за съветите момичета.
Сега май ще трябва да събирам парички за лапаро :D
А колко горе долу струва ако е позволено да пишем цени.
*
Зависи къде ще го праавиш-дали ще е диагностична или оперативна опароскопия.
Зависи къде ще го праавиш-дали ще е диагностична или оперативна опароскопия.
   
   

Ами аз много не разбирам  :oops: диагностичната какво означава.
Искам да знам че следващия път като отида при доки да имам точни въпроси а не да гледам като теле. 8O
Аз може да съм малко радикална, но съм фен на тези методи, защото от моя опит съдя, че ако не бях стегнала и направила диагностична лапароскопия на 8мия месец след началото на опитит аз заременяване, никога нямаше да успеем. Дигагностичната лаароскопия показа нещо, което на УЗ не се виждаше и всичко изглеждаше нормално - страствания от главата до петите. Така диагностичната лапароскопия се превърна в опиративна, почистени бяха срастванията, установен бе двоен хидросалпингс и бяха фенестрирани яйчнците - така, за разкош.
След това абсолютно не се поколебах да елиминирам проблема хидросалпингс с втора лапароспокия. За клампирането бях разбрала, че се случва да пропускат вредната течност. Пълното отстраняване на тръбите разбрах, че може да доведе до нарушаване кръвоснабдяваенето на яйчниците, което е нежелателно. Затова с др Стаменов избрахме прерязване на тръбите в средата, изрязване на парченза така, че да се прекъснат тръбите и течността да не пречи.
Твърдо препоръчвам да се преглътне страхът и други неудобства, защото с хидросалпингс инвитрото си е направо фиаско...
Здравейте и от мен
Имам въпросче към вас момичета.Февруари ми беше ноправена ЦС и показа запушване на тръбите,но док каза,че няма течност.Сега съм след инвитро но за съжаление  съм в 8г.с и ми предстои абразио.Спряло е да се развива.Според вас възможно ли да имам хидросалпингс?Според вас преди следващия опит ще ми правят ли лапаро?Аз съм клиентка в Варна при д-р Ковачев какви са отзивите за лапарото?
Цвета, много съжалявам :(
Предполагам, че тепърва ще разговаряте с док за това, което ти предстои.
Успех от мен!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
tzveta80, съжалявам за горчивия ти опит!

Едва ли става въпрос за наличие на хидросалпингс, той е критичен при имплантацията, а при теб проблема идва сле нея. Евентуално имунологични и генетични можете да направите.
Късмет за напред! yahoo_17

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Момичета предстоими лапаро.Колко време след това мога да направя нов опит ин витро?
Момичета след лапаро кога може пак да се пробва ин витро?