0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Повишава ли шансовете за успешно инвитро или ИКСИ оперативна лапароскопия за отстраняване на хидросалпингс или за прекъсване/премахване на маточни тръби?

Кое налага оперативната намеса след няколко неуспешни опита:
- възможност за възпалителни процеси или вече развити такива във времето на ин-витро опити
- събирането на течност в тръбите
- други причини

 :ask:

*
Течноста в тръбите при хидросалпингс действа ембриотоксично и затова повечето лекари препоръчват оперативнато премахване или прекъсване на тръбите преди ин витро, за да се увеличи шанса за успешна процедура.
« Последна редакция: Декември 31, 2007, 12:54:08 pm от mpia »
Аз съм без тръби,заради хидросалпингс,след лапарото док ми каза,че са били ужасни.Неуспях,беше ми първи опит и сега ще търсим причината,но позновам момичета успели след премахването на тръбите,аз не съжалявам ,един проблем по-малко-желая ти успех :wave:
*
Ivaleta, ще е малко да кажа, че съжалявам за отрицателния ти тест, направо ме е яд. Ако подозираш, че имаш възпаление и/или хидросалпингс, не се хвърляй в нов опит, повярвай ми, това намалява много шансовете за успех. Не оспорвам професионализма на никой лекар, но...два пъти стигам до трансфер с доказан хидросалпингс, предписваха ми доксициклин за него 8O, спирам до тук и казвам, че просто не съм имала късмет. Но все пак, реших и аз като danini да имам един проблем по-малко. Не се колебай за лапароскопия. Ако имаш въпроси - насреща съм. Стискам ти палци, бързо възстановяване, смело напред и успех, каквото и да решиш.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
При наличие на хидросалпингс ,ин-витро( ИКСИ ) е предварително обреченено на неуспех!Поради тази причина той трябва да бъде отстранен преди да пристъпите към ин-витро!
Като има запушена тръба , задължително ли е да има и хидросалпингс?
ЧЕСИТА НОВА 2008 НЕКА ТЯ ДОНЕСЕ НА ВСИЧКИ НИ ЗДРАВЕ КЪСМЕТ И НАЙ ВЕЧЕ СБЪДНАТИ МЕЧТИ !! Аз също съм за лапароскопия при хидросалпинкс,много бързо се възстановяваш след такава интервенция и успеха ти за независимо какво ще следва става много по голям аз имах щастието от първи опит инвитро да стане при д-р Стаменов .Но и при него правих и лапароскопията
*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Благодаря за споделения опит, момичета.  :balk_88:
Аз пих дехидрокортизон заради хидросалпингсите, но като гледам не помогна особено.   

Не съм чувала хидросалпингса да се лекува медикамедозно,
а единствения начин е да се премахне оперативно.  :ask:
:flower: Желая ти успех, Ивалета  yahoo_17
Момичетата са ти писали, но и аз да се включа, като почетен член на безтръбната група  :lol: Шанса за успешна бременност с хидросалпинкс е нищожен.
И аз не съм чувала за консервативно лечение. Чела съм много и водещите клиники, както у нас, така и в чужбина препоръчват отстраняване на тръбите (прекъсване).

Успех!


lb2f
*
Като има запушена тръба , задължително ли е да има и хидросалпингс?

не е задължително.
*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Здравейте, момичета!
Искам да попитам наличието на хидросалпинг пречи ли и за забременяването по естествен път? Аз вече съм се насочила към АРТ, и предполагам ще мина и през процедура по отстраняването им, но докато чакам, дали има шанс да стане по естествен път? другия ми проблем е хормонален, но там засега сме стабилизирали нещата! :wink:
пречи  :?
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Здравейте, момичета!
Искам да попитам наличието на хидросалпинг пречи ли и за забременяването по естествен път? Аз вече съм се насочила към АРТ, и предполагам ще мина и през процедура по отстраняването им, но докато чакам, дали има шанс да стане по естествен път? другия ми проблем е хормонален, но там засега сме стабилизирали нещата! :wink:
определено пречи!!!!!! хидросалпинг   действа ембриотоксично
Имам три лапароскопии и една лапаротомия заради хидросалпинкс.При последната отделиха тръбите от матката,за да не може да влиза тази течност в матката и да отмие плода.Лично аз имам запис на предпоследната лапароскопия и си видях тръбите,изглеждаха ужасно от хидрото.Тогава ми стана ясно,че е по-добре да ги отстраня,защото само ми пречеха.
А след това първото ми ин витро беше успешно.Желая го на всички от сърце :D :D :D

*
Аз имам две лапароскопии преди първа и успешна инвитро процедура. Първата за отстраняване на двустранен хидросалпингс /но не и тръбите!/, а втората за проверка дали не се е образувал нов /не беше/. Прилагането на асистирани технологии при наличие на хидросалпингс е почти престъпление - изследванията показват, че да се получи и износи бременност с хидросалпингс шансът е едва 3 %.

Повишава ли шансовете за успешно инвитро или ИКСИ оперативна лапароскопия за отстраняване на хидросалпингс или за прекъсване/премахване на маточни тръби?

Кое налага оперативната намеса след няколко неуспешни опита:
- възможност за възпалителни процеси или вече развити такива във времето на ин-витро опити
- събирането на течност в тръбите
- други причини

 :ask:
Следователно- ДА,повишават се шансовете за успешна процедура при така описаните обстоятелства.
Обстоятелствата, които налагат лапароскопия вече добре си ги систематизирала.
Успех!


*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
via,
 :thankyousign:

Къде и при кой лекар бяха лапароскопиите?

*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Хидросалпинкса абсолютно категорично пречи на шансовете за забременяване!!! Непременно трябва да бъде извършено неговото отстраняване. Лошото е,че понякога се образува отново след премахването му. Аз правих оперативна лапароскопия в Шейново именно заради хидро... Успех
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
И аз да се впиша, въпреки че момичетата са го казали точно - аз също бях с хидросалпингс и запушена тръба. Минах лапароскопия за отстраняване на хидросалпингса, НЕ може да има забременяване при наличието му, абсурдно е да се говори за асистирани репродуктивни методи в такъв случай.
*
При д-р Попов в Шейново.